Soluma Hz. Ali gs.,sağıma peygamber efendimiz s.a.v koluma giriyorlar.

22.03.2018
11
Soluma Hz. Ali gs.,sağıma peygamber efendimiz s.a.v koluma giriyorlar.

Soluma Hz. Ali gs.,sağıma peygamber efendimiz s.a.v koluma giriyorlar.

Hocam selam es selame; Ankara’dayım Hacı bayram veli hocamızın ziyaretindeydim: Hacı bayram veli hocamızın selamı var size. Allah’a emanet olun. PZT 19:13

Aleykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhü. Selam kendisinden feyz aldığımız o mübarek ruha ve cümle allah dostlarına, ehli beyt üzerine olsun. Selam es selame

-Aksamı burada kıldım. Şimdi selamınızı da ilettim. Nasipse yarın Antalya’dayım hocam. Selam es selame.

-Selame es selame. Sevgili T… Yaşadıklarını bana yazmaya devam et. Sanırım yanıltılmak isteniyoruz. Lütfen her şeyi bana anlatmaya devam et. Selam es selame.

-Tamam, hocam; bana da öyle geldi. Ben de size yazmak istedim ama kerametler durur diye yazamadım. Dünkü rüyamdan bahsedeyim. Dün gece rüyamda namaz kılan birinin üzerinde, namaz oturumunda, duruşuna göre bir harf belirdi. Sonra uyandım baktım, harf lamelifmiş. ‘’Bu harfe bak, namazda oturuş bu harfi simgeler’’ dediler, rüyamda. İlm-i ledüne girer mi bu bilgi hocam. İlim gelmeye başladı mı?

Birde her zikir çektiğimde ya Ali zikrini… Soluma Hz. Ali sağıma peygamber efendimiz s.a.v koluma giriyorlar. Hocam bir kerede Kevser’de beyazlar içinde Hz. Ali ve Fatima annemiz, peygamber efendimiz ve eşlerinden birini gördüm. 4 kişi ama hangi eşi bilmiyorum. Eşleri beyaz tesettür içindeydiler. Kevser havuzu başında çok mutluydular. Sohbet ediyorlardı.    Kevser zikrini çekerken şehitler ve bir başka hoca geliyordu önceden. Onlar Hz. Ali ve peygamber efendimiz sav. geldiğinden beri artık yoklar. Fakat bazen ikisini çok ciddiyetsiz görüyordum. Onlar değil gibi haşa… Acaba şeytan yanıltıyor mu diyordum. Ama şeytan efendimizin suretine giremiyor bildiğim kadarı ile. İnşallah yanıltmıyorlardır hocam.

Hocam ben size yazayım yaşadıklarımı. Yine siz ne zaman tamam bana anlatma derseniz o zaman anlatmayayım, çünkü tam emin olamıyorum, gelenlerden. 18:12 Hocam bir de bana ben seni eğiteceğim denildiği zaman sağ devrini bırakmam söylenmişti. Ben bırakmadım devam ediyorum.

Sonra ‘’celalden mi, cemalden mi eğitilmek istersin’’ diye soruldu. Ben ‘’Ya Rabbi ben senin cemalinden isterim, ilminle kâfirlerle savaşmayı nasip et, bunu isterim’’, şeklinde dua ettim. Tamam dediler. Hz Ali gs. Rabbimin celalini temsil ediyor sanırım. O yüzden sağ devrini bırakmam gerek dedikleri halde, şimdi yok bırakma dediler. Sanki ilk ilim dün gece rüyamda ‘’lamelifle’’ geldi gibi hocam.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

-Selam es selame t…can. Evet, bir yazımda da bahsettim. Hz Ali efendimiz Utarit şerefinde, mavi (celal) nuru ile tevhittir. Sana sağ devrini bırak diyen celalullah ’tır. Bu cümleyi o gün yazsaydın yanıltılmak istendiğini çok açık anlardık. Allah’ın celalından çok veli var. Aksi halde kâfir bu günleri görür mü? İslamı böyle yok eder, zulmeder miydi?

Biz Cemalullah’a hizmet için hazırlanıyoruz. Sağ devrini asla bırakmıyoruz. Yanıltılacak yerlerde gezindiğimizi anladık. Her şeyi bana yazıyorsun bundan böyle. Seni her zamandan daha dikkatle takip edeceğim. Birlikte (tevhitte) cemal/celal tekleşir… Nuru tevhide ulaştığında geri dönüşte sorunlar çıkabilir. İnşallah beraberliğimizi titizlikle devam ettiriyoruz.

Kevser başında efendimizin suretini yani yüzünü net görüyor musun? Bu ilim ilimlerin anasıdır. Efendimizin ‘’gizledim’’ dediği ilimdir. Faş edildiğinde şeytan/küffar daha çok kullanır ve güç kazanır. Zamanla aydınlanacaksın inşallah. Kimse ikinci hayatını yaşamıyor. Bilinmezler denizinde yol alıyoruz. Öğreniyor öğreniyor öğreniyoruz.Selam es selame

ANLAMAK ZOR

Akıyoruz bir uçtan bir uca

Hayat ırmağının düzünden tersine

Tersinden düzüne

Yokuşlar çıkarak, inişler inerek

Dursuz duraksız

Bilinmezler denizidir yüzdüğümüz

Uçsuz bucaksız

Bir yönden var oluşa

Çabalarımız

Bir yönden tükenişe

Bulup yitirmeye

Yitirdiklerimizi bulmaya uğraşımız

Adımız Adem

Sanımız yokluk

Olumsuzdan olumluya

Olumludan olumsuza

Durmaz akarız

Biteviye

İlahi düzenin şenlerine bakarız

Günahlarımızla, sevaplarımızla

Kılıçtan keskin mi keskin

Kıldan ince mi ince

Köprüler geçeriz durmadan

Kudret şarabıdır içtiğimiz

Kevser ırmağında, yedi kurnadan

Adımız Adem

Sanımız yokluk

Hayat tarlasında harmancıyız

Yabasız oraksız

Yaratan yaratılmışla özdeş

Yaratılan Yaratanla hemhal

Öyle bir sır ki anlamak zor

Anlatmak olanaksız

Ilgın-1994 Şiir: Hacı Ali Bayram

-Hocam yazmak icap etti. Şimdi akşam namazındayım, kevser çekiyorum. Celalullah kızıyor bana şimdi  ‘’Sen kendini ne zannediyorsun, senin dünyanı başına yıkarım’’ diyor. Hemen dua ettim ‘’bilerek bilmeyerek, işlediğimiz günahlardan dolayı affet bizi Allah’ım’’ dedim. ‘’Bizim tek amacımız sana ulaşmak’’ dedim. <Sağ devrini bırakma tamam, ama bize de karşı çıkma> diyor. ‘’Sizin dünyanızı başınıza yıkarım’’ dedi. Ben yine dua ettim ‘’Ya Rab ben ve Hocamın tek yolu sensin, yaptığımız da bunun içindir, rızan içindir’’ dedim. ‘’Bize merhamet eyle’’ ‘’Şimdi tamam’’ dedi. ‘’Sana rahmet veriyoruz, vereceğiz de.’’ Başımın arkasından tokadı vurdu, ‘’kendine gel’’ dedi. ‘’Sana ilim vereceğiz, layığını yap’’ dedi.                                                                                                                                                          ‘’Ya Ali zikrini çekerken insanları kandırma’’ dedi. ‘’Diline sahip çık’’ diyor. Ya rabbi ben insanları kandırmıyorum, nerede hata yaptım, dedim. ‘’Diline sahip çık, işlerinle ilgili sus,’’ dedi. İşimle ilgili azarlıyor, Rabbim uyarıyor, hocam. Sizinle ilgili değil. İşimle ilgili konuşmamam gereken hususlar vardı, onlar yüzünden uyarıyor. ‘’Sen iyi bir çocuksun, işinle ilgili doğrudan ayrılma, itibarını zedeleme,’’ dedi. Uyardı, dilime sahip çıkmamı emrediyor. ‘’Şükret, çok şükret,’’ dedi. Şükrü ihmal ettim bi kaç gün demek ki. ‘’İlim sana yakın ama sen ona uzaksın’’, dedi. Sanırım bir yerlerde hata yapıyorum, ilmi ararken. Rabbim yardım etsin. Tansel tarafından 20:29 itibariyle görüldü.     

Yatsının sünnetini kılarken secdede hilal belirdi hocam. ‘’Sancak sende, bunu sen istedin’’ dendi. ‘’Emanete sahip çık, yoksa dünyayı başına yıkarım’’ dedi.

-Selam es selame t…can, şükret. Çok şükret ve gerçekten samimiyetini hayatının bütün alanına yay… Bu kadar açık seçik Allah teâlânın uyarısına muhatap olmak her yiğidin harcı değildir. Bazı büyük veliler bile senin bu yaşadıkların karşısında küçük dillerini yutarlar. Rabbimiz bu diyalogları ile de bizi eğitiyor. Rabbimiz biliyor ki biz bunları yayınlayacağız ve günümüz insanından nasipli olanlar okuyacaklar.   

Zikir işi eğlence değildir. Olsa da olur olmasa da asla denilemez.                                      Zikir çekenlerin büsbütün samimi olması asla riyaya yüz vermemesi gerekir.                      Cemali esma ve ayet ile surelerden başka zikir edinmemelidir.                                        Celali zikir kâfirlere ayrılmış bir rızıktır.   

Biz müminlerine kuranı kerim Cemalullah’ı önermiş, nasıl yapılacağının müfredatını açık seçik vermiştir. Hurafelerle ve badatlarla kirletilen sünnetullah’ın El Faruk esmasınca, Furkan sıfatı gereğince ayrılma, seçilme, temizlenme zamanı gelmiştir, inşaallah.           

Usul doğrudur.                                                                                                              Esma doğrudur. Düzenli sağ devrine izin çıkmıştır.                                                                Allah’ın celali olan acı deniz haddi aşmıştır ki öfkelense de artık hikmeti gereği Cemalullah’ca (tatlı denizce) usul sınırlanacaktır. Maddi evren zıtların savaşından ibarettir. Her iki güç de Allah’ın gücüdür. Yani savaş Allah’tan Allah’adır. Rabbim yar ve yardımcın olsun…                         

O malum görüşmede Celalullah’ca yanıltıldığımızı şimdi daha iyi anladık. Birlikteliğimiz devam edecek. Anlaşıldı; önce calalullahça eğitilecek, ardından cemal ve Kemalullah’a kavuşacaksın, yani nuru tevhide-miraca ulaşıncaya kadar hızla uçarcasına yola devam edeceğiz inşaallah. Selam ve dua ile gözlerinden öperim.

Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.