‘’Yarabbi! kazancımı bereketlendir’’

24.10.2018
58
‘’Yarabbi! kazancımı bereketlendir’’

‘’Yarabbi! kazancımı bereketlendir’’

Hocam selam es selam eder ellerinizden öperim.
Eüzübillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim.
*Bir kaç gündür güzel haberler var hocam. Bir kaç gecedir yatsı namazımdan sonra Rabbimden bazı dileklerim oldu. İlk dileğim nurlandırılması, hafızamın açması idi. Ki kelamını ezberleyeyim sana hakkıyla ibadet edeyim yarabb diye niyaz ettim. 
*Can hocam, ikincisi; şeytanın şerrinden, fitneci, fasık, fesat insanlardan, hatırıma, kalbime düşen vesveselerden sığındım. Koruma talep ettim, yardım istedim. 
*Üçüncüsü; ‘’yarabbi kazancımı bereketlendir’’ diye niyaz ettim. Dördüncüsünü de yazıyordum k Rabbim izin vermedi, pas geçiyorum. Abdestli yattım, sağıma can hocam, zikrimle. Sol kulağıma ‘’kalk’’ dedi. Önce şeytan vesvese veriyor zannettim, lahavle çektim. Gözlerimi kapattım keşfim açıldı. İki zatı namaz kılarken gördüm. Tekrar ‘’kalk namaz kıl’’ buyuruldu. 
Kalktım, iki rekât tövbe, iki rekât şükür namazı kıldım.

*Abdestli tekrar yattım hocam…
Bu sefer aynı ses hocam; ‘’Korunmanız için nas suresini virt edinin’’ buyurdu.
Hatırınızdakiler ve kalbinizdekiler için se ‘’subhanallahu ve bi hadimi, subhanallahül azim estağfirullah’’. Virt edinin buyruldu.

*Sonra hocam; sol gözüme bir çaydanlık gösterildi… 
Sağ gözüme de kuşburnu çayı gösterildi; ‘’bunu bırak, bunu iç’’ buyruldu. 
Gösterilen şu sallama şok markette satılan çaydı ‘’zira (siyah) çay akılları bulandırıyor’’ denildi.

*Hocam sonra bana bereket için;
‘’4 adet tuzun üzerine, Hz İbrahim peygamberimizin bereket duasını okuyun, sağ cebinizde taşıyın’’, buyruldu.
Bu işlemi yapan kardeşlerim, kaya tuzuyla yapmalı bunu.

*En bomba haber dörtte ‘idi ama Rabbimin izni yok hocam. Selam es selam eder ellerinizden öper. Size ve tüm Zülfikar kardeşlerime Dua ederim.

Selam, es selame. Azizim. Maşaallah barikallah. 
Verilen bilgilerden hakkıyla yararlanmayı da nasip eder mevlamız, inşaallah. 
Ayrıca umulur ki umuma açık olmasa bile âlemlerin rabbi erhamerrahimiyn olan mevlam o bomba bilgiyi garibine ikram eder diye umut ve talep ederim.

*Hocam, can hocam, biraz riyaya acık bilgi, zannımca rabbim bu yüzden izin vermiyor.

-Bu bilgilerin Ümmeti Muhammed’e lütfedildiğine inanan kalbim, temizleyip yayınlamayı emrediyor.
Lütfen sadece Zülfikarlara has ise bilgilendir.
Rabbim lütfetsin bu millete ve ümmete ki ilmin her türüne gerçekten açlığımız vardır.
Rabbimizin her hükmüne boynumuz kıldan incedir. Maksudumuz rızasıdır.
Yakınlığının kemal derecede olmasıdır.

*Hayır, hocam benim şahsımla daha çok ilgili ama kardeşlerime de ihlas, iman duyguları için güzel olurdu. Ancak iki defa yazmaya yeltendim, sildirdi güzel Allah’ım.

-Umuma hizmet aşkımız ferdi dualarımızın önüne geçti, rabbim biliyor. Resulü Kibriya iki cihan nuru efendimin dilediği her güzelliği rabbimden umarım,
lütfeder ümidiyle dilerim.
Niyaz ederim.
^^verdiğin kadarı almak istidadım, sensin Allah’ım, yalnız sensin imdadım^^

Hocam sizinle paylaşmakta sakınca olacağını düşünmüyorum, sizi aydınlatmak isterim. 
Rabbim benim<… …..> ile görüştürdü. 
Bunu paylaşmak doğru olmazdı değil mi?

-Maşaallah barikallah. Bu özel bilgiyi anlatmanın bir faydası olmaz sanırım. Rabbimize hamdolsun. Umum ile paylaşmaya ihtiyaç yok. Ferdi nimettir. Kişiye özeldir.

*Evet, faydası olmaz ve de riyaya da girer, ama sizin engin bilginize bilgidir, bu hocam.

-Sende, ve bende kalır bu sır.

*Peki, hocam ellerinizden öperim, hayır duanızı beklerim.
-Rabbimize hamdolsun… Belki de tarihte sadece bize mahsus olmak üzere yüzlerce öğrencim ile aydınlatılıyorum.
Ve ilginç tarafı birbirimizi fizik ortamlarda tanımıyoruz. Görüşmedik, herhangi bir şekilde nefisler işe giremez, riyadan ariyiz şükür, hak sözler olarak verilen her ilim ayaklarından bağlanmakta, geleceğe hediye edilmek üzere dosyalanmaktadır.
Yedibin sayfayı geçti, edit edilmiş, şifreli bilgi, kayıt altına alındı, elhamdülillah. Temizlenmesi,editlenip dosyalanması gerekenlerin sayfa hesabı bile tutulamaz. Gelecekte ehil olanlardan oluşan bir çalışma ekibi ile belki başarılabilir. Saklanır, faydaya hazır hale gelebilir.
Akıbeti belli olmayan bir hazine.

*Çok güzel iyi ki de paylaştım sizinle hocam. Gönüllerimiz her daim bir hocam. Çok güzel gönül köprülerimiz var, maşallah.

-Yine pek çok mesaj birikti. Görüşmek üzere. Selam es selame

*Valla hocam, bu konuda Tevazu gösteremem. Rabbimden icazetle şahsen ben varım, eğer bu bilgiler birine miras kalacaksa. Allah’ın izni, sizin rızanızla ben talibim. İkidir beni Mahmut Efendi babamız çağırıyor. hocam gidemedim bir türlü. bana miras kalırsa sağlam, güvenilir ellerde olacak. buna emin olun ????

-Azizim. Bize gelmeden önce rehberiniz Mahmut Efendi miydi?

*Yok, hocam son 15 gündür beni çağırıyor. Hocam bu beka makamına çıktığımda beni karşıladı. ‘’hoş geldin evladım, hayırlı olsun’’ dedi. Size anlatmıştım, hatırlarsanız. 
O günden beri beni rüyalarımda çağırıyor hocam. 
Hiç bir meclislerine girmiş değilim, siz ne dersiniz, ne yapayım hocam.
Rabbim bana o meclisi gösteriyor, daktilo gösteriyor, daktilonun yanında bir mürekkep içinde tüy, tüyle yazılmış kağıtta ise ÇALIŞ yazıyor. Benim ilmim biraz zayıf hocam. 
Bu konuda ilmimi geliştirmek için sanki beni o meclise yönlendiriyor, rabbim. Ne yapmalıyım?

-Azizim, bu fakir, manadan bir haber almadan nefsimle karar verip öneride bulunmaktan rabbimize sığınırım. Sen bu kararı rabbimize sor.
Bizden önce rehberin var mıydı?

*Hayır, ilk siz. Sadece TV’de cübbelinin sohbetlerini dinlerdim, o kadar.

Öyleyse bize göre bu celalın bir oyunudur… 
Hazır yetişmiş bir cemali dostunu celal çalmak istiyor, şimdilik bizimle devam ediyorsun, biiznillah. 
İblisin taktiğidir, cemalden celale bin bir hile ile dost kazanmak. Rabbim bizi affetsin. 
Çünkü biliriz ki celal de kendi zatının bir sıfatıdır. 
Mürekkep ve kuş tüyü kalemden de alacağın hisse dergâhın yayınlarından, geçmişten gelen  kaynakları okuyup öğrenmeli, kendini geliştirmelisin. 
O haberden İslamın kadim kaynaklarını anlamalı, okumalı,kendini geliştirmelisin.

*Peki, hocam emrin başüstüne. Anladım, çok doğru, bu acıdan hiç düşünmedim hocam. Şimdi şoktayım. Nasıl düşünemedim ben bunu.

-Cemalde yol almaya devam inşaallah. Yeterince ilim yüklendiğin zaman celal ile de hizmet edebilirsin ancak kemalin tamam olmadan celali mücadeleye asla. Hım donanımsız savaşılır mı. Eğitim ve teçhizat olmadan cepheye çıkanlar cenneti erken boylarlar. Yazık olur. Maksat şehit olmak değil, şehidin kanından üstün olan ilim mürekkebi yalamak olmalı. Ki savaşın kazanıldığı mevki ehil ve yetkili zatın seccadesidir.

Yerler değişmeden gökler değişmez, 
gökler değişmeden de yerler değişmez. 

Dua ordusundan, aksakallılardan yoksun bir milletin savaşmaya mecali olmaz. ”Kaderi ancak dua ve sadaka değiştirir.”
Fatih olabilmek için bir Akşemseddin’in desteği gerekir. Yahut her Osman’a bir ulu Edebali yol vermelidir.… 
İblis katıksız her kulu eceline kadar yoklar. Kandırmak ister. Hatta son nefeste bile, bana gel der. Çünkü cemalullaha hem âşıktır, hem düşmandır. Tıpkı beşeri aşk gibi. Kadın ve erkek hem zıddırlar, hem de birbirlerini çeken,muhtaç iki kutupturlar.
Dertleri, kaabiliyetleri, san-i kudretin eseri olarak karşı cinsi fethetmek, murat alıp fiziki bedenleri yer ile yeksan, iki piri faniye dönüştürmektir.
Senle de sensiz de olamam ki…diye diye…

*Hocam size bir şey diyeceğim, sizden çekindim söyleyemedim

-Buyur, azizim. Bak biz herşey nasıl açık konuşur yazar yayınlarız. Celal nasıl da hileli gizli işlerin peşindedir. İlmi kıskanır. Çünkü o karanlıkların prensidir. Rabbimiz ise âlemlerin nurudur dürüst samimi olmayı farz olarak emreder.

*Hocam ben bu yolda bana Cemal esmaları ve Cemal ayetleri zikrederken 2 defa bana celalden rütbe verdiler.. Kilisede 2 defa madalyon taktılar. Bu nasıl oldu. kendimden utandım. Size de açamadım ama aynı zamanda bekaya çıkardı Rabbim.  Bu normal mi?

-Normaldir.

*Ahaaa çok utandım kendimden, hocam.

O rütbelerinle inşaallah ümmeti Muhammed’e ve Allah’ın rızasına hizmetler edeceksin, rütbeler cepte kalsın. 
Nasıl ki her celali huyumuzu ve affedersin atıklarımızı içimizde saklarız. Her kötülüğe yeteneğimiz olduğu halde allah için cemali davranır, cennet cemali tercih ederiz. 
O celalden aldığın rütbeler cemale gelmeden önceki zikirlerinin, Allah ismi celalını okumanın karşılığıdır.

*Bunun benim nefsim için dezavantaj değil, olması gereken bir hal öyle mi hocam. biraz da celalden bir şeyler olmalı mı nefsimizde, doğrusunu anladım… Hmmm şimdi daha iyi anlıyorum.

-Celal olmadan cemal olmaz azizim… Sol yanı olmayan bir âdem olur mu?

*Ahh hocam, kendimi günlerce nasıl hayıflandım, kahroldum, sindirdim. Yüreğime su serptiniz.

Kuran bize celalı en aza indirgemeyi, cennet cemali kül derecede tutmayı öğretir. Cemalullah’a ulaşmanın müfredatıdır kuran ve hadisler. Her reşit âdem evladı, öncelikle nefsin, bedenindeki gelişmelerin esiridir ki nefsi celalidir. Henüz kendini tanımakla meşgul emare nefistir, hemen her bakımdan cahildir, tam celalın oyuncağı, piyon askeridir.

*O yüzden iki. hıııımmm… Allah razı olsun hocam sizden. Bu beni yeyip bitiriyordu. Nasıl oldu böyle bir şey diye kahrediyordum. Hımm.

Eğitime başlayınca, eğer okul ehli, gerçekten ehil ise kişiyi nefsin ileri mertebelerine hızla yükseltir. Ehil olmayan şeyhler/rehberler ise kişiyi iyice karanlığa, yerin dibine sevk eder. Dibi bul ki zirveyi hak edesin derler adeta. Hamsın piş. Öyle piş ki yanarak kül ol da küllerinden zümrüdü Anka olarak doğarak önce doruklara sonra zirveye çık demiş olurlar. Yani beşeri akla göre dünyada cehennemi yaşatırlar. Bu yolun yolcuları amaçları uğruna bir ömür sebil ederler. Cennet yada cehennemden geçmiş olmak umurlarında değildir. Yeter ki hedefe ulaşma umutları zarar görmesin. Sevgiliye in samimi şekilde seslenirler narın da hak nurunda hak ey sevgili lebbeyk. 
Nadir kullar zirveye ulaşır, başarının tadını çıkarırlar. Talihleri yüzlerine gülenler, ömrün sonbaharından da geç çağlarda kurtuluşa ererler. Geride hedefin yolunda büyü, büyük kalabalıklar yanmaktan haz alan, ahirette eğitimlerini tamamlayacak olanlardır.Meğer ki rabbimiz onları samimiyetleri nedeniyle bağışlayıp doğrudan cennetine almış olsun…O allah sonsuz merhamet sahibidir. Aşıklarına kıymaz, kıyamaz. Bir anne bebeği ne kadar yaramaz işler yapsa da her zaman affetmeye hazırdır. Bir af edersin anne ben nefsime zulmedenlerden oldum, ver elini öpeyim desin yeter. Merhameti de yaratan rabbimiz nasıl olur da secde halinde ‘’la ilahe illa ente subhaneke, inni küntü minezzalimin’ ’diyen bir kulunu affetmeden o secdeden kaldırır. Mutlak kabul edilecek dua olarak bu ayetin okunuşu müjdelenmiştir.
O nadir veliler bile kalan ömürlerinde celale hizmet ederler… Müritlere tavsiye ettikleri ancak kendi geçtikleri yoldur. 
Gül bahçesini tanımayan, nasıl bülbül olmaya heveslensin. Aklından bile geçemez.
Olmaz, yanmadan kutsanmaz bu nefis, der. Hâlbuki cemalde ilerleyenler sayfamızda da sayısız örneğine rastlayacağın şekilde, birkaç kırk zikir geçer geçmez, meleki âlemi seyre başlarlar ve artık celale razı olmazlar.
Kazara düşseler hemen cemali zikirlerle aydınlanır, iblisin elinden kaçar kurtulurlar.

*Hocam, Rabbim bana çok yardım etti, Rabbimizin himmetiyle cahil iken bana rütbe ile şereflendim, günlerce sevineceğim yere, Allah’tan af dilendim. Tövbe üzerine tövbe ettim. Size de açamadım halimi, kızarsınız diye. Celali Esma çekmişsin diye benim için hayıflanırsınız sandım.

-Önemli olan şu andaki konumun Aziz kardeşim.

*Ama bu yolda şartmış zannımca bir iki rütbe. Bu yolda fazlası zarar müminler için değil mi hocam.

Nasibin böyle idi diyelim de aklın yatışsın. Durmak yok yola devam. Ateşin azı candır nimettir çoğu felakettir, mahviyettir. Seni de beni de rabbimiz evirip çeviriyor merak etme. Hepimiz rabbimiz kontrolündeyiz.

<SİZİ DE FİİLLERİNİZi DE YARATAN ALLAHTIR.>ayet meali..

*Sizi seviyorum hocaammmm.. Allah başımızdan eksik etmesin…

ŞİMDİLİK YETER EDELİM mi. Bunları hazmedince yenisine yer açılır gönüllerde…Çok bekleyen mesaj var, haksızlık olmasın kardeşlerine, inşaallah.

*Peki, hocam selam es selam ellerinizden öperim
Mustafa… Tarafından 21:24 itibariyle görüldü

BİR TAKİPÇİ YORUMU VE CEVAP

*Es selamünaleyküm ve Rahmetullah.

Üstadım merhaba. Müsaadeniz ile bir kaç kelam edeceğim.

Neden bu sayfalardayım. Seğirmelerden dolayı elbet,birçok kardeşimiz gibi. Seneler önce Marifetname ’de seğirme bölümünü okuyup, bu zat böyle  neden bahsediyor derken, şahadet parmağım seğiriyip sanki işte bundan denildi. Hayata gün bugün diye bakıp, geleceğe dair birçok rüya lütfedildiği halde artık yeter, nasıl olsa bela gelecekse gelecek, haberim olsa ne olmasa ne, derken… Rüya da göstermeyin diye örtülü olarak hikmetullah’a çatarken, internet vasıtası ile sizin seğirime yazılarınız ile karşılaştım, istifade ettim.

Teşekkürler emeği olan herkese. Bugünlerde cemaat mi tarikat mı belli olmayan ehil olmayanın da seçemeyeceği bazı kişiler, gruplar, ruhsal bir takım öğreti verdiğini iddia edenler piyasada.

Mesela Üveys denen bir akım başladı. Giren de kaçan da çok. Kesinlikle uzak durulmasını tavsiye ederim.                                                                                                              Altı aydır bir şekilde sizi takip ediyorum. Şunu açıkça belirteyim ki bize göre yolunuz, Allahu teâlâ tarafından kullarına lütfedilmiş, kişiyi Rabbine vasıl eden bir TARİKATTIR yani yoldur.

Size silsile soruyorlar.

Eğer Hafız Hüseyin hazretlerinden öncesi yoksa da varsa da kendisi bu yolun piridir.          Size tabi olmuş kardeşlerimiz ne ararlar. Kişi maneviyat yolunda yürürken, Ehlullahın rabbimizin izniyle nasiplisine  şefaatçi (makam geçerken yardımcı ) olması kadar doğal ne olabilir. Kardeşlerimiz birçok geçmiş veya hayatta olan ehlullahın yardımına nail olabilirler. İlim ehli değilim ama bilgi ve tecrübe sahibiyim az çok.

Mahmut Efendi bizce gerçek bir mürşiddir. Ama dergâh olarak en karışık ve gruplaşmanın en fazla olduğu bir yerdir. Bildiğim kadarı ile Mahmut Efendi senelerdir hasta ve hatta konuşamıyor da ( tam bilmiyorum) ve yanına da herkes giremiyor diye biliyorum. Velev ki bu kardeşimiz oraya gitti. Kolunu budunu kırar, geldiği memlekete (H. Ali Bayrama) geri yollarlar.Mahmut efendinin çağırma Hikmetini iyi tefekkür edin.                                        Seneler önce Rüyamda; eski oturduğum mahallede kül filan dökülen bir yere doğru gidiyorum. Mürşidim uyardı, gitme diye. Gittim bir kapıdan içeri girdim. Mahmut efendiye bağlı bir akrabam ile karşılıklı bir topla paslaştık ve uzaklaşmak istedim.                          Allah bilir ama Mahmut Efendinin vefatından sonra çok karışacak o dergâh.                      Rüya ve keşifler iyi tefekkür edilip, ehline müracaatı gerekir ki güzel bir istifade olsun.      Bundan 6-7 ay kadar önce Mahmut Efendinin vefat ettiğini, tabutta olduğunu, müritlerinin üzüntü içinde olduğunu, kendimi de tabutlarının yanında olduğumu  göstermişti Rabbimiz,Rüyamda. Rüyalarım genelde 1 – 1,5 sene içinde zuhur ediyor. Allah bilir başka bir hikmeti yoksa hep beraber tecrübe edelim. İsim vermeyeyim, kaç dergâh biliyorum ki mürşidi vefat etsin de yerine birer ikişer gizli Kahraman çıkmasın.                                    Eserlerinden istifade ettiğim bazı ateist ve Rabbini tanımak isteyen müslüman kardeşlerimi eserlerine yönlerdirdiğim bir Nakşi mürşidi var. Birçok kez rüyamda görmeme rağmen şahsen görüşmedim. Yine bu sitenin sayfalarında ismi geçen bir Uşşaki mürşidi var. Rüyamda lüks ve konforlu oldukça rahat arabası ile yolculuk ettiğimizi, mübarek bir kandili beraber geçirip yemek ikramlarına da nail olduğumu gördüm. Vesaire rüya uzun. Şahsen zahirde görüşmediğim gibi fitne olur diye yazmadım bile. Emaneti ehline vermek ve kabul etmek zor geliyor insanlara. Bilmiyorum demek de zor.

Geçenlerde bir kardeşimiz yüksek perdeden konuşan bir profesöre bir soru sormuş youtube da; soru havada asılı kalmış haftalardır. Cevap yok. Size yönlendirdim. Bilmem müracaat etti mi. Havada dönen ve titreyen ışıklar görüyorum. Bilmiyorum bu nedir diye soruyor.Her neyse.

Bu yoldan istifade eden kardeşlerimiz yoluna sahip çıksın.                                                81’i görmeden vefat etmeyecek 84’ü göremeyecek; belki bu ikisi arasında zahiren artık size hizmet edemeyecek Ali Bayram hocadan istifade edip bu yolu muhafaza etsinler. Rabbinizin Varlık hakikatini iyi öğrenin, aziz kardeşlerim.                                                                Ehlinin; Bilmek bulmak değil imiş, Bulmak bilmek değil imiş… dediği gibi.                      Allah’a emanet olun. Hürmetler…

-Selam es selame azizim, maşaallah barikallah. Yazdıklarınızdan istifade edenler olur, bu kargaşa ortamında yürüdüğü yolu özenle sorgulayıp iyi niyetle kendini koruyanlar, ihlasını çek edenler olur inşaallah. Ne güzel bir hakikat. İlk defa sizin vasıtanızla veciz ifadeyi aldık, biiznillah kullanacağız. Üveysi zikir diye yaygınlaşan furya gerçek anlamda tehdit ve tehlikelerle dolu, adını koyamadığımız bir akım. Bize gelip anlatanlardan bildiğim kadariyle takipçileri serian süfliyatı ile tanışıyor. Kaçmak için geç kalanlar hasar alıyorlar. Bize onlarcası geldi. Temizlenmeleri uzun sürüyor. Biz de sakındırmak isteriz de böyle şeylerin gürültüsü çok oluyor. Daha çok bizden yardım isteyenleri dolaylı olarak sakındırıyoruz. Biz; yeterince cemali zikir çekerek, düzenli ibadete alışmamış kişilerin, kelime i tevhit veya allah zikrine yönlendirilmesinin yanlış olduğunu sayısız kereler yazdık. Allah cc. ismi celali dir. Kuran ise inananlarını cemale dava eder… Ne hikmetse tarikatlar ise ısrarla celal okutur. Akıllara durgunluk veren bir kusur, üç yüz yıldan buyana yoğun biçimde yapılır. Kuranı kerimde rabbimiz emsal Hüsna’mı zikredin derken… Hüsna güzel(anlamı güzel) cemali isimleri kastederken. ’’Allah’ın kötü ismi mi olur’’ diyorlar. Kötü isimler diğer ilahın mıdır? Haşa başka allah mı var. Hüsna’nın zıddı çirkin ise bu kelimeler uygun düşmüyor… Biz celalı var cemalı var, bir de ikisini bir eden kemali var, diyoruz… Her isim Allah’ındır. Anlamak lazım. Şu anda yazmak için hiç uygun değilim. Şartlar ve ruhsal durum açısından. Yine de birkaç kelam etmeden duramadım. Rabbimiz hakkımızda hayırlısını versin.

Hafız Hüseyin kemal 1957 yılında sanırım 89 yaşında hakka yürümüş, 20. yüzyılın imam-ı zamanı olduğundan şüphe etmediğimiz, icatlar çağını başlatan, Osmanlının parçalanıp dağılmasına ve ardından cumhuriyetin kurulmasına manevi vesile olan, dünya haritasını sil baştan yeniden çizen iki büyük cihan savaşını ve kurtuluş savaşını manen çağında başlatıp sonlandıran, yaşayan yaşatan, hakkın en büyük velilerindendir. Atatürk’ün manevi(fatihlerin gerisindeki aslı-akşemseddini) yüzüdür. İçinde yaşadığımız çağın da zahire zuhurunun müsebbibidir. Manen çok üstün yetkilerle yaşayıp hakka yürümüştür. ancak dört öğrencisi ve bir elin parmaklarını geçmeyen takipçilerinden başka kimse tarafından bilinmeyen bir hizmet eridir. İlk defa biz adından bahsettik, yazılarımızda. Bıraktığı eserden bir kuble olsun yayınladık. Selam gelmiş geçmiş bütün yetkililerin üzerine olsun. En önde efendimiz olmak üzere. Bize yazmayı sürdürürseniz seviniriz. Daha yakından da tanışmayı murat ederiz. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Bir takipçiniz dedi ki:

  Esselamu aleykum ve Rahmetulah.Üstadım merhaba. Müsadeniz ile bir kaç kelam edeceğim. Neden bu sayfalardayım. Seğirmeleden dolayı birçok kardeşimiz gibi.Seneler önce Marifetname’de seğirme bölümünü okur ve neden bahsediyor derken , şahadet parmağım seğirip sanki işte bundan denildi.O gün bugün bakarken ve geleceğe dair birçok rüya lütfedilip artık yeter, nasıl olsa bela gelecekse gelecek haberim olsa ne olmasa ne rüyada göstermeyin diye çatarken internet vasıtası ile sizin seğirme yazılarınız ile karşılaştım ve istifade ettim.Teşekkürler emeği olan herkese.Bugünlerde cemaat mi tarikat mı belli olmayan ehil olmayanında seçemeyeceği bazı gruplar , ruhsal bir takım öğreti veren kişiler piyasada. Mesela Üveys denen bir akım başlandı.Girende kaçanda çok. Kesinlikle uzak durulmasını tavsiye ederim. Altı aydır bir şekilde sizi takip ediyorum. Şunu açıkca belirteyim ki yolunuz Allahu teala tarafından kullarına lütfedilmiş, kişiyi Rabbine vasıl eden bir TARİKATTIR yani yoldur. Size silsile soruyorlar. Eğer Hafız Hüseyin hazretlerinden öncesi yoksa da varsa da bu yolun Piridir. Kardeşlerimiz ne ararlar. Kişi maneviyat yolunda yürürken bazen diğer Ehlullah şefaatçi (makam geçerken yardımcı ) olurlar. Kardeşlerimiz bir çok geçmiş veya hayatta olan ehlullahın yardımına nail olabilirler. İlim ehli değilim ama bilgi ve tecrübe sahibiyim az çok. Mahmut Efendi bizce gerçek bir mürşiddir. Ama dergah olarak en karışık ve gruplaşmanın en fazla olduğu bir yerdir. Bildiğim kadarı ile Mahmut efendi senelerdir hasta ve hatta konuşamıyor da ( tam bilmiyorum) ve yanınada herkes giremiyor diye biliyorum. Velevki bu kardeşimiz oraya gitti. Kokunu budunu kırar geldiği memlekete (H. Ali Bayrama) geri yollarlar. Mahmut efendinin çağırma Hikmetini iyi tefekkür edin. Seneler önce Rüyamda ; eski oturduğum mahallede kül filan dökülen bir yere doğru gidiyorum. Mürşidim uyardı gitme diye. gittim bir kapıdan içeri girdim. Mahmut efendiye bağlı bir akrabam ile karşılıklı bir topla paslaştık ve uzaklaşmak istedim. Allah bilir ama Mahmut Efendinin vefatından sonra çok karışacak o dergah. Rüya ve keşiflerin iyi tefekkür edilip ehline müracaatı gerekir ki güzel bir istifade olsun. Bundan 6-7 ay kadar önce Mahmut Efendinin vefat ettiğini, tabutta olduğunu , müridlerinin üzüntü içinde olduğunu , kendimi de tabutlarının yanında olduğum gösterilmişti Rüyamda.Rüyalarım genelde 1 – 1,5 sene içinde zuhur ediyor. Allah bilir başka bir hikmeti yoksa hep beraber tecrübe edelim.isim vermeyeyim kaç dergah biliyorum ki mürşidi vefat etsinde yerine birer ikişer gizli Kahraman çıkmasın.Eserlerinden istifade ettiğim bazı ateist ve Rabbini tanımak isteyen müslüman kardeşlerimi eserlerine yönlerdirdiğim bir Nakşi mürşidi var.Birçok kez rüyamda görmeme rağmen görüşmedim. Yine bu sitenin sayfalarında ismi geçen bir Uşşaki mürşidi var . Rüyamda lüks ve konforlu oldukça rahat arabası ile yolculuk ettiğimizi , mübarek bir kandili beraber geçirip yemek ikramlarına da nail olduğumu gördüm. vesair rüya uzun.Görüşmediğim gibi fitne olur diye yazmadım bile internetten rüyamı.Emaneti ehline vermek ve kabul etmek zor geliyor insanlara. Bilmiyorum demekde zor. Geçenlerde bir kardeşimiz yüksek perdeden konuşan bir profesöre bir soru sormuş youtube da ; soru havada asılı kalmış haftalardır. Cevap yok. Size yönlerdim. Bilmem müracaat ettimi. Havada dönen ve titreyen ışıklar görüyorum . bilmiyorum bu nedir diye soruyor.Her neyse. Bu yoldan istifade eden kardeşlerimiz yoluna sahip çıksın.81’ri görmeden vefat etmeyecek 84’ü göremeyecek ; belki bu ikisi arasında zahiren size hizmet edemeyecek Ali Bayram hocadan istifade edip bu yolu muhafaza etsin. Rabbinizin Varlık hakikatini iyi öğrenin . Ehlinin ; Bilmek bulmak değil imiş, Bulmak bilmek değil imiş….. Dediği gibi. Allaha emanet olun. Hürmetler…

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame azizim,maşaallah barikallah..yazdıklarınızdan istifade edeneler olur,bu kaos ortamında yürüdüğü yolu özenle sorgulayıp iyi niyetle kendini koruyanlar,ihlasını çek edenler olur inşaallah. ne güzel bir hakikat..ilk defa sizin vasıtanızla veciz ifadeyi aldık,biiznillah kulanacağız inşaallah.üveysi zikir diye yaygınlaşan furya gerçek anlmada tehdit ve tehlikelerle dolu bir moda mı desem adını koyamıyorum.seri halde takipçileri süfliyat ile tanışıyor..kaçmak için geç kalanlar hasar alıyorlar.biz onlarcası geldi..temizlenmeleri uzun sürüyor.biz de sakındırmak isteriz de böyle şeylerin gürültüsü çok oluyor..daha çok dolaylı sakındırıyoruz.biz yeterince camali zikir çekip düzenli ibadete alışmamış kişilerin kelime i tevhit veya doğrudan allah zikrine yönlendirilmesinin yanlış olduğunu sayısız kereler yazdık.allah ismi calal dır..kuran cemale davat eder tarikatlar celal okutur.akıllara durgunluk veren bir kusur üç yüz yıldan buyana yoğun biçimde yapılır..esmaül husanamı zikredin derken,husna güzel(anlamı güzel) cemali isimleri kasdeder kuran ..ancak allahın kötü ismi mi olur diyorlar.kötü isimler diğer ilahın mıdır.haşa başka allah mı var..celalı var cemalı var bir de ikisini bir eden kemalı var..her isim allahındır.anlamak lazım.yazmak için hiç uygun değilim.şartlar ve ruhsal durum açısından.yine de birkaç kelam etmeden durmadım..rabbimiz hakkımızda hayırlısını versin.hafız hüseyin kemal 1957 yılında hakka yürüyen 20 .yüzyılın imaamı olduğundan şüphe etmediğimiz,icatlar çağını başlatan,osmanlının parçalanıp dağılmasına ve ardından cumhuriyetin kurulmasına vesile,dünya haritasını sil baştan çizen, iki büyük cehan savaşını ve kurtuluş savaşını manen çağında yaşayan yaşatan,hakkın en büyük velilerinden,atatürk’ün manevi yüzüdür.içinde yaşadığımız çağın da müsebbibi üstün yetkilerle yaşayp hakka yürümüş ancak kimse tarafından bilinmeyen bir hizmet eridir.selam gelmiş geçmiz bütün yetkililerin üzerine olsun en başında efendimiz olmak üzere.yazmayı sürdürürseniz seviniriz..daha yakından da tanışmayı murat ederiz..selam es selame

 2. Can Hocama???? dedi ki:

  Selam es selame can hocam.Yazıların tamamını okudum ???? Size bir kaç gündür sormak istediklerimin ama çekindiğim için soramadığım(sizi yormamak için) bütün soruların cevabını aldım.Allah razı olsun, gösteren Rabbime şükürler olsun.günlerdir kalbim gözlerim ağlıyordu,vesveselerden beynım ve kalbim yorulmuştu.Verdiğiniz dualar çok şükür hemen aklımı başıma almama vesıle oluyor.Birde sigarayı bırakma yazınızda ki önerileni ogün uygulamaya başladım.Hem siyah çaya karşı hem de sigaraya karşı olan zaafım azaldı.İlk gün ayıptır söylemesi ciğerlerim temızlenmeye başladı ve balgam atmaya başladım.bal ve zerdeçalı aç karna karıştırıp yiyorum.ardından ada çayı içiyorum.Muhteşem temizleme yapıyor bunlar.Siyah çayı bardağa doldurup euzü besmeleyi 7 kez çekıyorum arkadaşımızın yazdığı gibi.bugün 2. Veya 3.günüm 7 gün boyunca dikkat edeceğim,inşallah sıgarayı bırakırım.Sıra da şimdikiler var,tamda istediğim şeyler.korunma duası vesvese duası ve bereket duası ???? Allah razı olsun hepınizden.her ne kadar bu olanlara halen şaşırıyor olsam da,herşeyin mümkün olduğunu idrak etmeye başladım.Allah uzun ömürler versin iyiki varsınız can hocam.emaıl adresımden beni bilirsiniz,messengerdan sürekli yazan ben.Selam es selame ????

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ne güzel…MSN den sonucu yaz..

 3. Can hocama ???? dedi ki:

  Tamam hocam inşallah ????????????

 4. ugurcan dedi ki:

  selam es selame maşaallah barikallah muhteşem bilgiler.
  Kardeslerın nasıbı olan paylasımlarını ımrenerek takıp edıyorum
  4 adet kaya tuzuna ibrahim nebinin BEREKET DUASINI okuyun yazmış kardeşimiz .
  Dua yı yazmamıs pirim duayı da paylasırmısınız sevgiyle kalın

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   KARINCA DUASI…
   Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun Rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren Rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegâne Malik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey Rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş (Ashabı Kehfin isimleri).”

   1. Can hocama dedi ki:

    Selam es selame hocam.Ben kaya tuzu olmak zorundadır diye halen bu duayı yapmadım.normal tuz ile olmazmı ?

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

     parça iri taneli tuz olacak.o da ancak kaya tuzu olarak satılır biliyorum.selam es selame

 5. Anonim dedi ki:

  Merhaba hocam,
  Acilen bana yardım edin yoksa kızlarım hayatım elimden kayıp gidecek.
  Beş yıl oldu boşandım. İki Kızım var babası sahip çıkmıyor maddi manevi yardımı yok tek başıma büyütüyorum. Kızım on beş yaşında aklı ahlakı huyu iyi değil sigara okuldan kaçma yalan söyleme erkeklere karşı bir açlık, okul başarısı yok. Her gün bir olay yaşıyoruz. Daha kötü yapmasından evden kaçmasından kullanılmasından korkuyorum. Onu nasıl koruyabilirim. Onu nasıl doğru yola sevk edebilirim.
  Aynı korkular kendim içinde yaşıyorum. Üzerimdeki tembelliği atamıyorum namazlar için zikirler için herhangi birşeyi öğrenmek için bu tembelliğim sayesinde hayat geçip gidiyor. Sürekli saçımı koparıyorum hiçbir konuya derse işe güce adapte olamıyorum. Hafızam o kadar kötüleşti ki bir isim söyleseniz iki Saniye sonra unutuyorum. Bu tembel halimi nasıl yok edebilirim. Saatlerce boş boş oturuyorum ama canım bir şey yapmak istemiyor. Sürekli saçlarımla oynuyorum.
  Üzerime video değse keşke değiştirse beni zihni açık kolay öğrenen Çalışkan birçok yapsa.
  Zikirlerinizi uygulamaya çalışıyorum sanki bir güç bana bunu haftalarca unutturuyor.anlamıyorum İnan bakın tembellikten öte bir şey bu. Haftalarca zikri çekmeyi unutmak. Yardım edin .!! Allah’a emanet olun.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   süfliyat her yönden sizi sarmış demektir.o seni mutsuz etmeye çalışıyor ya sen de namaz için allah için kendini ondan kurtarmaya çalışmalısın hayat bir savaştır.selam es selame

 6. Ayla dedi ki:

  Merhaba hocam, kurtarın beni bu tembellikten üzerimdeki ölü toprağından lütfen. Bir kaç defa yazdım size zikir önerdiniz ama başaramıyorum sadece zikir değil her konu böyle çok tembelim tek yaptığım şey saçlarımı koparmak her fırsatta elim saçıma gidiyor bir tek uyurken değil. Hafızam çok zayıfladı, ders öğrenemiyorum, namaz kılamıyorum, sizden aldığım zikirleri bile ilk yapıp haftalarca unutuyorum. Kızımada yardım edin lütfen boşandım iki kızım var 15 yaşında baba maddi manevi hiçbirşekilde bize yardımı yok ve hayatımızda da değil. Közüm sigaraya başlamış okuldan kaçıyor her konuda yalana başvurup okuldan kaçıyor dersleri başarısı yok, içki içmeye başlamış semti değiştirdim okulu değiştirdim yine aynı bir ayda yine başladı bu iğrençliklere kızımı nasıl kurtarabilirim ben iyice batağa saplanırsa? Benim ne zaman yüzüm gülecek ne zaman karşıma iyi biri çıkacak yuva kuracağım biz hep böyle ezik eksik zor durumda mı yaşayacağız. Bilmiyorum hocam bilmiyorum çok küskünüm hayata.
  Allah’a emanet olun Benin’de unutmayın lütfen.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   zikre ilk adım adlı yazımız oku. ve uygula..seni sen kurtaracaksın..ayetini biliyor olmalısın.
   ÇARESİZSENİZ çare siz siniz.
   namaz kılar verilen zikirleri yaparsan kızın da düzelir geleceğin de aydınlanır.selam es selame

 7. Anonim dedi ki:

  Kaya tuzuna okuyacağımız duayı bayanlar ceplerinde taşıyamayacakları için ( giyim şeklinden dolayı) cüzdanda taşısalar olur mu? Hayırlı günler

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   sağ taraflarında taşısınlar..