Üç kitap

30.08.2022
233
Üç kitap

Üç kitap

‘’Seni vurmamı ister misin’’ dediniz.
^^Dini islam yoluna başım kurban olsun^^ dedim.
*Selam es selame hocam;
Bugün öğlen namazından sonra yaşadıklarımı yazacağım, biraz uzun olabilir.
Ben sadeleştirmeden aynen gördüğüm gibi size aktarıyorum. Biraz geç yazıyorum. Doktor kontrolüm vardı, tekrar tomografi çekildi. Çok şükür temiz çıktı. Doktor ‘’yere eğilme, 1 hafta 10 gün’’ deyince, oturarak namazımı eda ediyorum.
Bugün öğlen namazımı bitirdim, duvarın yanına koydum taburemi, hafifte başımı duvara dayadım, gözlerimi kapatarak zikrime başladım.
Bir evde buldum kendimi; bu ev sizin evinizmiş. Gel Ahmet’im, otur şuraya dediniz.
Üzerinizde çizgili bir pijama vardı. Bekle üzerimi değişeyim diyerek yan odaya geçtiniz. Gri bir eşofman takımının altını giydiğiniz halde yanıma geldiğinizde, atlet elinizde, üstünüz çıplaktı.
Arkanızı döndüğünüzde aman yarabbi bu ne dedim. Sırtınızda o kadar yara izi vardı ki ben sayamadım. Gülerek bana döndünüz; ‘’ bunlar, beni yaralayan kişilerin izleridir. Ahmedim geç odaya, geliyorum, dediniz’’ Yeşil boya ile boyalı sadece bir tane rahle olan odaya geçtim. Rahlenin arkasına oturdum.
Duvarda bir yay vardı. Osmanlı yayları gibi yanında da bir tane ok vardı.
Onu alıp bana doğrulttunuz.
‘’Seni vurmamı ister misin’’ dediniz.
^^Dini islam yoluna başım kurban olsun^^ dedim.
‘’ İşte bunu atmayı öğrettiğim her kes, ilk bana attı, yaralarım bunlardandır’’ dediniz.
Üç tane kitap getirdiniz. Birini önüme, rahleye koydunuz.
‘’Bunu okuyup ezber edeceksin,
bununla amel edeceksin,
kötüye kullanmayacaksın,
vebali boynunadır’’ dediniz.
O anda size bir hal geldi, hafif titreme hali gibi oturdunuz, yere Allah’ü veliyyüt tevfik ve Hüve nimel Refik’’ dediniz
(bunu keşif bitince hemen not aldım unutmayayım diye şükür unutmadım)
Sonra; ‘’Allahümme veliyyid din il islam ümmetil muhammed’’ … (gerisini hatırlamıyorum.) cümlesi ile başlayan dua ettiniz.
Yere iki seccade açtınız. Sizinki yeşil, benimki beyazdı. Arkanızdaydım. ‘’Uydum imamı Ali’ye diyerek niyet et, namaz kılacağız’’ dediniz. Birlikte 4 rekat namaz kıldık.
Namaz bitince sağ elinize ya şafi ve ya muafi zikirlerini okudunuz 41 kez (ya muafi ismini ilk kez duydum hocam) ve başımı yere vurduğum yere elinizi koydunuz ağrıdıkça bunu zikret dediniz.
Keşfim burda bitti hocam. Sanki bir el beni dürttü, kendime geldim.
Kağıt kalem alacağım bundan sonra yanıma hocam, uyandığım an hemen yazacağım ki eksik olmasın gördüklerimin tespiti.
-Maşaallah barikallah…
*Selam es selame
Hocam gece namazında bir kısa görü daha oldu, az önce.
Öğrencilerinizle bağınızı teşkil eden o sağ elinizdeki nurdan iplerden biri daha koptu. 40 – 50 yaşlarında sanırım bir erkek, sürekli ‘’bırakın beni gideyim’’ diyordu size. Siz de ‘’sen bilirsin oğul’’ dediniz kopardınız. Görü burda bitti hocam. Ellerinizden öpüyorum, canım pirim.
-Selam es selame Ahmetcan. Maşaallah barikallah keşiflerine. Cemaldir kemaldir haberleri sadıktır inşaallah hayırlara gelecektir. Hüküm Allah’ındır. Dilediğini dilediği iş için seçer, makam mertebe onundur. Kullar her bakımdan bir emanetçi rollerden ibarettir. Oyun da oynaş da Alemlerin rabbi Allah’ın tecellilerinden ibarettir. Ya cemalinden ya celalinden yahut kemalinden tecellilere mahkum kullarız. Uyanan hakka uyandı, uyanmayan mahrumiyetine inandı.’’ İnsanlar uykudadırlar, öldüklerinde uyanırlar’’ Buyuran efendimiz Muhammed Mustafa hazretlerine, ehlibeytine ve ashabına selam olsun. Ümmetin inananları Allah’ın dostları, Resulullah’ın evlatlarıdır. Öyleyse bu selamın dahilinde olmayan müslüman mümin kalmadı. Hakka kavuşanlara da henüz yaşayanlara da gelecek nesillere de selam olsun. Selam es selame
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.