Bana bakan gözler görüyorum

26.06.2020
675
Bana bakan gözler görüyorum

Bana bakan gözler görüyorum

Selamun aleykûm hocam, cumanız mübarek olsun. Uzun zamandır size yazmıyorum. Rahatsızlık geçirdiğinizden beri… istirahatteydiniz, nedense çekindim yazmaya. Paylaşımlarınızı takip ediyorum. Onlardan faydalanmaya çalışıyorum. Allah Razi olsun. İlminiz de kuvvetiniz de artsın inşallah. Siz benim hocamsınız, rehberimsiniz. Rabbim öyle istedi hocam, ilk ya latıfün zikriyle başlattınız. Uzun zaman çektim. Birtakım nurlar gördüm. Size yazmıştım. Sonra halimi maddi durumlarımı sıkıntılarımı anlattım. Kayıtlıysa, unutmadıysanız hatırlarsınız. Bana ya latiyfun zikriyle beraber ‘’Allahümmerzukna ente hayrurrazıkın’’ zikrini çekin dediniz. Çekmeye başladım.Bu iki zikiri çekerken rüyamda iki tane kuranı kerim gördüm. İkisinin de renkleri farklıydı. Ama renkleri hatırlamadığımı yazdım. Siz o zaman rüyamı yorumlamadınız, dinlenmedeydiniz.Bana sadece Allahümmerzukna… Zikrine ağırlık ver dediniz. Bende 4.5 aydır çekiyorum.   Hocam size sormak istedim bu zikrimi daha ne kadar cekicem. Tecellisini nasıl anlayacam. Hocam ruh halim çok iyi. Nedense kendimi hep tebessüm ederken buluyorum. Maddi sıkıntılarımı daha sakin karşılıyorum. Bu arada hocam oğlum namaza başladı; daim olsun inşallah. Onun namına çok seviniyorum. Hocam asıl yazmam gerekeni en sona bıraktım. Gözlerimi kapatınca bana bakan gözler görüyorum. Bunu nasıl anlatayım bilmiyorum. Evdeki fayansların içinden yüz şekilleri görüyorum. Yani bir şeye bakınca baktığım şeylerden odaklandığım zaman yüz çıkarabiliyorum. Bu daha çok desenli şeylerde oluyor. Korkuyorum hocam, bana cevap yazarsanız coook sevinirim. Sizinle yazışmayı özledim.Bundan sonra ne yapmam gerek, zikrime devam mı edeyim. Selametle hocam ellerinizden öperim. Rabbim size iki cihanda sıhhat afiyet versin. Ömrünüz bereketli olsun… Lütfen hocam beni cevaplayın ki ben yolumu kaybetmeyeyim. Allah’a emanetsiniz…

Selam es selame Sabihacan, neden bu kadar uzak kalmışsın bizden. Zikrini çoktan değiştirmeliydik. Aynı zikiri uzun süreli çekmek kişiye zahmet verdiği gibi çok anlamsızdır. Biri senden bir şey istese sen de biraz nazlansan, işi tatlılaştırmak istesen, isteyenin sabrını sınasan, safiyetini ölçüp tartsan ve sonunda beklediğini versen, ama bu dilek sahibi kapından gitmese, halen aynı şeyi isteyip dursa, başını ağrıtsa ne dersin. Kovun şunu kapıdan uzaklaştırın demez misin?  Böyle demişti rahmetli hocam. Kırk günlük okuyuşta dileğinden faydalanmayan yok gibidir. Yeter ki kuralına göre ihlasla istesin. Bereket ki seni kapıdan uzaklaştırmamış rabbimiz.

Hemen zikrini değiştiriyoruz… Bundan böyle rabbimizden ilim dilenelim, irfan dilenelim, tahkiki iman dilenelim ki tecelli ettirirsek şeytan imanımıza zarar vermekten umudunu kessin.

” Rabbi zidniy ilmen ve fehmen ve imamen ya mucip” Olarak okuyun. Herşey aynı. Sadece zikir değişti. Günde en az 70 istiğfar ve 200 salavat okuyoruz, yedi vakit namaz kılıyoruz ve günde iki defa sağ devri yapıyoruz.

Gördüklerinden açık keşif yapmaya başladığını anlıyoruz. İnşallah gelişmeye devam edecek, rabbim sana gerekli olan sırları apaçık verecek, yorum gerektirenleri de fehmin çözecektir. Mevla’m yar ve yardımcın olsun. Yayınlarımızı okumayı sürdür lütfen. Kardeşlerinin maceralarından istifade etmeye çalış. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.