Merhamet

21.10.2016
114
Merhamet

Merhamet

human46-1Hocam ayrıca zikrimi çekerken yine beyaz sarıklı birini gördüm.

Gözümün önünde bir sürahi döndürdüler. Çok ilginç geldi, yani bir sürahi!
Gözümün önünde biri sürahiyi sürekli çevirdi durdu. Cam bir sürahiydi.
Sonra, sanırım yine aynı kişiydi, beyaz sarığını askıdan alıyordu.

Sonra bir kişi daha geldi. Farklı bir kişiydi, bundan eminim. onun sarığı da farklıydı. Yağ yeşili rengiydi sanırım. Sonra zikirden kalktım.
Asıl söylemem gerekeni unuttum hocammmmm.
Namaz sonu zikire başlamak üzereyken secdede nokta şeklinde nur gördüm. Secde üzerinde dolandı, dolandı kayboldu… Sonra da yukarıda anlattığım şeyler oldu hocam.

faviconİhlâsla gayeye odaklanırsan, her türlü inayet seninle olacaktır, inşaallah. Daha ileri derecede durugörüler yaşayacaksın… Değişken renklerde, biçimlerde ve şiddette nurlar göreceksin inşaallah.
Bu alanda torpil varsa maksadına uygun rehbere ulaşmaktır.
Gayrisi müridin iyi niyetine, dikkatine, gayretine, çabasına bağlıdır.
Verilen görevin hakkını vermesi, allah ve resulünün aşk boyasına boyanması başarının anahtarıdır. Rehberinden yolculuk sırasında yaşadıkları ile ilgili gizlisi saklısı olmaz, samiyete halel getirilmez, konu dışına çıkılmaz ki dikkatler dağılmasın, herhangi bir ihmale yer verilmesin, tehlikeye meydan açılmasın.
Rehber müridi allah için düzenli emniyet halinde geliştirmek, ilerletmek için çabalar. İlk hedef olan efendimize ulaştırmak uğruna, en hassas titizliği gösterir, öğrencisinin maddi manevi varlığını canından daha aziz bilir. Başarı için sürekli duadadır.
Salikin de rehberine duada bulunması, kalplerin birlikte çarpmasını sağlar.
Öyleyse görevini savsaklayan mürid, emsallerinden geriye düşme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu alanda mazeret üretmek yoktur, belki her iki taraf çare üretmekle mükelleftir. Bu yolun yolcularından geri kalanlarla ilgilenecek ne vakit ne de kaybedilecek enerji, emek vardır. İsraf her tür değer için haramdır. Lütfen kendine ve emeklerine merhamet et ve asla tembellik, ihmalkârlık etme.
Rabbim yolunu açık etsin. Yeryüzünde kırgın olduğun hiç kimse olmasın.
Herkese hakkını helal et, merhamet denizini coştur ki sana da en üst dereceden merhamet edilsin. Selam es selame’’

human46-1Hocam ! neden böyle bir yorum yaptınız, çok şaşırdım inanın.
Herkese hakkım helaldir… Rabbim katında kimseden şikâyetçi değilim…
Bana 2.defa söylüyorsunuz bu meseleyi. Gönlümü yokluyorum evet elbette affetmekte zorlandığım hayatımı cehenneme çeviren, alt üst eden kişiiler var. Beddu-a etmiyorum.
İçime atıyor, hidayet diliyorum onlar için. Başlarına kötü bir şey gelse üzülürüm. Ama yine de gönül tamamen affedemiyor. Ömrümden ömür yiyenler. Gecelerimi gündüzlerimi ziyan edenler… Bir kez daha diyeyim, rabbim katında şikâyetçi değilim.
Hepsini helal ediyorum, herkese. Ümmeti muhammedin iyiliği için… Ama yine de anlamadım hala neden gördüklerime öyle yorum yaptığınızı. Elbet siz daha iyi bilirsiniz wardır bi hikmeti. Hürmetler.
Hocam uzanıyordum az önce yine biri geldi. İmam gibi sarığı ve cübbesi vardı.
Bismillah. Hocam ne oluyor? Ben bir hata mı yapıyorum? Hocam iyi bir şey mi oluyor, kötü bir şey mi oluyor?
Şimdi gördüğüm! Hocam işin net hali nedir? Rabbimin gözünden mi düşüyorum yoksa? Hocam, efendimiz sav. E teslim etmek dediniz ya bir an önce gitsek başımıza bir bela gelmeden Yorumunuzu tam anlayamadığım için içime bir ateş düştü

faviconYanmaya ihtiyacın vardır. Yan yan ki külün okyanuslara katılsın.

human46-1İki gündür boğazımda bir düğüm war. Ağlayıvereceğim ama düğüm çözülmüyor bir türlü. İnanın boğazım ağrıdı, hissediyorum. Şöyle rabbimmmmm! Güzel allahımmmm seni çok sewiyorum! Rabbimm! Sana çok aşığımmm diye ağlayıversem!
Huuuuu hocammm huuuuuu
Bu başı Rabbime veremezsem
Bu eli Resullah’a bağlamazsam
Şu ruhu miraca ulaştırmazsam
Yanarım hocammm yanarımmm
Üç günlük boş dünyada…
Ben seninle idim, sen neredeydin diye sorarsa ne haltederim hocammm?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Can hocama dedi ki:

    ağlaman için affetmen gerekir ki kalbin çağlasın???? Affettiğin de kimi affettiğini çözersin biiznillah.selam es selame