Az ışıklı lunapark gibiydi

16.11.2016
127
Az ışıklı lunapark gibiydi

Az ışıklı lunapark gibiydi

human46-1Selamlar hocam iyi akşamlar.

Sizden bir durum hakkında bilgi almak istiyorum. . Dün gece teheccüd namazı kılar iken üzerimde bi kolaylık vardı, sanki vücudum yay gibi idi. Kendi kendine eğilip kalkıyordu. O kadar rahat güzel bir namaz kıldım. Işık açıktı, kapattım zikir yaparken. Oturunca etrafımda nurların dolaştığını gördüm; çok güzeldi. Yine beyaz, sarı, elmas parıltısı gibi etrafımda varlardı. Az ışıklı lunapark gibi çok huzurlu… Hiç his olmayan anları yaşadım bir kere daha.

Zikirde aynı namaz gibi o kadar kolay geçti ki çok enteresandı. Hâlbuki oruç için sahur da yemek yemiş idim, karnımda tokluktan şişkinlik olması lazımdı, normalde ya tam tersi vücudum da beynim de gönlüm de bir hafiflik, rahatlık vardı…

Ama sonra nurlar gitti. Ensemde ağırlık olmaya başladı. Tansiyon düşüklüğü olduğunda kafa boyuna ağır gelir ya o şekilde. Sonra baş dönmesi başladı ama çok fazla dengesizlik yaşadım. Sabah ezanı okundu. Sünneti zar zor kıldım. [button color=”” size=”” type=”outlined” target=”” link=”http://www.hacialibayram.com/makaleler/yitik-bilgiler/sag-devri.html”]Sağ devrinde[/button] düşecek oldum kaç kere. Zor tamamladım. Farz namazını da öyleydi.

O kadar kolaylığın ardından böylesine bir baş dönmesi nedendir acaba sayın hocam?  İlk zikir zamanlarında elim kolum çok uyuşur gibi olurdu. Bir ağırlık olurdu. Uzun zamandır da olmamıştı. Dün gece baya baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü yaşadım. Hâlbuki Karnım da tok. Böyle durumlarda yapılacak bir şey, bir dua var mıdır hocam. Hiçbir yazınız da bu duruma dair bir sey okumadım.

Birde sol elimin üstü hep seğiriyor. [button color=”” size=”” type=”outlined” target=”” link=”http://www.hacialibayram.com/makaleler/ihtilacname-ilm-i-ebedan-ihtilac-ilmi.html”](SEĞİRMELER)[/button] Namaz ve zikir de özellikle uzun zamandır devam ediyor. İbadetimi hiç kaçırmadığım da vakit olarak, artıyor. Vakit kaçırır isem azalıyor. Bugün hem sol el üstü, hem sağ el yüzük parmağı seğirdi. Parmağıma sanki biri dokundu, sıvazladı misali.

Biri rütbe biri şeref demek, iyi yani. Şerefi özellikle kısaca açabilir misiniz hocam? Rica etsem. Çok kısa dahi olsa. Selam es selame.

Şükür size kavuşturana içim çok rahat. Biliyor musunuz devrin emininde emin hissediyorum kendimi. Allah uzun ömür versin size şükür bin şükür.

faviconSelam es selame Sevgili Z.. hanım;

Yaşadıklarının tamamını sadece sen yaşıyorsun… Yani rabbimiz Kendisine giden yolda her kulunu özel terbiye eder, özel şereflendirir, özel görevler verir… Hiç bir yolcunun yolu da bir (hiçbir salikin süluku) birinin aynı değildir.

Seyir sırasında dilindeki esma ile yaptığın efal ve kaldığın evkat yani namaz vakitlerinden emin isen, kendini hemen her tecelliye açık tutmalısın. Bu üç emniyet kemeri seni her türlü olumsuzluktan alıyor, korur. Üstelik bir de günde iki kere sağ devri yapıyorsun. Yani günlük iki kere kabeyi tavaf ediyor gibi sevaplı, korunmalı yol alıyorsun. Bütün bunlar süfliyatın sana erişmesini engeller.

Yani yaşadığın her müdahale ileride ulaşacağın menzillere seni hazırlamak içindir. Allah hiç kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez. Öyleyse sen o yükleri taşımaya yetkinsin ve rabbimiz seni zatına ulaştıracak melekleri ve melekeleri bilerek tayin etti. Gel, dedi, ey sevgili daha gel, daha daha da gel.

Sen de biiznillah gidiyorsun maşallah.

İşin başında sana uçmakları gezercesine o halleri yaşatmasaydı, tersten işlemleri başlatsaydı, sonu göremeden pes ederdin. Normal nefsin tepkisi zorlukları görünce kaçmak, hedefinden sapmaktır.

Maşaallah barikallah rabbimiz sana önce bir nevi cenneti yaşatarak dedi ki bak benim, aklı maaşının kestiremediği kadar büyük hazlarla dolu nimetlerim var. Örneğini yaşıyorsun. Dahasını görmen, yaşaman için ise bazı işlemelerden geçmen gerekir… Cebrail hırada Efendimiz (S.A.V) önce sıktı sıktı ve bıraktıktan sonra ikra dedi. Ne oldu ardınca. Ben okuma bilmem deyince tekrar sıktı sıktı soktı değil mi. sonrası malum. Vahyi gelişinden de hızlı okumaya başlayınca sükûnete çağrıldı.

Sana unutturmayacağız, acele etme. Vahiy inerken dikkatle dinle denildi, değil mi?

Ne demek istedim anladın değil mi sevgili Z… İnşaallah anladın.

Ne zaman nefsin korkuyla ruhuna zulüm ederse sen de hemen; İnna lillahi ve inna ileyhi raciun deyiver. Ey nefsim bilmez misin ki allahtan geldik allahlayız ve allaha döneceğiz. Nedir bu ölümden korkmaların. Ruha ölüm yok ki… Ezelden gelip ebede giden bir yolcusun, dünya hayatı uzaklardan gelen uzaklara gidenlerin dinlendiği bir söğüt gölgesidir. Selam es selame

ŞÜKÜR

Mahşere demeç versem
Mehdi gibi evlere girsem
Ki artık mümkündür
Görüştüğümüzü söylesem
Aleni
Yorumdan, yanılgıdan ırak
Vuslata erdim, bilincimle
Çölün suyu emdiğince
Can gözüyle,
ten gözüyle desem
Sırrımızı faş etsem
Ne çıkar ay yüzlüm, ne çıkar
Kim inanır
Kim inanır

Ey tanımlanmaktan, yorumdan ârî
Sözcüklere sığmayan
Aklın, varlığın yegâne kaynağı
İnanan kalplerdeki kutlu sır
Sevgiye müptelâ şiir
Sidretil müntehada buluştuk desem
Habibin gibi kavuştuk desem
Cümle kurumuşu yaş etsem
Ne çıkar güneş gözlüm, ne çıkar
Kim inanır
Kim inanır

Sâfi nûr
Aşkın delice oku
Ehline dokunur ancak
Yanmamış ateşten ne anlayacak

Bilenler bilir zâtî
Bilmeyen bilmediğini yok sanır
Bu yüzden huu der, ezelden beri
Huu, huu
Münkire ilenir toprak
Küs durur ebedi su

Varlığın can kadehi sabır olmasa
Bunca zulme inkara dost canlar nasıl dayanır
Sürekli sus/ sus demesen
“hikmetimin gereği her oluş
meleğe, cin’e, ins’e ilâhım
mutlak hâkim benim” demesen
mahvederdi cümle cehli
izninle tek ahım

daim eyle
e ya Halık’ı ya Seyyidî
şükrümüzü
ezeli aşkımızı fikreyledin şükür
ebedi adımızı zikreyledin şükür

Haziran Ilgın 1995

Hacı Ali bayram

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.