Korkma

7
20 views

Korkma

BABACIM nereden çıktı bu akciğer kanseri meselesi;
sende bir şey yok olamaz. Herkeste senin akciğer kanseri olduğun, sigaradan öleceğin kötü zannı var…
Benim kalbimde zerre miskal öyle birse yok. O kardeşimizin keşfi hakkında sizin gibi düşünmüyorum. Ayrıca bunları yazarken sol el orta parmağım şiddetli bir şekilde seğiridi. Kendinizi o düşüncelerden kurtarın hemen…
Cemali değil o tecelli…
Bir baktım herkes karamsar, celal hemen herkesi sarmış, kardeşlerimizi bir endişe, korku, vesvese almış yürümüş.
Rahman rahim Allah cc. bu yazıları yazarken mutluluk haberi veriyor… Ama kullar illa ben üzüntü, keder, ölüm, acı, gözyaşı istiyorum diye diretiyor.

-SELAM ES SELAME Aziz imam kardeşim Muhammed… Yazmayı sürdür lütfen.

*BABACIM lütfen. Güya Celal seni öldürmek, hayatını söndürmek için her yerden geliyor, celali ilham geliyor, tehdit korku veriyor… Vesvesesini herkes kabul etmiş. Yok, öyle bir şey eminim. Ha ayrıca bana bugün rahman rahim allah cc. ya nur esmasını verdi. YA NUR çekerken olayları cemal de celaldenmiş gibi gösteriliyor.

-Öyle bir endişemiz yoktur Aziz kardeşim. Elhamdülillah sağlığımız yerindedir.
Kardeşimizin keşfinin çok değişik yorumlarından biri idi, o yorumumuz.
Doğrudan zamanın imamına yorumlanabileceği gibi kişinin kendi ruhuna da yorumlanır.
O kardeşimizin kendisini ilgilendiren bir keşiftir. Bir tehdit tehlike olmadığından, fazla yorum yapmadık. Ayrıca eskisi kadar yorum yapacak vaktimiz olmuyor biliyorsun.

*Ha şu sigara var ya, ben yaşayarak gördüm, büyük evliyalardan 100/90 ı sigara içiyor. Ben de bir içiciyim.
Öyle geliyor ki kuranla açık olan yasak içki hakkında Celal evliyaları konuşmazlar ama sigara oldu mu hemen haram fetvasını yapıştırırlar, ne alaka… Celale bakarsan, kuranda alenen açık olarak içki, alkol, yasak haram demez de haram olduğu kesin olmayan sigaraya saldırır.

-En nur esması kemalde bir isimdir. Allah teâlânın hem cemal nurlarını hem celal nurlarını anlamında barındırır ki bu kemal nurlarını da barındırır demektir.
Sağ el ile zikir yapıldığında
ve evkat cemal olduğunda, tecelli cemaldir,mutlak cemal nurları leman eder.
Zikir sol el ile celal evkatlardan birisinde yapılırsa zikir yapılan evkatın renginde tecelli zuhur eder.Utaritte Mavi,zuhalde koyu lacivert veya siyah nur zahir olurken,merihte kan kırmızısıdır.

*Pirim siz sigarayı bıraksanız ölürsünüz, bu bir gerçek. Bak bunu yaşayarak öğrendiniz… Baba bunu yazan arkadaşlar vardı. O yüzden ben böyle birsey yok dedim.
Ben yazarım babama dedim, o da paylaşır.

-Hocamın hocası 20. yüzyılın zat evliyası,1957de 86 yqşında hakka yürüyen, iki cihan savaşının ve kurtuluş savaşının mücahidi, Türkiye Cumhuriyetinin BANİSİ, Atatürk ve silah arkadaşlarının gerisindeki nuru ŞEMSEDDİN, şu anda faydalandığımız hikmet ilminin kâşifi, efendimizden sonra yeryüzüne gelmiş cümle evliyanın en üstünü,
sevgililer sevgilisi,
HAFIZ HÜSEYİN SERTYEŞİLIŞIK hazretleri tiryaki imiş. Hocam rahmetli Hacı İsmail Fidan hazretleri bildirmişti.
Kendisi de tiryaki idi.
Dudağından sigara hiç düşmezdi.80 li yaşlarında olduğu halde körfez savaşını tecelli ettirirken 1987 de hikmet şehidi oldu.

*Evet, kesinlikle, sigara böyle kişilere helal. Neden dersen; sigarada bunlar için özel bir nevi ilaç oluyor ki gelen ağır tecelliyi kaldırabiliyorlar. Ha bu herkes içinde geçerli değil. Ben bırakacaktım sizin gibi bir büyüğüm, hayır dedi etrafındaki müritlere. Muhammedin sigarasına karışmayın, ona şifadır, dedi. Anlayan anladı, anlamayan inkâr edip islam dininden kaydı baba… Ne namaz ne oruç ne din.

-Hocamla ilk tanıştığım yıllarda sigara haramdır diye fetva veren bir imam dinlemiştim.
Hocam ve hocamın hocası sigara içiyorlardı…
Ve bilip bilmediğimiz nice büyük insanla birlikte tiryakilik yüzyıllardır vardı, yaşanıyordu.
Hocamdan utandığım için kendisine soramadım.
‘’Rabbim bu sigara haram ise hocalarım neden içiyor’’ dedim. ”Yoksa ben yanlış hocalar elinde miyim?”
O gece, keşifte, Hz ALİ dedemiz, evliyalar serveri bizi ziyaret ettiler.
‘’Evladım, bir sigara verir misin’’ dediler.
Verdim…
‘’Ateşini de verir misin’’ dediler, sigarasını yaktım.
Bir nefes çektikten sonra bana bütün sevecenliği ile gülümseyerek ‘’eğer haram olsaydı ben içmezdim’’ buyurdular.

O andan itibaren gönlüm rahat, sigaramı içtim, hocama da yıllarca ziyaretlerimde kilolarla sigara hediye ettim.
Kendisi gerçekten fakirliği ile övünecek kadar kıt kanaat geçinirdi. Bütün malını evlatlarına teslim etmiş, yumurta satarak sigara alırdı.
Ben de genellikle hediye olarak kendisine diğer ziyaretime kadar yetecek sayıda sigarayı hediye olarak götürürdüm.

*Onun için baba, sizin gibi büyüklerin kalbini kıranın ALLAH NE KENDİSİNİ, ne dinini, ne peygamberini bırakıyor, o bahtsız kişi küfür üzeri gidiyor… Aslında sizin yanınızda sirkati yaşıyoruz, kıldan ince kılıçtan keskin.

*Sanırım 2006 yılları idi. Türkiye’nin ABD’den 27 milyar dolarlık sigara ithal ettiğini okudum. Ben de hemen dua ettim, ‘’bu sigarayı, gelecek nesiller içmesinler, inşaallah dedim. Hemen devlet ve bazı dünya devletleri sigara yasağı uygulamaya başladılar.
Yasak varsa genç nesiller için, henüz tiryaki olmayanlaradır. Sigarayı övemeyiz, sağlığı el vermeyenlere de lütfen içme deriz. Ancak içki gibi haram sayamayız.
Zaman içinde dünyadan bu illetin azalarak temizleneceğini de umut ederiz.
Hocam rahmetli derdi ki, ‘’Ali bayram, mahlûkun ihtiyacı zat evliyasına ahzedilir. Allah çalışmaz, evliyasını çalıştırır. Unutma toplumda hangi dert ileri derecelere vardıysa hemen çaresine bak. Hemen meseleyi âlemlerin rabbine arzet ve tecelliyi değiştir. Sen tevekkül edemezsin, çözüm üretmekle görevlisin.’’ Hafız Hüseyin Kemal Hz. dahi ‘’sen nuru tevhidi yaşadın, hüküm sana devredildi… Başka Allah arama, dertlerin devası sende. Hemen işe koyul’’ mealinde birçok şiirini gelecek velilere nasihat olarak yazmış bırakmış. <seksen birden önce ölmezsin, seksen dördü görmezsin> korkma.
Allah’ın izniyle daha çok işimiz var. İnsanlık, yerler ve gökler, in ve cin bizden hizmet bekliyor.
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

7 YORUMLAR

 1. Merhaba hacı amca. Benim de adım Ali.
  Rüyanda gelen Ali ibn Ebu Talip’e ne marka cigara ikram ettin? Ben de 7 sene belki daha fazla içtim, tutkuydu bende, ama beni böyle tutsak esir almasına onurum kaldırmadı, tek seferde bıraktım. Ali Ibn Ebu Talip gibi benim de ismim Ali. Cigarayı terket, tuzlu fistik cekirdek ye, çevrendekilere de ikram et inşallah. Ilmin de mubarek olsun ama sen de imtihandasin, layusel degilsin. Ilmin bile makaminca sorgulanir.

  • selam es selame…Adı güzel kendi güzel Ali….ikram ettiğim sigara malbora idi..en kalitelisi.halbuki ben kendim samsun içiyordum.sigarayı övmedik..dövdük..bırakalım derken hiç çürük olmadığı halde 32 dişimi döküldü de yine bırakamadık.doktorar azaltarak bırak dediler yoksa öleceksin.yazıyı bir kere daha oku istersen.hastayız anlamadın mı..elli beş yıldır içiyoruz..yedi yıl değil..vücudumuz ona bağımlı olmuş dedik sen hala anlamdın mı..selam ve dua ile gözlerinden öperim.herkesin bir kusuru vardır..benim sigarama karşılık sen de ne var düşün bakalım..selam es selame

 2. muhterem büyüğüm. bu cigara hakkında kendimi çok gözlemiştim. icmedigim zaman bir huzursuzluk geliyordu, ama duman tüterken gidiyordu. sanki o dumanı tütsüyü isteyenler var idi, beni aciz bulup kendilerine oyuncak etmişlerdi. netice gözümü kararttım terkettim, başka başka alişkanliklar edindim. gunahimiz aczimiz ile varız, kıçı olmayan oturamaz, demekki koltugunda rahat oturanlar övünmesin.
  Senin bu internet yayını işin ise boş bir duvara yazi yazan adama benziyor. Herkes kendi dilinde okuyacak, kimi eder küfür kimi der tükür kimi der bu ne guzel zikir. Demekki ezelden senin sozlerini yazilarini okuyacak kişiler de belli imiş, kim ne okursa yazarsa ezelden atılmış bir ok imiş. Miknatis gibi nasibi olani çekiyor. Vesselam. Hurmetler.

  • selam es selame ..herşey ve herşey kaderde vardır.evrenden bir tek atomu çekip almak mümkün olsa evren o tek atomluk boşluktan içine çökerdi dedi alimler..ev bunu efendimiz 1500 sene önce şöyle dile getirdi.alemler tıka basa allah tealanın melekleri (nuru)ile doludur..eğer bir tek melek(nur) görev yapmasa(zikir çekmese)alemler yok olurdu..SELAM ES SELAME

 3. Hocam sigarayi birde Allen carr sigarayi birakma yontemi isimli kitabi okuyarak birakmayi deneseniz, ama gercekten istiyorsanız birakmayi yoksa işe yaramiyor. gerçekten istenirse hayatta birakamam diyen onlarca kişi birakti bu vesileyle, insaallah sizede çare olur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here