Yaratanı kayıt altına alma

19.04.2018
15
Yaratanı kayıt altına alma

Yaratanı kayıt altına alma

Selam es selame hocam. Bir şey sormak istiyorum. Az önce yetiş pirim diye yazınızı okudum. Orda Muhammed dediğiniz kişi anladığım kadarıyla çok büyük mertebelerde ama neden hala maddiyat pesinde, bunu anlamadım. Ara arada olsa yazılarında keşiflerinde zengin olmak istediğini açık veriyor. Ve kendisi her an rahmanla seviştiğini söylüyor ama hala maddiyat sıkıntısından dert yanıyor. Bunlar bana çok tezat geldi.
İnsan bu derece yakın kulunun isteğini sizden dilenmeden de vermez mi. Bir de geçenlerdeki, dünyanın etrafındaki yılandan felan bahsetmişti. Böyle keşifleri görmenin manası nedir. Ve ya bunları görmenin rububiyete mertebesine faydası nedir. Cidden anlam veremiyorum.
Siz bu yolları, bu kişiden çok, çok önce geçtiniz. Siz böyle görülere şahit oldunuz mu hocam.
Cidden hakikat olduğu konusundaki şüphelerimi izale etmek için soruyorum.
13:49

–Selam es selame Azizem; Muhammed kardeşimiz, mana mertebelerinin en tepesinden, miraca çıkan kişiye açılan sırlardan bahsediyor. Anlamakta zorlanmanız kadar doğal bir şey yoktur…

Sen ve arkadaşlarımızdan bir çoğunuz henüz erişemediğiniz mertebelerden, görüldüğü gibi anlatılan sırlara karşı, sadece olabilirmiş gözüyle bakın, asla inkâr etmeyin.

Toplu görünüm (birlik)simgelerle anlatılır, aşağılara inildiğinde teferruat belirir.

Bir teleskop görüntüsü yahut mikroskop seyri sayın… Bir bilim insanı gözle görünmeyen bir hücreyi sana çok karışık varlık olarak bir şehirden bahseder gibi anlatır ya. Fabrikaları, giriş çıkış kapıları olan bir şehir ki güvenlik güçleri, kanalizasyonu bile olan bir metropol gibi anlatır. İnanırız. İlimdir, bilim insanı anlatıyor, doğrudur deriz. Görmeden inanırız değil mi. NASA’nın her anlattığına inanırız. Sadece samanyolu galaksisinde dört yüz milyar yıldır var, derler inanırız.

Evrende samanyolu yıldız adası gibi yüzmilyarlaca yıldız adası var, derler inanırız. Göremeden de inanırız. Bilim insanları yıldızların nelerden oluştuğunu bildiriler, bunu nasıl tespit ettiler, demeden inanırız.

Milyarlarca ışık yılı ötelerde bulunan gezegeni keşfeder, atmosferi şu elementlerden oluşuyor derler inanırız. İşte tevhide ulaşan mana erleri bilinç olarak madde âlimlerinden de ötelere an içinde giderler, görürler anlatırlar. Ön yargısız inananlar, manada bazı keşifleri yapabilenlerdir.

Daha öteleri görüyor Muhammed kardeşimiz de eldeki kelime dağarcığı anlatmaya yetmiyor. Gördüklerinin birçoğuna henüz bir isim bile konmamıştır. Allah’ın açığa çıkmamış asmaları vardır.

Keşfedilmemiş nice âlemler vardır.
Dikkat et, paralel evrenlerden, dünyayı bir lokmada yutacak kadar büyük canlılardan bahsetmektedir.
Dünyayı tam ekvatorundan sarmış yılandan bahsetmektedir.
Yılan ne demek. O bir simgedir. Dünya neden bugünkü kadar adaletsiz ve huzurdan yoksun. Bir yanda açlık sefalet, diğer yanda çöpe giden besinler veya benzeri akıl dışı işler var sanırsın.

Bu şekilde yüzlerce sayfa makale yazılsa sen okumaktan ben yazmaktan usanırız da bir damla bile anlatıp anlayamayız. ALLAHU EKBER dir. O Allah EKBERDİR… Allah ismini zikreden bazı zakirler neden meczup olurlar sanırsın.
Hülasa azizem, olma olmaz deme. Sana göre oluşacak açılımlara kapını açık tut.

YARATANI KAYIT ALTINA ALAMA.
Dünya senin benim gördüğüm kadar değildir deyiver. Televizyon veya telefon üreten mühendise bir sorsan içerdiği ilmi, eğer anlatabilirse aklın durur.

Birbirinden on binlerce Km uzakta birbiri ile açık seçik sohbet eden, günlük dedikodular yapan erenler var. Amerika’dan konuşur görüntülü izlersin ya telefonda, onlar bu aleti de kullanmazlar. Görürler konuşurlar. Haydi, iyi geceler der görüntüyü ve konuşmayı başka güne ertelerler. Allahu ekber. Selam es selame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.