Ya rabbi ya rabbi ya rabbi

31.10.2016
329
Ya rabbi ya rabbi ya rabbi

Ya rabbi ya rabbi ya rabbi

human46-1Günaydın Hocam; az önce kuşluk namazı kıldım. zikir çekerken gözümün önüne belli belirsiz bir görüntü geldi. Koyu mavi cübbeli, benim yaşlarımda genç bir adam, beyaz sarığı var. Sarığında yeşil bir renkte vardı sanırım. Merdivenlerden yukarı çıkmaya çalışıyor ama zorlanıyor, düşmemek için korkuluğa sıkı sıkı tutunmuştu. Yüzünü görmedim, siyah saçlı, sakalsız biriydi. Çok kısa sürdü ne olduğunu anlamadan kayboldu…
Bir kaç gündür böyle garip şeyler yaşıyorum Hocam. Geçen gece de çok geç yattım. teheccüde kalkamam ama yine de alarmı kurayım dedim. Saat 3 e gelirken aniden yastığımı salladılar; yastığım ve başım havadaydı. Uyanmak istemedikçe yine salladılar, korktum biraz. Hemen kalktım. Alarm çaldı iki dakika sonra.
Bir de size anlatmıştım, iki kürek kemiğimin sağına yakın yere bir çizgi çiziyorlar, zikirdeyken diye. Her gün bir ya da iki kez bu tekrarlanıyor Hocam.
Bu gece de rüyamda sizi gördüm bizim eve gelmiştiniz. Ayrıntıları hatırlamıyorum ama sizi gördüğüme eminim.

faviconSelam es selame, Maşaallah, barikallah, G… hanım, kalp gözünüz ivmelenerek açılıyor, meleki âlemle tanışıyorsun. Keşiflerin gelişiyor… Beşeri fizik âlemin esaretinden kurtulacaksın inşaallah. Şimdilik kontrolsüz olarak gelişen keşifler, ilerledikçe gönlüne göreye, aklının gelişmişliğine göre senin denetiminde oluşmaya başlayacak inşaallah. Elbette bu senin çalışmalarına, iyi niyetine ve ibadette, zikirde devamlılığına bağlı.
Seni korkutan ufkunun sığlığıdır. Çoktan meleki âleme terfi etmiş biri olarak artık korkularını yenmelisin. Her halükarda rabbin seninledir. Kalbin rabbimizin nazargahıdır… O her yarattığına şah damarından yakındır. Ve yaşadıklarını sana ikram eden o’dur. Olup biteni sen tasarlamıyordun. Sen rabbini zikrediyorsun o da sana karşılığında ikramlarda bulunarak kalbini ve aklını genişletiyor.
Keşifler sırasında korku oluşursa hemen ya rabbi ya rabbi yarabbi zikrini kalben veya lisanen çekmeye başla, olup bitenleri izleyip kavramaya, verilenleri idrak etmeye çalış.
Bir de ” E la inne evliyaullahu la havfün aleyhüm vela hüm yehzenün” ayetini oku. allah dostlarına korku yoktur, onlar hüzün de duymazlar… Demektir. Normal zamanlarda sık sık şu ayeti de okumalısın.
”İnna lillahi ve inna ileyhi raciun” anlamı; allahtan geldik, allahlayız, allaha döneceğiz.
Unutma, hiçbir varlık için asla ölüm yoktur. Ölüm dediğimiz fiziki boyuttan, mahiyeti hakkında kuranın bildirdiği kadar bilgimiz olan ruhi boyuta geçeceğiz. Ölmeyecek, yok olmayacağız. Mekân değiştireceğiz. Ve bundan kaçış söz konusu değildir. Her nefis mutlaka ölümü tadacaktır. Öyleyse öldükten sonra da rabbimiz bizimle olacağına göre, ölümden korkmak aklın bir sapık yanılgısıdır… Bütün samimiyetinle ibadet ve zikirlerini sürdür. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Zikrettiğin ayetler ve esmalar çoğaldıkça ufkun genişleyecek, inşaallah gelecekte çevresini aydınlatan bir mum da sen olacaksın. Selam es selame Gülten

human46-1” E la inne evliyaullahu la havfün aleyhüm vela hüm yehzenün” ayetini bana zikir olarak vermiştiniz Hocam. Rabbi zidni ilmendi asıl zikrim ama korkumdan dolayı ona ara vermemi istediniz. Çok şükür korkularım çok çok azaldı. Bazen ani korkular oluyor. Sizin sözünüz geliyor aklıma ” Rabbim sana neler neler nasip etti sen hala nelerden korkuyorsun?” demiştiniz.
O zaman rahatlıyorum zaten artık evde tek başıma iken namaz kılabiliyorum ve gece tek başıma uyudum geçenlerde. Bunlar benim asla yapamam dediğim şeylerdi önceleri. 16 gün oldu Çok şükür Hocam bu ayeti okudukça rahatlıyorum. İnşaAllah kırk bir güne tamamlayacağım.

faviconÇok kişi ile özel zikir vererek ve hemen her halleri ile ilgili konuşarak ilerlediğimiz, sıkı bir mesai trafiği uyguladığımızdan son duruma göre konuşuyorum. Önceliklerini hatırlama fırsatım bile olmadan yazıyorum. Kusura bakmayasın. Yüzünüzü görmedim, sesinizi duymadım ki beşeri aklıma hatırlamak için ipucu verilmiş olsun. Bu ayeti kırk gün okuduktan sonra Azrail gelse inşaallah korkmayacaksın. Hoş geldin, görevini ifa et demekten selam vermekten öte kılın bile kıpırdamayacak, o canını alırken bile sen rabbinle olacaksın inşaallah. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.