Bana da ders verir misiniz ?

23.10.2016
378
Bana da ders verir misiniz ?

Bana da ders verir misiniz ?

human46-1Bana da ders verir misiniz

Hocam Selamün aleyküm, bana da ders verir misiniz,5 yıl menzile, 1 yıl kadiri dergâhına gittim ve tövbem bozuldu.

faviconVeririz, inşaallah. ”Talebena vecedena…” Siz talep ederseniz  biz de icabet ederiz… Beş yıl zikir yapan nasıl geri döner,şaşırdım. Demek oluyor ki hatalı zikirler yaptınız…Size bir yazı göndereceğim okuyun ve bize yeniden yazın lütfen biiznillah.

human46-1Evet, hocam çok pişmanım. Tamam

faviconZikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)
ZİKİR ve ADABI “Tez erişti seherler canların meclisine Yürek hâlâ yanıyor halde maşallah kaldı Şifalar sundu zikir, bir garip dertlisine, Unutuldu kelâmlar dilde bir ALLAH kaldı…”

Zaman içinde verilen derslerde bir hata olmalı. zikirin tadını alanın geri dönmesi olacak iş değil. İnşaallah bir daha geri düşüşe izin vermezsiniz. Allah yardımcınız olsun. Görüşmek üzere selam es selame

human46-1Dersim nedir ?

faviconYazıyı okuyun. Kararınızı verin, belirleyelim inşaallah. Yazımızda sizden istenilen şartlarımızı bir görün.

human46-1Ben hazırım

faviconBiliyorum, bizim önerdiğimiz şartlar belkide sana uymaz. Hele bir oku. Görüşürüz.

human46-1Okudum. Şartlarınızı gördüm.

faviconUygun mudur?

human46-1Evet, kabul ediyorum.

Maşaallah.barikallah…Yazıdan da anladığınız üzre ilk olarak okumanızı istediğimiz  ”ya latıfün ya latıf bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti iste veytü biha alel arş.’’ esma gurubudur..

human46-1Gün’de kaç kere, kaç gün

faviconSadece bunu okuyacaksınız inşaallah. Salâvat okuyup ve istiğfarı yaptıktan sonra ”ya latıfün ya latıf bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti iste veytü biha alel arş.’’ arınma duasını zikredeceksiniz. Ek olarak günde iki kere sağ devri yapılacak. Zikirlerde sayı kaydı yok. Kalp dil birliği devam ettikçe,zamanınız yettikçe dilediğiniz  kadar okursunuz. Kalp dil arası bağ kopunca bırakır, diğer vakitte devam edersiniz. Her namazın arkasından belli bir miktar, mutlaka okunur, bu çok önemli. Yedi yahut sekiz vakit namaz kılınız. Kuşluk namazı ve gece namazı ile yedi olan vakti, isterseniz yatsı ile vitiri ayırarak sekize çıkarır namaz-zikir aralıklarını sıkılaştırırsınız..
Gelişmeleri bize yazın. Eğer erken kabul oluşmazsa kırk bir gün okuyacağız inşaallah.
Her ders normalde kırk gün okunur. Eğer Vahyen/işareten verilen bir haberle,duanın kabulünü sezersek,yeni zikri başlatırız.

human46-1Anlaşıldı hocam.
Hocam siz Mevlevi misiniz?

faviconHayır. Hiç bir tarikatla ilişkimiz olmadı. Biziyetirştiren zat hiçbir tarikata mensup değildi..”Tarikat şeriattır” derdi.
Şeriatı muhammedi tarikatı diyebilirsin, istersen. SERİAT (zaten)sıratı müstakimdir en doğru yol TARİKATıdır. Rahmetli hocam böyle derdi… Efendimizin öğretisi ve kuran-ı kerim elimizin altında dururken, birilerinin yoluna ihtiyaç yoktur. Hikmetullah geçim kapısı değildir.
’’De ki sizden bir ücret talep etmiyorum, benim ücretim allah katındadır’’
Zikir eğlence hiç değildir. İslamda toplu zikir namazdır… Nasıl olduğu bellidir. Zikirin nasıl olacağını ayetler belirlemiştir ‘’kendin duyacak kadardır… Namazda kişinin okuması kadardır. Yanındaki duymamalıdır. Rahatsız olmamalıdır. Hâşâ Allah sağır değildir. Bağıra çağıra zikir,kur’an’a,sünnete ve edebe aykırıdır. Peygamberin yanında bile sesinizi yükseltmeyin diyen ayet varken, Allah’ı yüksek sesle (bağırarak) zikretmek akıl karı değildir. Baştan aşağı nefsidir,işin içine riya girer. Çok bağır ki şeyh görsün olur. Herkes seni daha çok allaha yakın sansın derse nefis ne olacak. Davula zurnaya ise hiç yer yoktur. Bağırış çığırışların, zil, zurna, def, kudüm çalıp söylemenin, gurup halinde stadyumlarda etekler,keçe külahlar giyip dönmenin adı GÖSTERİŞTİR-NEFSİDİR -ŞOWDUR.

human46-1İrtibat hep böyle mi olacak

faviconEVET. BURADAN irtibat kurarsınız.

human46-1Haklısın hocam

faviconBiz kendimiz de sıkı bir disiplin halindeyiz. Kimse ile görüşmeye vaktimiz yok. El öpmeye,yüz yüze görüşmeye gerek yok. Yiğit olan, gayret etsin efendimize ulaşsın, eğer verirse onun mübarek elini öper.
Allah’a yakınlaşır, divanı kebire çağrılır, ”Allah’ın gelini ” olur.
İnsanlığa hiimet etmek üzere görev alır, cübbesini sarığını efendimiz giydirir. Kılıcını beline o mübarek takar.

human46-1Allah razı olsun, İnşallah hocam.

faviconKazan kazan pilav yemek için gelmedik dünyaya. Holding kuran, her talibe aynı ilacı verenler, memleketi ve islam âlemini içinde bulunduğumuz karanlığa attılar,yaptıkları ile. Kâfire güç kudret veren onların (celali) usulleridir.
Yanlış zikirle kâfirin karnını burnuna kadar doyurdular. Müslümanı aç bıraktılar. Sen hiç obez olmayan şeyh tanıdın mı? Efendimizin hayatını okudun mu? Yarı aç gezerdi, hasır üstünde yatardı. Bir de şimdikilere bak. Hanımları lüks ciplerle, kendileri koruma ordusu ile geziyorlar. Sonra da müritleri altı sene hizmetten sonra bile tövbesini bozabiliyorlar.

human46-1Ben aynı oldum.

faviconAlışkanlıklar kırk günde kazanılır. Seccadenin hazzını alan, allah’ın gönlünü kazanan bırakabilir mi? Kalpler Allah’ı zikir ile mutmain olur. Mutmain olan nefis cennete layık hale gelir. Tövbe bozacak kadar yarım imanlı olmaz.
Allah’ı cc. tanıyan ya korkusundan ya aşkından bir daha zikrinden kopamaz biiznillah. Allah’ı yok sayarak tövbesini bozamaz.
Demek ki tarikatlar ne Allah’tan korkutmayı becerebiliyor ne Allah’ı sevdirmeyi.
Maalesef onlar eğlencelerini yapmakla meşguller. Üç yüz senedir islam alemi sömürülürken kâfirler lüks içinde yaşadı, aya gitti. Bu nasıl şeyhlik. Şeyh dediğiniz, Allah’a yalvarır yakarır, fetihler yapar. Hacı bayram veli gibi, Akşemseddin gibi.Fatihler yetiştirir, zahiri liderleri deli gibi çalıştırır. Cepheden cepheye koşturur.
Umarım okuyacağın esmaların hakkını verirsin. Kırk gün zorun vardır. Gerisi kolaydır inşaallah.

human46-1Allah razı olsun, tam düşündüklerim gibi.

faviconÂmin ecmain. Bu ilk kırk gün içinde perdeyi yırtanların hikâyelerini yayınlıyoruz sayfamızda.

human46-1Yüz yüze ya da telefon ile de görüşecek miyiz?

faviconSayfamızı takip et. Seninle olan bu konuşmayı da yayınlarız inşaallah.

human46-1Tamam, anladım hocam.

faviconŞimdiye kadar üç kişi bizimle görüştü. Yüzlercesinin içinden. Görmeye gerek yok. İhtiyaç olursa Allah senin ayağına bizi getirir. Hizmet bizden sizedir, sizden bize değil.
Siz Allah’a ve resulüne hizmet edin yeter. Bir dua ordusuna ihtiyaç var. Bir an önce yetişmelisiniz. ”Gökler değişmedikçe yerler değişmez. Dua erleri olmayınca da gökler değişmez.”

human46-1Hocam sağ devrini anlamadım.

faviconyazının içinde sağ devri açıklanmıştır. Dikkatle oku ve günde bir akşam bir sabah yap.
sağ devri. kâbeyi tavafın hakikatidir.

human46-1Allah’ın izniyle inşaallah. Tamam, hocam, başlıyorum.

faviconSelam es selame. Allah yar ve yardımcın olsun.
human46-1Allah razı olsun.

faviconAllah senden de razı olsun. Âmin.23.10.0016

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Gul dedi ki:

  SELAM ES SELAME HOCAM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BU YAZINIZI BUGÜN GÖRDÜM ÖYLE GÜZEL ANLATMIŞSINIZKİ RABBİME HAYRANLIĞIM BİR KAT DAHA ARTTI. SİZDEN HABER BEKLERKEN ASIL YARADANIMDAN BEKLİYORUM AMA O BANA HABERLERİ SİZİN BU GÜZEL DERİN YAZILARINIZLA VERİYOR HER GEÇEN GÜN BİŞEYLER DAHA İDRAK EDİYORUM. BENDE SİZDEN DERS İSTEMEK İÇİN TEKRAR YAZMIŞTIM BUGÜN BİRAZ DAHA ÖĞRENDİM İNŞAALLAH DAHA DOĞRU BİR ŞEKİLDE YAPACAĞIM. BELKİ BİR GÜN SİZİNLE KONUŞMA ŞEREFİNE NAİL OLURUM. RABBİM SİZİ ÇIKARDI YA KARŞIMA ŞÜKÜRLER OLSUN.. ALLAHA EMANET OLUN. SELAM ES SELAME.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   Zikre ilk adım yazımızı kendinize meledinceye kadar yeniden yaniden okuyun lütfen.aradığınız yazıda kamilebv var inşaallah..selam es selame

 2. Asik dedi ki:

  Selamunaleykum mübarek tarikatı geçim kapısına benzetmiş yolunuda ayirmissin şimdi hocanızdan aldığınız ve tecrübe ettiniz esmalari zikir olarak buradakilere veriyorsunuz sizin usule ne hacet ozaman insanlar açsınlar kuranı-kerim i idrak etsinler. Sözleriniz çelişiyor. Birde bilmediniz konuda lütfen yorum yapmayın bakın nakşibendi tarikatına kim geçim kaynağı olarak kullanıyo ispat edin görelim. Dikkat edelim sadece örnek veriyorum naksibendiyede peygamberimizin soyundan gelen çok sadatikiram vardır günümüzde de devam etmektedir ehlibeytin çoğu tarikatta mürşidi kamillik yapmıştır yanlis cumlelerden sakinin vesselam

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame …tarikatlar demişiz değil mi..isim vermeden.bu cümleyi yazarken allah şahidimizdi.sizin yazdıklarınıza da allah şahit.o hüküm sahibidir.herkes de söylediğinden yaptığından sorulacaktır..değil mi efendim.tehdit edici konuşmak yerine fikirle gelseniz ne güzel olurdu..rızasını kazanmaya çalıştığımız kullukta bulunduğumuz mevlamzmızın rızasına ererdik..değil mi..sen bunları yazdın diye biz yetmiş yıllık yolumuzdan caymayacağız değil mi ..selam es selame

 3. Hadimetul muslimin dedi ki:

  Sen bunları yazdın diye 1400 yıllık hz Ebubekir Sıddık r.a yolundan 1000 yıllık sahi naksibend hz kaddesallahu sirruhu ekolünden sapcak değiliz vesselam ahirette hodri meydan yiğitler çıkacak er meydan yüreğiniz varsa yayınlayın bu yorumu ya istidraca dusmussunuz yazık halinize yada cahillikten bi tap dusmussunuz vay halinize

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   yorumun yayında kalacak azizim..merak etme…allahın rahmeti bütün inananların üzerine olsun.selam es selame

 4. Hadimetul muslimin dedi ki:

  Keşke once zahiri ilimleri bitirip amel etseydinizde marifetullahin hakikatine varaydiniz esas hal nedir anlasaydiniz sizin yazdıklarınızı seytanda haliyle ilmiyle yazar ama Allah’tan sapmak firkalasmak ne yazıktır vahimdir tarikat dediğiniz Allah’ın rasuluyle akıttığı pinardir kafa tuttuğunuz göbekli dediğiniz korumalı dediğiniz zatlar milyonlarca kişiye fayda sağlarken hidayet vesilesi ölürken siz taş çatlasın bin kişiyle muhatap olup ümmet derdine dustugunuzu sanıp ilimsiz ilim sandığıniz haller ile insanları yaniltiyorsunuz cahil insanlari sizin bu anlattiginiz haller biz taritatlarda umursamayiz bizim maksadımız rıza ve istikamettir ne keramet ne ilim ne hal ne yüksek makamlar derdimiz Allah ile rasulune tabi olmak nice evliya zanneden insanları kandıran şeytanın oyunlarına göğüs gerip ümmete sünnete ve şeriata uyarak yardımcı olmak hakikate ancak hak ile tabi olmaktir siz tarikat meselesini çok yanlış anlamış veya dinlemissiniz yazık s
  Tarikat şeriatın bir üstü takva halinin zirvesidir müridin derdi rüya hal nur görmek değil Allah için dertlenmektir nitekim rasulullah sav de ümmeti için yanıp tutuştu ne desek boş asırlar boyu yazacak kelam var lakin anlayacak bir zerre akıl lazım gele iki taraftan biri ateşte biz imanla yaniyoruz sizleri bilmem rabbim hidayet versin cümlemize şeriat şeriat şeriat Allah Allah Allah rasul rasul rasulullah

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   allah hidayet versin….hizmetlerinizi kutsasın.eğer her tarik benim yolum doğru diğerleri yanlış demese bu hallere düşmezdik.o güzel tatlı kelamlarınızı allahı inkar edenlere yönlendirin inşaallah..selam es selame

 5. Anonim dedi ki:

  Her hak tarikin yolu doğrudur cunki bir konuma giderken nasıl alternatif yollar ile gidilebiliyor sa Allah’a da farklı farklı yollar ile varılabilir hepsinin kendi yolu doğrudur lakin diğerleri yanlış derlerse yanlıştır biz şeriat sünnet usul Adab edeb üzere olan hiç kimseye yanlış demeyiz tarık olsun olmasın ümmet olsun yeter ve bu kelamlari sadece Allah’a inkâr edenlere yöneltmek yetmez ki devir Müslümanım diyip şehadeti getirememe veya çok ilim bilip amel edememe veya abid olup manen cahil kalip şeytanın maskarası olmak gibi bissuru imtihana tutulmuş ümmete daha fazla gayret etmek gerekir insanlar bu devirde iman Edip sekerat anında imanını kaptırıyor şeytana hidayet tüm mahluka nasib ola hak yoldan sapmamak duasıyla vesselam

 6. Anonim dedi ki:

  Bir kimse 18 bin alem altın tepsiyle önüne sunulsa almayı istemeyi geçin sadece baksa o kişi ne marifetullahi anlatmaya ne muhabbetullahi konuşmaya layık olamaz hak edemez bizim Tarikimiz budur mürid odur ki sadece Allah CC azametini ister tabi olur gelen lutuflara göz ucuyla dahi bakmaz lutfun sahibine bakar bize ne hal gerek ne mal 41 günde Berat alanlara helal olsun nice evliyalar 40 yılda berat almayı erken görerek tebrik ettiler birbirlerini ins beratimizi letaiflerin hakikati neyfu ispatin zirvesinin sahibi rasulullah verir cumlemize