Minicik bir ışık taneciği içinde evren

26.11.2016
356
Minicik bir ışık taneciği içinde evren

Minicik bir ışık taneciği içinde evren

human46-1Selam es selame hocam ellerinizden öperim.

Dün gece yeni zikrime başladım elhamdülillah. Hocam biraz önce bir kardeşimizin mesajını yayınlamışsınız onu okudum, size yazmak istedim. Gece yattığımda aynı durum bana da oldu. Uyumamıştım ama gözlerimi kapatmıştım. Gözlerim kapalıyken sanki uzaklarda minicik bir ışık taneciği vardı. O noktacık bir duman gibi açılarak renkten renge büründü.

Ben de içimden inşallah bende nur görüyorumdur diye dua ettim. Uyanıktım hocam sadece gözlerim kapalıydı. Yeni zikrimin ilk gecesindeydim. Hocam eğer nur görmeye başlamışsak neler yapmalıyız. İletişim kurabiliyor muyuz ve bize iletmek istedikleri msj oluyor mu, bunu anlayabiliyor muyuz? Yanlış bir efal yapmamak için soruyorum hocam.

Rabbim size sağlık ve uzun ömür versin hocam. Selam esselame

faviconSelam es selame Demet Hanım… Evet; sen de nur görmeye başlamışsın maşaallah.

Nur görmek derken uyanık görmeyi kastediyoruz. Göz kapalı iken ve/ya ve dahi dışarıda, her yerde görebilmektir. ‘’O minicik ışık taneciği (zat nuru) evrenin hayat kaynağıdır.’’ diyor, rahmetli Hafız Hüseyin kaddese sırrıhu hz. (TC nin manevi banisi, Atatürk ve silah arkadaşlarının AKŞEMSEDDİNİ)

Yazılarımızı takip edersen nur görüldüğünde ne okuyacağız, nurlar hakkında bilinenler ve dahası var. Yazılarımız arasında senin gibi soranların sorularına verilmiş cevaplar da geçer. Bir okula kaydoldun ve ilm-i ledün (yahut ilmullah) öğreniyorsun diyelim. Öyleyse derslere müdavim olacaksın inşaallah değil mi. Yazılarımızı bir sitede toplama nedenimiz bu. Bunu ne zorluklarla yaptığımızı bilseniz emeklerimizden azami faydalanırdınız. Sayısını bilmediğimiz kişiye senin gibi özel zikirler veriyoruz,biiznillah. Aklınıza gelen her soruyu bize sormamalısınız. Yetişmek mümkün değil. Kuran meali okumalısınız…Siyer kitapları okumalısınız…hadisleri okumalı,geçmiş alimlerin bıraktıkları hikmetlerden yararlanmalısınız..İlgili yazılarımızı okumalısınız. Okumazsanız ilerleyemezsiniz. Okumak ilk emirdir biliyorsunuz. Artık okuyan bir ümmet olmalıyız değil mi. Zikir de bir okumadır, ancak gerçek okunacak şey kurandır. Kuran demek mana olarak OKUNAN demektir. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.