Benim Ben Allah’ın Resulü (Devam)

26.10.2020
94
Benim Ben Allah’ın Resulü (Devam)

Benim Ben Allah’ın Resulü (Devam)

-Aziz kardeşim imam muhammed.

*Buyur oğlum

-Bu cümleleri sen kuruyorsun değil mi?

*Hayır. Benim ben Allah’ın Resulü.

-Buyur ya resulullah.

*Yarab şahit ol, Yarab şahit ol, Yarab şahit ol. La ilahe illallah Muhammeden Resulullah. Kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım. Şeytan benim kılığıma girer mi, İmamı Ali Oğlum. Ben sana gelmişken sen beni reddediyorsun. Beni üzdün. Beni ağlattın.

-Eğer dilerseniz grubu İmam Muhammed’e teslim edeyim efendim. Ben geri plana çekileyim.

*Hayır, sen kal, Ey imamı Ali oğlum. Elbette İlk önce seni çağırırım. Hatırla Allah’ın bana gönderdiği ayeti. İsra ( 71﴿ Her insan topluluğunu önderleriyle birlikte çağıracağımız o günde kimlerin amel defterleri sağından verilirse işte onlar amel defterlerini okuyacaklar ve en küçük bir haksızlığa uğramayacaklar. ﴾72﴿ Bu dünyada kör olan ahirette de kördür, yolunu daha da şaşırmıştır.

*Her kes kendi önderi, imamı ile çağırılır, sen onlardan mesulsün.

-Şeytan sizin kılığınıza giremez ya resulullah. Bu görüşmenin neden bu şekle büründüğünü anlayamadım, efendim. Ayetten hadisten başka, ömrümce ne ile iştigal ettim ki ben. Şükür ayetlerin ve hadislerin her yerde okunur hale geldi. Dileyen dilediğini okuyabiliyor artık, elhamdülillah. Her geçen gün cemal kemal tecellileri artıyor.

*Ey oğlum; İmamı Muhammed ne dedi sana. Sana bir gün ters bir şey söylemedi. Babacığım bu Kur’an’a sünnete Ehlibeyte ters dedi. O da her gün ağladı, sızladı dua etti, Çok merhametli pirim diye. İnsanlar imandan çıkacak diye toleranslı, dedi sadece. Kurandan hadisten başka bir şey söylemedi.

-Efendim ayağınızın tozu olayım. Ben kurandan hadisten başka ne dedim. ‘’Celali ayetleri ve esmaları zikir edinmeyin ki cemal kuvvet bulsun’’ dedim.

*Bil ki kendinden bir şey katsa idi bana gelen ayet misali, ‘’Ey Resulüm, sen bu Kur’an’a kendinden bir cümle katarsan seni perçeminden tutup cehenneme atarım demişti Allah, bana.

-Anam babam sana feda olsun ya resulullah; Aynı ayete ben de muhatap değil miyim, efendim. Ben nasıl ayete, Kuran’a muhalif olurum.

*İmamı Muhammed de kendinden bir şey eklese idi elbette onu da perçeminden tutardı cehenneme atardı, benim gibi. Tutmadığına göre…

*Beni kuran dışı mı sayıyorsunuz, efendim. Estağfurullah. La ilahe illallah, muhammeden resulullah.

-Hayır saymıyorum. Alim, evladım, Çok gevşek bırakma, sıkı ol, kanunlarda. Bunu demek istedim. Allah namazı bilerek terk edenlerden nasıl razı olur. Senin merhametinden dolayı biliriz ama burada bu ayete ters düşüyor, demen gerekmez mi, Ya Ali’m.

-Şahit ol ya rabbi, şahit ol ya rabbi, şahit ol ya rabbi. Bu nasıl bir tecellidir yarab. Arşı alana sığınırım. Gadabından rahmetine sığınırım. Ya resulullah ben bu töhmetten nasıl çıkarım. Ben Kuran’a hadise ters ne yaptım ki bu cümlelere muhatap oluyorum. Sizi kırmaktansa toprak olurum. Rabbim şimdi alsın canımı da İmam muhammed kardeşim dilediği gibi hizmet etsin.

*Biz burada diyoruz ki elbette dinle yarışılmaz, dine yetişilmez. Kişi unutur, aklını yitirir, uyur kalır, evet burada der ki Allah benim kulum uyudu, aklını yitirdi der, razı olur. Bilerek terk edenlerden Allah razı olmaz.

-Ala. Ali seyyidina Muhammedin ve ala Ali seyyidina Muhammed.

*Babacığım bu görüntü, keşif hali bitti. Ben kendime geldim. Başım ağrıyor, vücudum titriyor. Artık vücudumda can kalmadı. Kendime geldim.

♥️Aziz kardeşim, sen grup zikirlerinden başka zikirler de çekiyorsun sanırım. Lütfen celali ayetleri okuma. Kuranın bütünü celalımdan uzak durun cemalıma uyun der. Celali ayetler kafileri münafıkları uyarmak içindir. Her gün müminleri yapacakları en küçük bir kusurla cehenneme atılacaklarını söyleyerek tehdit etmek, kuranın eğitimine (sünnetullah’a) uygun değildir. Allah’tan hem korkulacak hem de ön ileri derecede sevilecek. Sadece korkutucu ayetlerle eğitim mi olur, neden bu konuyu bitiremiyoruz. Yeniden yeniden ayet ve hadis diyorsun da, neden ne dediğini bile tam anlayamıyoruz. Müslümanların, zülfikârların, sıradan kişilerin hata yapma hakları yok mu? Bir kere hata yaptı diye yıllardır el bebe, gül bebe Allah’a yakınlaştırdığımız insanların umutlarını kırmak kime hizmet eder, celalden başka. Senin rahmet yanın nerelere gitti Allah aşkına. Beni Allah’a ve resulüne şikayet ederek ne elde edeceksin. Gurubu sana teslim edip kendi kabuğuma çekileyim mi. Ben elli senedir ağlamaktan yorgun düştüm hasta oldum. Kalbimi kıra kıra sonunda bağrımı yardılar, bu insanlar. Bir de öğrencilerimce mi dövüleceğim. Artık öğrenciler mi öğretmenleri eğitip imana davet ediyor. Sana tabi olmamı mı istiyorsun. Öyleyse söyle senin zikirlerini çekeyim. Aramıza buğz, haset, kin, nefret girmesin, Allah korusun. Söyle nasıl savaşayım. yarından itibaren senin vereceğin zikirleri çekeyim, yeter ki lütfen artık sakinleş. Celalın elinde kaldık cümleten. Bunca işimiz varken. Türkiye ve islam olarak yedi cephede bütün küffar ile savaştayız. Sen bizi ve kendini nelerle meşgul ediyorsun kardeşim. Her yer kuran, hadis bilgileri ile dolu. Dünya harıl harıl islama geliyor. Dünyada en çok kuran okunuyor, hadisler okunuyor. Bir haftada, bir ayda bir yılda herkes islam alimi mi olacak. Kuranı ezberleyecek, üstelik Arapça da öğrenecek, olacak iş mi kardeşim. Herkesin elinde telefon ve içinde bütün kitaplar. Dileyen her gün hadis de okur meal de. Biz Marifetullah ilimi öğretmeye çalışıyoruz, derslere bir türlü başlayamadık. Selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.