Seyit onbaşıyı gördüm,konuştum

21.10.2018
26
Seyit onbaşıyı gördüm,konuştum

S.A. hocam; Euzubillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahiym. Eşhedü enla ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu.
Hocam iki gündür şeytanın vesvesesi ile mücadele ediyorum. Bugün Öğle namazımda biraz fazla mücadele ettim. Kapıları kapattım, namazımı kıldım. Biraz dua sonra zikrime başladım. Karşımda eski asker kıyafetli, beresi de eski, karşımda, sağ tarafımda biri…
Önce anlayamadım, sonra sizin söylediklerinizi hatırladım. Selam verdim, kim olduğunu sordum. Seyit onbaşı olduğunu söyledi. Ben de ismini duygumu fakat tam olarak kim olduğunu çıkaramadığım söyledim. Çanakkale de top mermisi taşıyan, düşman gemisini batıran kişi olduğu hissettirdi.
Neden karşımda olduğunu sordum. Bana dua için geldiğini söyledi. Ben de maddi ve manevi ihtiyacım var dedim. Dua için ellerini açtığını gördüm, yüzünü göremeden kayboldu. 35 ile 40 yaş arası idi. inşallah Doğru görmüşümdür. Rabbim şefaatlerini nasip etsin. Selam es selame.

-Selam es selame Azizem. Gördüğün biiznillah dosdoğru bir keşiftir. Mübarek olsun. Ölmüşlerimize ulaşmak için adım atmamız gerekmez. Bir boyut işidir bu. Allah dilediği kuluna bu sınırları kaldırır. Zamanda geriye gidilir veya getirilir de an içinde bir olunur. Sohbet edilir dualaşılır. Allah her şeye kaadirdir. O allah küllü şey’ün kadirdir.

*İnşallah hocam bu tek başına olmadı sayenizde. Hocam sizin ışıkları görmeyince panik oluyorum.
Biz de kazanımlarımız tek başımıza elde etmedik. Bizim de elimizden tutan, yol gösterenimiz, ilim verenimiz, dua edenimiz vardı. Bu Adetullahtır.

*Şeytan yakamdan düşmüyor. Beni sizinle vurmaya çalıştı. Çok korktum.

-Nasıl bir şey denedi, anlat.

*’’Hocan sizi kandırıyor’’ dedi. Sürekli fitne sokmaya çalıştı. Çok dua ettim, bugün bunu gördüm. Sizin bizi kandırdığınızı oyaladığınızı, falan… Çok rahatsız oldum. Sizi üzmemek için yazmadım. Fatma ile yazmıştım. Çok rahatladım.

Allah teâlâ senin sadakatini sınamış. Bize bağlılığınız test edilmiş. Hocam bize kuran ayetlerinden ve farzları ile sünnetlerinden başka ne dedi ki kandırmış olsun demedin mi?

*Fatma bana iyi geldi şükür rabbime. Aynen öyle dedim. Bu seferde başka şekilde yüreğime soğukluk verdi. Allah tan şeytanın oyunu olduğunu çabuk kavradım.

Hocam bize Allah’ın emirlerinden, Resulullah’ın sünnetinden başka hangi şeyi teklif etti ki bizi neyle oyalayacak. Bize allah rızasından, ümmet millet sevgisinden başka bir hedef mi gösterdi ki ey iblis, sana neden kanayım, demelisin.

*Bu vesveseler üç ya da dört vakit namazda oldu, sonra geçti. Zikirlerim dilden kalbe inmedi, şu an iyiyim şükür rabbime. İyi ki varsınız. Siz olmasanız biz bir hiçiz. Bu kadar çabuk şeytanın pençesine düşüyoruz.

Aşkımız Allah’ımıza, rehberimiz kuran ve sünnet, şeyhimiz rehberimiz resulullah sa., zikrimiz ayetler, esmalar, fiilimiz namaz ve farz olan zikirdir ile oruçtur, deyiver.. ve kâfurun suresini yüzüne karşı dört kere okuyuver. Gerçek yüzü ile belirsin, rabbimizin izniyle iblis olduğu apaçık ortaya çıksın. Düşmana karşı ecel bize yetişinceye kadar uyanık olmak, namaz ve zikirle rabbimize sığınmak zorundayız. Emirdir. O iblis halkın büyük büyük çok büyük bildiği nice evliyaları kendisine köle yapmıştır bir bilseniz.

*Hocam o anda aklıma kelimeyi Şahadet geldi Onu okudum. Çok çirkindi ve benden hiç hoşlanmıyordu.

la havle vela kuvvete illa billahül aliyyül azıym desen de olurdu. Şehadet getirmek de olur. Salavat getirsen de o süflinin maskesi düşerdi.

*İnşallah bir daha görmem, görürsem söylediklerinizi uygulayacağım. İnşallah.

İyi ki çirkin yüzü ile gelmiş. Başında gümüşten tacı 33 veya 18 lik çok yakışıklı bir kral, prens delikanlı olarak da gelip muhabbetini cezbedebilirdi. Allah seni korumuş.

*İnşallah. Hocam. Hiç öyle gelmedi, hep çirkin halini görüyorum.

-Korkma;’’ allah dostlarına korku yoktur, onlar hüzün de duyamazlar’ ‘yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Şeytanın hilesi şehadet getirinceye kadar gerçekmiş gibi olur, hemen söner.

*Yok, hocam korkum bizi sizden koparma çabası. Yoksa yıllardır görüyorum. Sıkıntı yok. Size zarar gelmesin yeter.

-Bu kadar nur ve keşif görenlere karşı inşaallah çok ama çok acizdir. Hayırlı geceler. Durmak yok yola devam. Gelecek daha güzel gelecek. Selam es selame

*Size de hocam.

-Rabbime emanetsiniz inşallah.

*Âmin. Ve aleykümselam.

Konuşma Sonu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.