Aldatıyor ne yazık – Safiye’ye Mektuplar 46

05.07.2020
808
Aldatıyor ne yazık – Safiye’ye Mektuplar 46

Aldatıyor ne yazık

Nasılsınız hocam. Cumanız mübarek olsun.
Hocam az önce ikindi namazını kıldım. Secdeye kapanıp dakikalarca dua ettim, tövbe ettim gözyaşlarıyla. Yalvardım ne olur affet beni, günahlarımı bağışla dedim. Ve duamın ilerleyen dakikalarında ensemden başlayıp sırtımdan bacaklarıma kadar inen bir üşüme hissettim. Tüylerim diken diken oldu. Kollarım bacaklarım buz kesildi. Ama üşümekten kaynaklanan bir bir soğukluk değildi sanki. Sanki bir rüzgâr esti ve beni üşüttü. Titredim hocam ve şu anda seccademin başından kalkalı on dakika olmasına rağmen hala aynı üşüme devam ediyor, şiddetini kaybederek. Tüylerim diken diken ve bedenimin içinde soğuk bir rüzgâr esiyor gibi.
Bu neden oldu. Bunun bir hikmeti var mıdır hocam. Geçmiş zamanlarda da seccademin başında oturup tövbe ederken bir iki kere bunun gibi birşey yaşamıştım. Hocam neden sebep ne. Yoksa sadece gerçekten üşüdüm de ondan mı kaynaklandı bu.

merhaba Sevgili kızım,
Geçmiş günahların inşallah çoktan affedildi. Secdede yaşadığın olay da dua kabulüne işarettir. Dua ederken ürpermek, ağzında oluşan tatlı bir salgı ile tükürük bollaşması duanın kabul edildiğine işarettir. Ayrıca sağ kol bilekle dirsek arasının seğirmesi ve duanın ardından nur doğması da duan kabul işaretidir. Bu seğirme ve nur görme işi velayet makamındaki insanların bildiği ve yaşadığı bir haldir ancak diğer ikisini hemen herkes yaşayarak fark edebilir. Meraklanacak bir durum söz konusu değil, belki şükür namazı kılmalısın. Cuman hayırlı olsun.

Hocam benim bir sıkıntım var. Size bundan bahsetmek istiyorum. Hocam yıllar sonra barıştığım teyzemden bahsetmiştim. Kendisi evli.12 yaşında bir oğlu ve iki kızı var ikizler. Kızlar daha küçük 5 yaşlarındalar. Teyzem 30 yaşında bir ev hanımı. Eniştem ise maddi durumu oldukça iyi sürekli alkol alan gece hayatı olan ama buna rağmen evin ve ailesinin hiç bir maddi ihtiyacını eksik etmeyen biri. Teyzem ile eniştemin beklentileri ilgileri çok farklı. Teyzem yıllarca eniştemi kendisiyle ilgilenen, eşine ve çocuklarına bağlı olan karısını mutlu eden bir eş olması için düzeltmeye çalışmış. Ama o hala aynı. Ve en acısı teyzem eniştemi aldatıyor. Bir değil bir kaç kişi girmiş hayatına. Onlarla zinada bulunmuş. 30 yaşında 3 çocuk annesi bir kadın olarak ve türbanlı bir kadın olarak sürekli onu bunu bahane edip evden dışarı çıkıyor, çocukları yalnız bırakıyor, kulağında bilmem kaç küpe deliği, 15 yaşındaki genç kızların giyindiği gibi bir giyim tarzı. Geçen gün onunla konuştum. Pişmanlık duymuyor musun, vicdanın nasıl rahat dedim. ‘’İşte o dedi, ben hiç pişmanlık duymuyorum. Vicdan azabı duymuyorum. O hak ediyor ‘’ dedi. tabiiki ne kadar kötü bir koca olursa olsun kimse hak etmiyor. herşeyi bir kenara bırakalım ya Allah. Onun emri ne olacak. Hani rahattan rahatsız deriz ya onun ki de öyle birşey. herşeyin var. Sıkıntın yok. Çocukların var. Adamı da bırak ne yaparsa yapsın diyorum. Sen dine yönel, ibadet et, dua et eşin içinde diyorum. Ama ne fayda. Onun bu durumu beni çok üzüyor. Ne olursa olsun insan hiç kocasını aldatır mı? Erkeğin aldatması da mutlaka çirkin ama sen kadınsın annesin. Ona ne önerebilirim. Nasıl yardımcı olabilirim. Bazen de diyorum ki bırak ne hali varsa görsün. Şimdi teyzemi de böyle görünce ve benimde geçmişim kötü olunca bu bizde genetik mi diye soruyorum kendime ve hem kendim hem de onun için çok utanıyorum kuldan ve yaratandan. Sizce ne yapmalı hocam. Nasıl yardımcı olmalıyım ona. Yardım istediği de yok ya. Halinden memnun. Daha yaşam sevinci bitmemiş içinde, dünyanın ve ahiretin telaşından çok uzak sadece zevk için bu âlemde yaşayan bir beden o.

merhaba Sevgili Safiye,
Teyzenin durumuna çok üzüldüm. Ateşle oynadığının farkında değil. Hem dünyasını hem ahiretini kaybetmesi an meselesi. Çok yazık. Çocuklarının yüzüne nasıl bakacak. Eşine duyduğu öfkeyle başladığı anlaşılıyor… Sen cehenneme gidersin de ben gidemez miyim der gibi birşey. İkna etmeye çalış. İsterse kurtulabilir. Ama istemezse kimse ona yardım edemez. Canı yanması gerekir ki pişmanlık duysun. Onun için dua et. Selam senin ve onun üzerine olsun. Mektuplarımızı okutman mümkünse, okut.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.