Okudum mutmain oldum

18.11.2018
14
Okudum mutmain oldum

Okudum mutmain oldum

Sa. .Sitenize bir arkadaş tavsiye üzerine girdim. Yazılarınızı okudum. Bende Allah’a ulaşma yolunda tarikatlara girdim farklı zikirler cekttim. En son üveysiliğe girdim ama o yolun hak yol olmadığına karar verdim, çıktım. Isınamadım. Şimdi kendim zikir çekiyorum, tövbe, salavat tevhid. Fakat ben rüyalarımla yön bulmaya çalıştım. İlk önce tevhitten başladım, gece gündüz tevhid çekettim. Bir ay sonra Rüyamda Allah zikri ve ya Zülcelal velikram çekmemi yakaza hali üç kere tekrarlanan sesle Allah zikrine ve esmaya geçtim. Yakın zamanda da rüyamda hu zikri kadir esmasıyla birlikte yazılıydı. Ve huuuu zikrini çekmeye başladım. Kısaca size anlattım. Ben Rab’ımızı dileyen âcizane kendimce bir şeyler yapmaya çalışan bir kulum. Yazılarınızı okudum ve bende bu yola girmeye karar verdim… Siz ne dersiniz.

-Selam es selame Ayşecan. Hoş geldin. Sana iki adet yazı göndereceğim. Bunları yeterince okuyup idrak ettikten sonra bana yeniden yazmanı rica ediyorum. Çok yoğunum. Görüşmek üzere. Selam es selame

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

ZİKİR ADABI Önsöz ‘’Tez erişti seherler, canların meclisine,

hacialibayram.com

*Şükran.

-Yazının önemli olanı budur. Değişik zamanlarda defalarca oku. Kalbin onay verirse bize yeniden yaz.

https://www.hacialibayram.com/hos-geldiniz/ Hoş geldiniz

*Selamün aleyküm Sitenizi incelemeye çalıştım. Tam olarak usulünüz nedir? Size mürşidi kâmil diyebilir miyiz? Metafizik ile uğraşıyor musunuz? Eğer mürşit iseniz silsileniz var mi?

-Bu soruların cevabı yazılarımda var. Böyle sorular anlamsız olduğu gibi verilebilecek c…Bu da ilk gelen bir arkadaşla görüşmemizdir. On yıl zikir çekmiş. Üveys zikri dâhil. Selam es selame

*Aleykümselam yazınızı okudum mutmain oldum.

-Uygulamaya niyet ettin. Yedi vakit namazı kırk gün hiç ara vermeden yapacaksın öyle mi. Regl dönemlerinde büyük çaba sarf edecek, temiz kalarak ibadetlerini Zikirlerini aksatmayacaksın değil mi? Gerçekten yazıyı iyi anladın mı? Sahi gerçekten Allah’ı bu kadar seviyor, istiyor musun? Bu yolun çok uzun ve meşakkatli olduğundan haberin var mı? Sen nefsinle savaşırken nefsinin de seninle savaşacağını biliyorsun değil mi? Bu arada şeytanın sana savaş açarak her dakika tepene dikilip vesvese üstüne vesvese vereceğini de biliyorsun umarım.

Artık dedikodu yapamayacaksın. Her olayın suçunu karşındakilere yükleyip temize çıkamayacaksın. Yalan da söyleyemeyeceksin. Dolayısı ile gizli açık suç işlemek de mümkün olmayacak. Çünkü yalanla kurtulmak yok. Ve Allah’ın sana şah damarından yakın olduğunu fark edeceksin.                                                                                                            Her ne yapsan ihtilaçlarla uyarılacaksın.

Rüyalarda ve keşiflerde dost düşman belli olacak. Hayal kırıklıkları yaşayacaksın. Bir de bakmışsın en dost bildiğin arkadaşın gerçek düşmanınmış. Veya hiç hoşlanmadığın biri senin dostunmuş, başkalarına karşı seni canı pahasına hakk için savunuyormuş.

Gözlerin daha iyi görecek. Kulakların daha hassas olacak.

Bir bakıma dünya değişecek. Hazır mısın? Hazırsan eğer,’’ Ya latıfün ya latıf…….. …arşil aziym’’zikrine başla. Ya latıfün ya latıf bi lutfikel hafiyyü diye başlayıp devam edene başla.  Rabbimiz kolaylık versin. Selam esse lame

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.