Şimdi utanmıyorum, ağlamıyorum, kaçmıyorum – Safiye’ye mektuplar 37

23.06.2020
358
Şimdi utanmıyorum, ağlamıyorum, kaçmıyorum – Safiye’ye mektuplar 37

Şimdi utanmıyorum, ağlamıyorum, kaçmıyorum

Hayırlı akşamlar hocam nasılsınız, sağlığınız keyfiniz iyidir inşaallah. Ben iyiyim Allah a şükür. Çeyiz yapıyorum kendime. Seccadelerimi işliyorum, namaz örtüleri oyalıyorum ve askerimi bekliyorum. Bildiğiniz gibi işte. İbadetlerime devam ediyorum. Geçtiğimiz cuma günü evimde kuran ı kerim okuttum. Komşularım geldiler sağ olsunlar. Sonra bende iki cüz aldım 15 gün içinde okumak üzere. Hatim yapılacakmış, herkes paylaştı cüzleri. Ben unutmuşum biraz ama tekrar edersem biraz çalışırsam hemen sökerim yeniden kuran ı kerimi.

Ah hocam eskiden olsa ben kim evde komşularımı toplayıp kuran ı kerim okumak kim. utanırdım ki, istesem de yapamazdım, hiç olmadı değil bir iki kere girdim böyle meclislere ama ağlayarak kaçtım hemen ortamdan. Şimdi utanmıyorum, ağlamıyorum, kaçmıyorum. Hatalarımla yüzleştim, af diliyorum

Merhaba Selam kızım safiye.
Mücadelemiz bugünleri yakalamak içindi. Mevla ne büyük bir kerem sahibi imiş gördük değil mi? Umarım seni okuyanlar bunu hakkiyle görür, inanır, uygular, aynı güzelliklere yelken açarlar. Kanepene oturmuş elişi yaparken hayal etmiştim aylar önce. Hayalin canlı gibi belirmişti gönlümde. Şükür şimdi gerçek oldu… Bilgisayardan üç gün takip etsen işlek hale gelir. Kuranı unuttum demeyin, hatırlayamadım deyin buyurulmuş. Hemen başaracağından hiç şüphem yok. Hele aradan bir yıl geçsin de gör. Huzuru, gör mutluluğu. Okuduğun dualar cehennemi cennete dönüştürür. Keşke her mümin bunu bilse. Bilenler diğerlerine önerse. Bedensel hastalıklar için de böyledir. O onulmaz sandıkları hastalıkları şifa ayetlerini tesbih ederek nasıl yenebileceklerini bilseler. Kuldan dilendikleri şifayı Rabbimizden isteseler. Kul ya bilir ulaşır ya beceremez. Ama Allah şifayı tecelli ettirince doktor gerekse ayağına getirir.
Önce dua.
Dua ile kal

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.