Allah’ın 99 isminde gezindim.

19.07.2020
70
Allah’ın 99 isminde gezindim.

Allah’ın 99 isminde gezindim.

Resmen ruhlar ile açıkoturum yapıyorum

ES-SELAM babacığım; 
Nurdan, bembeyaz bir yolda ilerliyorum. Yol üzerinde Esmaül hüsna durakları var.

Allah’ın 99 isminde gezindim. 


Allah, er-Rahmân, er-Rahîm, el-Melik, el-Kuddüs, eselim, el-Mü’min, el-Müheymin, el-Azîz, el-Cebbâr, elMütekebbir, el-Hâlık, el-Bâri’, el-Musavvir, el-Gaffâr, elKahhâr, el-Vehhâb, er-Rezzâk, el-Fettâh, el-Alîm, el-Kâbıd, el-Bâsıt, el-Hâfıd, er-Râfi, el-Muiz, el-Müzill, el-Basîr, es-Semi’, el-Hakem, el-Adl, el-Lâtîf, el-Habîr, el-Halîm, el-Azîm, el-Gafûr, eş-Şekûr, el-Aliyy, el-Kebîr, el-Hafîz, el-Mukît, el-Hasîb, el-Celîl, el-Kerîm, er-Rakîb, el-Mücîb, el-Vâsi’, el-Hakîm, el-Vedûd, el-Mecîd, el-Bâis, eş-Şehîd, el-Hakk, el-Vekîl, el-Kaviyy, el-Metîn, el-Veliyy, el-Hamîd, el-Muhsî, el-Mübdî, el-Muîd, el-Muhyî, el-Mümît, elHayy, el-Kayyûm, el-Vâcid, el-Mâcid, el-Vâhid, es-Samed, el-Kâdir, el-Muktedir, el-Mukaddim, el-Muahhir, el-Evvel, el-Âhir, ez-Zâhir, el-Bâtın, el-Vâli, el-Müteâlî, el-Berr, etTevvâb, el-Müntakim, el-Afüvv, er-Raûf, Mâlikü’l-Mülk, Zü’l-Celâli ve’l-İkrâm, el-Muksit, el-Câmi’, el-Ganiyy, el-Muğni, el-Mâni’, ed-Dârr, en-Nâfi’, en-Nûr, el-Hâdi, elBedî’, el-Bâkî, el-Vâris, er-Reşîd, es-Sabûr.

*Nurdan bembeyaz nur, dümdüz. Hiç bir eğrilik yok yolda, eğim, yükseklik, rampa yok ve her ismin bir konağı, durağı var. Her birinden geçtim durdum ve bitirdim.

*Okudum guruptaki yorumları, paylaşımları… 
Herkes kapasitesine göre yormuş ayetleri, güzel.

-Selam es selame. Aziz kardeşim İmam Muhammed, devam et lütfen, kardeşlerinin eğitilmesinde payın olmalı, bu fakiri eğitimde desteklemelisin, biiznillah.

*Babacığım bir de herkesi seviyorum, 
kalbim herkes için atıyor. 
VEDUD ismi TECELLİ ETTİ. 
Bir nevi,Kabid ismi ile Allah’ın düşmanlarını ilk önce uyardım, ikaz ettim, hidayetleri için. 
Resmen ruhları ile açıkoturum yapıyorum.
Su ayetlerle hitap ettim;
Nemle 30 31 ayetle sesleniyorum herkese; (30-31) “Mektup, Süleyman’dan gelmiştir. O, ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diye başlamakta ve içinde ‘Bana karşı büyüklük taslamayın ve teslimiyet göstererek bana gelin’ denilmektedir. Bir nevi bu zamanın SÜLEYMAN as mıyım?
Ayetlerde bir nevi şifre. Sadece Süleyman’a değil, Süleyman fıtratında olan herkese şamil. Ayetini devamında ise tehdittim var. İlk önce cemalimden son kahir ve gazabım. Bunu yazarken sağ ayak başparmak sağ avuç içi seyriyor.
Peşinden şu ayetle ikaz ediyorum, celalimle. 
Kahrım, gazabım, öfkem; Nemle ayet<Ey elçi, dön onlara (söyle): «Vallahi karşı gelemeyecekleri ordularla varırım da, oradan kendilerini perişanlıklar içinde hor ve hakir oldukları halde çıkarırım.» buyuruyor. 
Ya hidayet edecekler kafirler, ya da gasp ettiği toprakları, malları ellerinden alacak, hak teâlâ. 
Yani cana can, kana kan, dişe diş…

*Babacığım! her yer bu haberi aldı. 
Ruhlar benim huzurumda toplandı. Kal bela toplantısı yaptık, bir nevi hatırlattım misaklarını, rabbimizin izniyle. Dünyada toplamadım. Zamansız, manasızlıkta topladım. 
Şu ayetle; 
<Ela ta’lû ‘aleyye ve/tûnî muslimîn(e)>
Meali; “Bana karşı diklenmeyin, teslim olarak bana gelin” diyor ve. Nemle 34 ayetle herkese tehdidimi ettim. 
Trilyonlarca ruh, bu ayetle ikaz etmemden dolayı imana gelecek. Birçok belde, tanınmış tanınmayan, Hristiyan Yahudi, ateist deist islama girecek, bilginize… 
Bunlar güzellikten, cemalimden, merhametimden anlamayıp, şiddetimden ÖFKEMDEN, CELALİMDEN müslüman olanlardır, babacığım.

*Babacığım bu ayetle celalimi hissetti tüm ruhlar. 
Çünkü zelil ederim, dedim. 
Malınızı, canınızı, makamınızı, izzetinizi, her şeyinizi alırım, dedim.
< Doğrusu, dedi: padişahlar bir memlekete girdiler mi onu perişan ederler ve ahalisinin aziz olanlarını zelil kılarlar, evet, böyle yaparlar> 
37. Ayetin Arapça okunuşu; 
İrca’ ileyhi fe le ne’tiyennehum bi cunûdin lâ kıbele lehum bihâ ve le nuhricennehum minhâ ezilleten ve hum sâgırûn(sâgırûne)

♥️Teşekkür ederim, aziz kardeşim, imam muhammed… Bu tehdidin, büyük, büyük emeklerimizle guruba alınan, yaşadıklarını rabbimizin lütfu keremi bilmeyip nefsini dizginlemeyen, bazı kerametleri inkâr eden, aklı fikri masivada olup,kendisine verilen değerin farkında olmayan, rabbimizin uyarılarını, bu fakirin hoşgörüsünü, merhametini istismar edenlere de gelsin. 
Biz kendilerini temizlemek için soğuk sıcak demeden, en doğal ihtiyaçlar olan uykudan, eşimizden, evlatlarımızdan mahrum, bu yaşta kendilerinin bağışlanmasını dilerken, gözyaşları ile rabbimize yakarırken, kendilerine lütfedilen çok özel tövbelerini bile üstün bir bilinçle tefekkürle etmeyen gafillere de gelsin. 
Ki Zülfikarların üçte biri tövbe yazımızı henüz görmemiş, bir tık ile ben okuyorum dememişler. 
Bizim emeklerimizi israf ediyor, nefislerine zulmediyorlar. Çok yazık… 
Rabbimiz kimin ne düşündüğünü, nelerle iştigal edip sinelerinde neyi gizlediğini ve neyi hangi maksatla açıkladığını en iyi bilendir. Bu kardeşiniz de yarın sizin başınıza ne gelir, benim başıma ne gelir bilmem. Rabbimin bildirdiğinin dışında hiçbir şey bilmem. Sizlerle de paylaşamam. 
Neylerse güzel eyler Rabbim…
O ne güzel mevlamızdır.♥️ 
Selam es selame.
Konuşma Sonu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.