Yazık Bunlara Aldanan Kişilere

25.11.2020
173
Yazık Bunlara Aldanan Kişilere

Yazık Bunlara Aldanan Kişilere

*HOCAM hayırlı geceler.
Size birşey sormak istiyorum.
*Hakikat makamında ki bir insan farz edelim ki bir erkek, hakikat makamında o kişi istediği herşeyi yapmakta özgür mü oluyor. Yani onlar için de bu bana hakkın mükafatı diyor.01:05

-Kim hangi makamda olursa olsun kuranın hükümlerine uymakla mükelleftir. Aleni günah işleyemez. İşlerse hem kınanır, hem hesap verir.

*HOCAM sizden Allah razı olsun.
-Ancak zamanın imamları olur . Her zaman bir tanedir. İşte onlar dilediklerini yapabilirler. Ancak Allah adına yaparlar. Nefisleri devre dışıdır. Onlar nefislerinden konuşmazlar. Nefislerine göre davranmazlar. Miracını yaşamış yetkilendirilmiş kişilerdir. Onlar da kimse tarafından bilinmezler.
*Peki bu nedir böyle. Her yerde hakikat konuşuluyor. Ben hakikatteyim diyenden tutun da herşey mubah diyene kadar. Veda hutbesi aklıma geliyor. Resulullah efendimiz; Aman dikkat edin demiş. Yazık bunlara da aldanan kişiler cehennemlik olur. Çok yanlış bilgiler geziyor.
-Resulullah sa. ölünceye kadar kurana uydu. Namaza gidemeyecek hale gelinceye kadar imamlık yaptı,
*Siz buna yönelik sık sık paylaşım yapın Facebook hakikatten bahseden kişilerle dolmuş TAŞMIŞ. Yanlış yalan bilgiler. İslam yok hak katında diyene kadar neler neler var, Allah muhafaza.
-Kimsenin dilini tutamaz, susturamazsınız. Herkes günah işleme, cehenneme gitme hakkına sahiptir. Kimse kimseyi hiç bir inanç konusunda zorlayamaz. Sadece birbirimizi uyarmakla sorumluyuz. Uymak veya uymamak uyarılana kalır.
*Orası öyle. Tabi ki herkes seçiminden sorumlu. Anladım HOCAM Allah razı olsun.
-Bu karmaşa imtihan içindir. Zamanla kafir belli olur, münafık belli olur ve mümin de belli olur. İşte o zaman Allah’ın cezası gelir, herkesi tek tek mustahak olduğu şey ile karşılar.
*Anladım HOCAM. Allah yardımcımız olsun.
-Selam es selame
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.