Aman allah’ım bu nasıl olur

17.11.2016
269
Aman allah’ım bu nasıl olur

Aman allah’ım bu nasıl olur

human46-1Hocammm; Şimdi ay’ı seyrederken çok garip bir şey oldu. Önce ay’ın üst kısmı yeşile döndü, Aman allah’ım bu nasıl olur diye hayret ederken, etrafım nur ile çevrildi. Sonra da ay mavi bir nur ile çevrildi. Neredeyse sisler içindeymişim gibi nurlardan etrafı göremez oldum. Fizik âlem değil de nurları görüyordum sadece…

İçeri girince de odadaki çalışma kâğıtlarımın üzerinde mavi bir nur beni karşıladı. Ama ilk defa elimi atsam tutacak gibiydim. Bu kadar kesin ve gerçek renkler gördüm. Hala selam vermeye devam ediyorum.

Bu arada iki gündür sol kürek kemiğimden sürekli ihtilaç alıyorum. Bundan önce de belki 2 haftayı aşkın süre sol göz alt kapağından ihtilaç almıştım. O geçince sol kürek kemiği ihtilacım başladı. Hocam bu denli gerçek mavi hiç görmemişti gözlerim açıkken.

faviconSelam es selame Büşra; Gerçekliğin sadece fiziki âleme ait olmadığını fark ettiniz artık değil mi… Nurlar âlemi yani meleki âlemin de fiziki âlem kadar gerçek olduğuna aklınız, kalbiniz ikna oldu gözünüzün şahitliğinde değil mi?

İşte gayba imanınız neredeyse bilime dönüştü değil mi. Hâlbuki henüz işin başındasınız. O nurun beşeri şekle gözünüzün önünde dönüşmesi gerçekleştiğinde inşaallah,  Kur-an’ı Kerimde meleklerle ilgili anlatılanları da ilmen tasdik edersiniz artık. İbrahim as gelen melekler… Lut as ile konuşan, sapıkların yakışıklı delikanlılar olduğunu sanarak saldırdıkları meleklere artık aklınız iman derecesinde değil de ilim mertebesinde inanmaya başlar inşaallah. Neleri yazıp neleri es geçmem gerektiğinde zorlanıyorum. İhtilaçlarla ilgili yaşadıklarınız bundan böyle ihtilaçname ye bakarak halledersiniz, bu arada söylemiş olayım…

Zikir ehli kardeşlerimizi teşvik açısından, uyguladığınız metodun doğruluğuna dikkat çekmek isterim… Kuranı kerimde rabbimiz bazı kullarımız‘’farzlara nafileler ekleyerek bize yaklaşırlar’’ ifadesini hatırlamak lazım.

İslamda birileri namazı beşle sınırlamışlar. Şimdilerde bazıları bu beş vakiti de üç vakite indirmenin çabasını sürdürüyorlar.

Ey müminler beş vakitten kasıt, beşten aşağı kılarsanız dininizi koruyamazsınız.

Şeytan sizden imanınızı çalar. Bu beş asla vazgeçilmez gerekliliktir denilmiştir.

Eğer sünnetullaha uyup Allah’a ulaşmak, kişisel miracınızı yaşamak istiyorsanız, Resulü Kibriyayı taklit etmelisiniz, yedi, sekiz, dokuz vakit namaz kılmalısınız.

Düzenli zikir yapmalısınız. Her ayın başında üç, ortasında üç, sonunda üç gün oruç tutan, bazı ayların on gününü oruçlu geçiren peygamberin sünnetini taklit etmelisiniz.

Dünya hayatınız işinizle, ekmeğinizi aramakla ibadet arasında geçmeli.

Buraya eğlenmeye gelmedik. İmtihana geldik.

Sınıf atlamaya çalışmalıyız. Âdemlikten(yokluktan) varlığa (insanlığa ) terfi etmeye geldik.

Umarım ısrarla gerçekliği aramaya, sadakatle rabbimizin yolunda mücadele etmeye devam edersiniz. Sizi tebrik ediyorum.

Allah yolunuzu daha da aydınlık etsin, sırdaşlarından, dostlarından olarak kaydetsin. Aman dilinize sahip olunuz, olumsuz cümleler kurmaktan, çevrenize beddua etmekten kendinizi men ediniz. İnşaallah her ne dileseniz tecelli edecek bir mertebedesiniz. Devletimizin bütün yöneticilerine, asker sivil güvenlik güçlerimize ve ümmeti Muhammed ile milletin geleceğine dair güzel dualar ediniz ve içine bizi de katmayı unutmayınız lütfen… Selam es selame…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.