Peşinize Düşmüş Siyah Lacivert Kırmızı Nurlar

08.01.2022
152
Peşinize Düşmüş Siyah Lacivert Kırmızı Nurlar

Peşinize Düşmüş Siyah Lacivert Kırmızı Nurlar

Siz habire kaçıyorsunuz
*Selamün imamı Ali kavlen min Rabbin Rahîm. Eûzü Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim. Eûzü bikelimetillahi’ttammeti min şerri ma halak.
Babacığım, peşinize düşmüş siyah, lacivert, kırmızı nurlardan kaçıyordunuz. Tam o esnada ben de yol üstünde bekliyordum. Beni gördünüz kaç Muhammed deyip elimden tuttuğunuz gibi birlikte kaçmaya başladık.
Biz kaçarken ‘’ Yetsin artık yaptığınız Cemali efaller, dualar, zikirler. Sizin gibi bizi boğan hizmetleri hiçbir peygamber yapmadı. Resulullah bile yapmadı. Hz. Süleyman bile yapmadı’’ diyorlardı.
Onlar kovalıyor biz halen kaçıyoruz, kaçıyoruz. Sonunda beyaz yeşil sarı nurlara ulaştık. Cemali varlıklar nurlar bizim etrafımızı sardılar. O anda siyah, lacivert, kırmızı nurlardan oluşan varlıklar durdular. Bize yaklaşmıyorlardı ve hep bir ağızdan ‘’ya Resulullah Hz Muhammed, ya nebi hz Süleyman as aramızda hüküm verin, biz kırmızı, lacivert, siyah nurlar olarak imamı Ali’den, imamı Muhammed’den davacıyız ‘’ dediler. Hemen geldiler hz Resulullah ve Hz Süleyman ve dediler ki siyah, kırmızı, lacivert renklere ve celali nurların hepsine: ‘’İmamı Ali’nin emri ne ise doğrudur, haktır. İmamı Muhammedin de haktır. Biz artık âlemleri yönetmiyoruz. Teslim olun, İmam Ali ve Muhammed’e boyun eğin ey celalin nurdan askerleri, memurları’’ dediler.
Ve o anda hepsi, siyah, kırmızı, lacivert nurlar, celalin tüm askerleri secdeye kapandılar ikimizin huzurunda ve o anda kızgınlıkları kaybolup sanki birer kuzuya döndüler. Yumuşak huylu güler yüzlü bedenlere dönüştüler.
Peşinden ise siyah nur yeşil nura dönüştü, kırmızı nur beyaz nura dönüştü, lacivert nur ise sarı nura dönüştü. Biz sizlerin emrindeyiz, gönüllü olarak’’ dediler. Vesselam.
– Maşaallah barikallah keşiflerine Aziz kardeşim imam Muhammed. Yorumu kolay değil mi. Bir ömür birbirimizi kovaladık o celali varlıkları temsil eden nurlarla. Yaratılış sebebimiz olduğundan, kader bizi görevlendirip zorladığından. Birkaç yıl öncesine kadar yalnızdım bildiğin gibi. Artık birlikteyiz. Biz kuranı kerimin emrine uyacak sünneti resulullahı taklit ederek celalden cemale kaçacağız. Cehennemden cennete, ateşten suya kaçacağız. Celalullah ile savaşmanın yolu cemalullaha sığınmaktır. Celalde istifrak olmak değil.
– Celalullah ile cemalullah’ın yani ateş ile suyun, güzel ile çirkinin, hayat ile ölümün melekleri savaştı diye var hayat. Hayat dediğin iyi ile kötünün, kafir ile müminin, sevgi ile kinin savaşından ibaret değil mi. İyi olursan kötüler düşmanın olur, kötüler safına geçsen iyiler düşmanındır. Düşmansız var olmak imkansız. ’’Biz herşeyi çift çift yarattık,’’ hükmü bu.
Gündüz geceyi arkasında saklar. Hayat nedeni oksijen içten içe yakar.
Düşmanlarımızı ya teslim alırız ya teslim oluruz.
Hikaye bu anlattığım basit cümlelerin devamından ibaret.
– Demek oluyor ki doğru savaşmaya devam edersek, cemal kemal efallerle doğru zikirler ve dualarla savaşımız sabır ile sürdürürse cemale kavuşmak mukaddermiş. Verdiğin müjde için sana teşekkür ederken bu kerameti yaşatan alemlerin rabbine hamd ce şükürler olsun. vesselam
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X