Vesveseler Pek Fazlalaştı

29.07.2020
509
Vesveseler Pek Fazlalaştı

Vesveseler Pek Fazlalaştı

-Selam es selame Rehberim. Sizinle bir şeyler paylaşmak istiyorum. Allah rızası için aydınlatır mısınız? (Biraz baştan başlayarak özetle anlatmak istiyorum) Rehberim, İlk zikrim olan “Ya latiyfun” zikriyle beraber güzel gelişmeler yaşamaya, Teheccüd, Kuşluk namazı kılmaya, nice güzel gelişmeler yaşamaya başladım. Gece 12-1 de vitr namazı kılar, yerime yatardım. Gece kuş gibi Teheccüd’e kalkar, tekrar yatar, sabah namazına kalkabilirdim.

2. zikrim “rabbi zidni ilmen.”  40 gününe doğru biraz ağırlaşma (yorgunluk gibi) yaşadım. Ama içimde daim aşk ve azim vardı. Şiirinizde de söylüyorsunuz ya “dünyaya bakışlarım değişmeye başladı”. Teheccüde bazen kalkamadım. (Ama Kuşluk ve vitri hiç kaçırmamaya çok özen gösterdim)

3.zikrim ” Rabbena atina min ledünke Rahmeten ve heyyi lena min emrina Raşeda Ya Raşid” ve “Kale Resulullahı sa. Ettaibu minezzembike.”. Seğirmelerim pek arttı, öyle ki 1-2 dakika da bir seyrimeler aldım.

4.zikrim ” La ilahe illallah” Teheccüd namazına pek kalkamadım. Yazılarınızı ve Lübbül Lüp yazısını 2-3 kez okudum. Dualarım “Allah’ım öğrettiklerinle beni faydalandır oldu”. Rüyalarım pek arttı, öyle ki bir gecede 3-4 rüya görmeye başladım. Bu zamanlarda yaşadığım bir durum var, daha önce anlatmıştım size. Bu durum 3. zikrimden sonra yavaş yavaş artmaya başladı. Yorgunluk gibi durum ise 2. zikirin sonlarında başladı. Abdest alırken, niyet ederken, sağ devri niyetinde, kamet getirirken sürekli geriden/ağırdan alıyorum. İçime sinmiyor oluyor vs. Abdesttim daha da uzun sürmeye başladı, çok defa yeniden niyet ediyorum. Aynı olay sağ devri ve zikir niyetinde de oluyor. 5. zikrim “Allahümme ehated minel envari min külli canibin”. Bugün bu zikirde 3. günüm. Rehberim hallerimi zikir zamanıma/sırasına göre anlatmaya çalıştım. Şu anki halim  “Rüyalarım azalmaya başladı gibi. Abdesttim çok daha uzun sürüyor 10-20 dk. .Abdest, namaz, zikir ve sağ devri niyetlerini 10-20 defa tekrarlıyorum. Vesveseler pek fazla. Yataktan yorgun kalkıyorum. Abdest almaya vesveseli düşüncelerle gitmeye başladım. Rehberim ilk zikrimde ben gece 2-3 defa kalkardım ibadet ederdim. Simdi ise yorgunum, tembelim. Vs. Amma elimden geleni yapmaya gayret ediyorum. Babam hacı arkadaşını (Hocayı) aramış;’’ bizim çocukta bir haller var’’ demiş. Hoca ” Üzerimde 3 Tane cin olduğunu ” söylemiş. Bir tanesi eskiden kalma, bir tanesini biri musallat etmiş. Bir tanesinde nedenini babam unutmuş. 9 ayetel kürsi, Felak, nas okunacak demiş. Dün akşamdan başladık okumaya. Rehberim sağ devrini hiç aksatmadım. Öyle ki 3 defa Batında fırtına- yıldırım-şimşek durumları oldu. Sağ devri-efal yaptım. Şükür durum düzeldi. Namazlarım, zikrim, sağ devri hiç aksamadı Rehberim. Peki ya neden böyle oldu, nerden geldim bu duruma. Rehberim Allah rızası için aydınlattırmışınız beni. Biliyorum ki her şey Allah’tan. Rabbimin verdiği sıkıntıyı ondan başka giderecek yoktur. Sabır ediyorum. Dua ediyorum. Dualarınızdan ayırmayın beni Rehberim. Selam es selame

-Selam es selame Muhammed can. Marifetullahta talip yol aldıkça hız artar, yol daralır, zorlaşır, yol kesiciler, daha kuvvetlilerden oluşur. Hız arttıkça direnç de artar. Bilinen bir gerçekliktir ki Cemalullah celalullah tarafından perdelidir. Hikmetin gereğiyle zorluklar giderek artar, elekten düşenler çoğalır. İşte gerçek mücahitler de böyle elenir /seçilir. Bu işin doğası böyledir. Sabır ve sebat gerektirir.

Her hazinenin bir bekçisi vardır değil mi. En büyük hazine cemalullah ulaşmak değil mi. Öyleyse işlerin zorlaşmasından doğal ne olabilir. Efendimiz ilk döneminde herkesten kendini soyutlamak zorunda kaldı da ‘’Hıra’ya çekildi. Kendisinden yaşlı Hz. Hatice annemiz o yaşta dağın başında hizmet götürüyor, koşar adımlarla dağdan inerek çocukları ile evinin işlerine koşuyordu… Hıra mağarası ile Mekke arasını bir araştır. Günün şartlarını düşün, ayakta terlik, tepede yakıcı Arabistan güneşi, taşlar ve kum alev alev…

Ne kadar sürdü dersin o hal. Araştır. Ve sonunda zafer geldi…

Cebrail ile vuslat ve ilk vahiy…  OKU !

İnanılır gibi değildi…

Evine koştu efendimiz, yol üzerinde yürürken Cebrail cümle semayı kaplamış bütün heybeti ile seslenmeye devam ediyordu. ”Allah seni şeçti ya muhammed”     Evdekilere hiç bir şey diyemeden ‘’örtün beni, örtün’’ dedi.

Tir tir titriyordu. Biraz duygudaşlık yap lütfen. Ve yeniden vahiy; ‘’ey örtüsüne bürünen, kalk ve uyar…’’

Muhammed can. Madem Hıran’a çekildin rabbine ulaşmayı istemedesin; Efendimizin hayatını okumuş olmalısın. Eğer yeniden yeniden okumadınsa bu yol sana zor gelir. Oku. Örnek al.

O musallatlar için ise ayetle kürsiyi kendi ellerinle (veya herhangi bir ehil kişiye) temiz bir kâğıda kopya kalemle yaz. Kırtasiyelerde vardır. Islanınca mürekkebi suya karışır. Besmeleli yaz. Ve altına da 20 adet daha besmele yaz. Onu bir damacana suya koy ve o sudan içmeye başla. Kırk gün… Evde isen annene söyle hepiniz için ve yemekleri de o suyla yapsın. Su eksildikçe ilave et. Kırk gün içiniz. O süflinin veya süflilerin yanarak öldüğünü rabbim sana göstersin. Sağ devirlerinden asla vazgeçme. Her etki bir tepki yaratır, Aydetullah böyledir. Okuduğun ayet ve esmalar okuyanda ağırlık yapar. Çare olarak İnşirah suresini 11 kere sabahları ve akşamları oku. Ayrıca günlük namazlarında her iki rekâttan birinde de bu sureyi oku. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Her zoruluğun ardında bir kolaylık vardır unutma. Tekraren Rabbim yar ve yardımcın olsun. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Büşra dedi ki:

    Selam es selame hocam ben de bir ara cinlenmiştim bir hoca da bana günde 100 felak 100 nas bir de cin suresi oku demişti galiba 3 ay sürecekmiş bu rahatsızlık neyse ben doğru dürüst okumamıştım bile ama 1 yıl içinde geçti bu rahatsızlık neyse şimdi ara ara hala kulağıma fısıldarlar ama ben zikir çekip devrimi yaptıkça sesleri artık evin dışından geliyor

  2. Hayat agacı dedi ki:

    Her sıkıntıma bi cevap var sitenizde Allah razı olsun sizden ????

  3. Anonim dedi ki:

    Her sıkıntıma sitesinde bir cevap var Elhamdilillah.Allah razı olsun hocam ????