Sevgili ol, en sevgiliye

01.09.2018
32
Sevgili ol, en sevgiliye

Sevgili ol, en sevgiliye

Selamun aleyküm hocam

Yazılarınızı bir süredir takip ediyorum, ancak uygulama konusunda korkularım var. Namaz vakitlerini yediye çıkarmak ve her birinin ardından zikirleri yapmak çalışırken beni zorlayacaktır.

İstanbul’da öğretmenim ve yalnız yaşıyorum hocam. Bir süredir ilmi ledün konusunda araştırmalar yapıyorum. Yaşanan manevi halleri kaldırabilir miyim korkusuna kapılmaya başladım. Belki de şeytan beni oyalıyor. Hayatım boyunca yalnızlıktan korktum ama Rabbim beni korktuğum şeyle imtihan ediyor. Çok günahlarım var, içim yanıyor ama çıkamıyorum bataklıktan. Bir daha yapmıcam diye karar verip yine günaha düşüyorum.

Şimdi size şunu sormak istiyorum. Geçen gün evlilik ile paylaştığınız bir zikir vardı. Hayırlı bir evlilik için o zikre başlamam uygunumdur? Bu süreçte başka zikir çekmem, bolca sayısız salavat getirmemde bir sakınca olur mu? Kıymetli vaktinizi aldığım için hakkınızı helal edin. Dualarınıza beni de dâhil edin ne olur.

15:22

-selam es selame Nihal hocam. Biliyor olmalısınız ben de öğretmenim. İnsan Allah’a yakın olmaktan korkar mı? Allah’a yakın olmaktan korkan sen değilsin, şeytandır. Şeytanın huyundan huylanmış olan nefsimizdir… Nefislerimiz hal değişiminden korkar. Ruhumuz ise Allah’a ulaşamamanın hasretiyle içten içe acı çeker. Korkma Allah’ın izniyle zikre başlarsan ilk bayram eden yine nefsin olur. Çünkü ruha yakınlaşan nefis kendisini emniyette hisseder. Meğer iş sandığım gibi değilmiş der.

https://www.hacialibayram.com/zikre-ilk-adim-zikir-ve-adabi/  Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Allah’ın izniyle sen bu yazıyı yeniden, iyi niyetle bir kere, bir kere daha oku. Ve biiznillah bu yazıdaki ARINMA DUASI ile başla. Eğer temizlenerek işe başlamazsan nefsin ve şeytan seni senden yeniden ve daha kolay çalar. Arınma duası boy abdesti alır gibidir. Seni bütün süfliyattan uzaklaştırır. Namaz kılmak zikir çekmek en doğal hayra tarzın olur. Gönül huzur bulur, kendini yalnız hissetmekten kurtarır da dünya bi başka olur. Yazıları okuduysan her gelen neredeyse senin gibi duygularla, korkularla geldiler. Korkarak, yapamaz mıyım acaba diyerek gelirler… Allah kendisine yaklaşan her kuluna bir adımına en az on adım koşarak gelir. Kendini herhangi bir güzellik adına kampa almış gibi kırk gün bu zikre niyet et. Allah yardım edecek 21 gün sonra herşey kolaylaşacaktır

İlk 21 gün nefsine ağır gelecek, şeytan seninle biraz deneme sınama yaparak geri döndürmek isteyecek ama her vakit namazın seni biraz daha temizleyip, aydınlatınca o süfliler senden karanlığın ışıktan kaçışı gibi kaçacaklardır.

0Hocam yazılarınızı her boş kaldığımda okuyorum ve yaşamadığım bu manevi duyguları okumak bile huzur veriyor. Daha önce menzile gittim, Nakşibendi oldum. Bilirsiniz beş bin Allah zikri ile başlanıyor. Ama ben manevi olarak hiç bir fark göremedim kendimde. Belki faydası vardı ama ben hissedemedim.

Karşımda derdimi anlatabileceğim bir muhatap bulamadım. Kalben uzaklaştım. Beş binle başlayıp düzenli olmasa da 13bine kadar yükselttim Allah zikrini. Rabıta yaptığımda da zaten hiçbir zaman yoğunlaşamadım. Kendi kendime okuduklarımdan yola çıkarak zikirler çektim. Ama bu iş tek başına yapılacak bir iş değil. Bir bilene danışmadan olmuyor.

-Önce bir Euzü besmele çek ve bu yazıyı art niyetsiz, tarafsız duygularla oku. Günün değişik zamanlarında yeniden oku. Ve inşaallah kararını ver ve başla.

*Hocam zikre ilk adım yazınızı bir kaç defa okudum. Şimdi tekrar okuyacağım inşallah. Ya latıfün zikrinizi ezberlemek adına ara ara okuyordum. Anlamını da merak ediyorum. Bir de artık ailemin çevremin evlilik adına benden beklentileri çok yüksek. Ben de eskiden çok istemediğim halde nefsimi koruyabilmek için evlenmeyi istiyorum. Paylaştığınız o zikri de sizin uygun gördüğünüz bir zamanda okumak istiyorum. Önce arınayım inşallah.

-Öyle mi. Zikir geçmişin varsa yazdıklarıma ihtiyaç kalmadı. Bu yazı seni ikna etmeye yetmeli…

*Zaten ikna olmaya hazır bir şekilde size geldim hocam. Başlayacağım inşallah. Okulda gün içerisinde teneffüslerde namaz kılıyorum. Namaz teşbihini bile çekmeden kalkıyorum kimi zaman, bu vakitlerde zikrimi nasıl çekebilirim. Sünnetleri terk ederek mi?

-Hele bir arın. Gerisi inşaallah rabbimizin sana özel hediyeleri ile gelir. Yazıda ihtiyacın herşey var.

*Peki, hocam Allah razı olsun. Sizi meşgul etmekten çok çekiniyorum. İyi ki sizi tanıdım.

-Zamanın kısıtlı olduğu hallerde farzları kılarız. Ve zikrimizden az da olsa bir miktar okuruz. Zammın yeterli olduğu vakitte ise hem sünnetleri kılar hem daha çok zikir çekeriz. Samimi olduğun anda herşey hallolur. Zikrimizi ise kalp dil birliğimiz kadar okuruz. Sayı önemli değil. Rabbimizin karşısında insan gayri samimi olur mu hiç o bilmez mi halimizi.

*Tamam inşallah

-Zaman yetmediğinde az miktar okursun ve rabbim biliyorsun ki halim budur. İlk fırsatta yine seninle olacağım ey sevgiyi dersin. Yaratanım, sevilmeye en öncelikle rabbim, seni seviyorum der kalkar dersine gidersin. Ders de ibadettir zaten. Hem ders yapar hem rabbinle olursun. Her kailimizle rabbimizle değil miyiz bize şah damarımızdan daha yakın değil mi? Allah rızasına yaptığımız kavgalar bile ibadettir. Seni rabbimin cesaret, hidayet, rahmet ve selametine emanet ediyorum sana yardır. Sen de ona yar olunca aşk başlar.

Hadi kolay gelsin hayırlı olsun. Selamet huzur ve güven seninle olsun. Şeytan ve şeytanlaşmış herşey senden uzaklaşsın inşaallah. Çevreni nurlular sarsın nursuzlar uzakta kalsın.

*Bana söylediğiniz her sözü altın harflerle duvarlara asmak isterdim. Şimdi tekrar tekrar okuyup aklıma ve gönlüme nakşedeceğim. Allaha emanet olun hocam.

-Ben demedim o kelimeleri cümleleri Allah dedi say. Paylaşılacak bir muhabbet oldu. İlk geleceklere cesaret ve hidayet sebebi olsun istedi sanrım, rabbim. Sanki kendimde değildim bunları yazarken. Yazana değil yazdırana teşekkür et. İstendiğin, çağrılı olduğunu fısıldıyor kalbim. Hadi rabbim kolaylık versin. Sevgi ile kal. Sevgili ol en sevgiliye. İzninle gözlerinden öpüyorum. O aşka susamış günlüne arşın melekeleri hükmetsin. Selam es selame.

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.