Kelimullah ne demek hocam?

Kelimullah ne demek hocam?

Selam es selame hocam. Dün gece ağrılarım çok şiddetlendi. İlaçları artırarak içmeme rağmen acılarım dinmedi. Bir ara artık acı şokuna girdim galiba falan dedim. Dua ede ede uyudum.

Rüyamda sanki bir okuldayım… Banyoya benzer iki odalı, içinde masa, bilgisayar da olan tuvalet gibi bir yerindeydim. Üzerime çok az bir su sıçradı ama pis değildi. Yine de rahatsız oldum. O anda üzerime etraftan sular fışkırdı. Hafif ıslandım ve ne olduğunu neden ıslandığımı anlamaya çalışırken düşünüyordum.

Sonra kapı kapanmaya başladı birden, kendi kendine. Büyüktü kapı, saray kapısı gibiydi. Sanki tuvalet değildi orası… Kapı kendiliğinden ihtişamla kapanıverdi. Sonra hocam yukardan bir ses benimle konuşmaya başladı. İlahi bir ses, birden bana bir çok şeyler söylemeye başladı… Şöyle ; ‘’Size bazı şeyler pek ağır gelir’’ anlamındaydı… Tesellivari sözlerle başladı ses, direk benimle konuştu…

Önce ben yukarı bakıyorum, sesle muhatabım ve ellerimi dua eder gibi açmışım, çok itaatkâr bir duygu durumundayım. Sadece Ya Rabbi Ya Rabbi diyorum devamlı… Hiç korku falan yok… Sadece itaat hissettim ve ses benimle konuşuyor ya bunu biliyordum. O anın bir lütuf olduğunu. Devamlı Ya Rabbi Ya Rabbi diyerek sesi dinliyorum ve o ses ”size bazı şeyler ağır gelir ama Allah sizi temizlemek ister” dedi. Çok şeyler söylendi, aklımda net kalan tek şey bu hocam. Çok uzun konuştu ilahi ses, devamında ben hep başım önümde ya Rabbi diyorum.

Hocam konuşan ses erkek sesiydi spiker gibiydi adeta, vurgulu net bir ses.
Sonra konuşma bitince kapı usul usul açılmaya başladı. Açılınca oradan çıktım. Koridorda ilerlerken bir koltuk vardı. Oturmuşum sol tarafımda bir bebek ve sağ tarafımda da bir bebek var. Cinsiyetlerini bilmiyorum ama ilk etapta ikisi de normal görünüyorlar. Sonra sağ tarafta, önümdeki bebeğin yanında bir erkek vardı, onu eğitiyor gibi. Bence o bir melekti hocam. İnsan kılığındaydı… Bebekte, bebek şivesinde ayetler okuyordu, Arapça olarak. Sonra ben sordum yanındaki kişiye ‘’ne okuyor bu bebek, hangi ayetleri okuyor’’ dedim.. Bebek te yanındaki de bana Müzemmil Suresini okuduğunu dediler. Ben hiç yadırgamadım, bebeğin konuşmasını çok normal bir şeymiş gibi makul karşıladım. Şimdi düşününce çok olumlu hissettim. Sonra sol taraftaki kendi kendine yatan bebeğe baktım, yandan hocam… O biraz ilerideydi. Çirkin, sanki sanırsınız zombi olacak kadar çirkin… İtici geldi. Bir daha bakamadım hocam o tarafa. Kötü bebekti anladım zaten. Sonra beynimde bazı bağlantıları kurdum. Soldaki niye kötü, çünkü dini olmayan bir yönleri var, dünyadaki diğer insanlar içinde aynı şeyin geçerli olduğunu, maneviyata göre, suretlerinde manada böyle olacağı gibi şeyleri düşünüyorken birden uyandım.

Hocam gece hastaydım çok zor geçti zamanım, bu bana bir teselliydi sanırım. Şükürler olsun ki rabbim beni avuttu, dayan dedi. Senin iyiliğin için bu yaşadıkların dedi, zor gelse de. Ben bu mesajı aldım kendimce.

Ve acı çekerken gece içimden Allah’ım beni seviyorsun diye mi bu kadar zor yaşadıklarım… Yoksa ceza mı? Kızdırdım mı seni. Çok, çok ta bunları yaşıyorum diye. Bari bunu bilsem diye. Beni seviyor musun Allah’ım diye düşünerek dalmıştım uykuya. Aylardır böylesine bir rüya görmemiştim. Sevindim hocam. Bebeğin müzemmil suresini okumasında verilmek istenen mesaj nedir, sizce hocam? Bir de o bebekler kimdi anlayamadım.

02:51
Selam es selame Elifcan, seherin şu saatinde yazdığın rüyanın kesinkes gerçek -sahih haberci bir rüya olduğunu sana müjdelerim.
Ne büyük bir şerefe nail oldun ki rabbimiz seninle konuştu teselli etti, sabret dedi… Ve ne yapman gerektiğini de bildirdi.
Sağındaki bebek senin ruhunu temsil ediyor. Rabbimizin bir olan ruhundan üflenmiş olan ruhunu temsil ediyor. Solundaki bebek ise nefislerimizdir. Sana nefsine yüz verme, ruhuna yönel ..müzemmil suresini de zikir edin, öğütlerini sadece sana gelmiş gibi yerine getir diyor.

73-MÜZZEMMİL:

1 – Ey örtünen! (Peygamber)
2 – Gecenin birazı hariç olmak üzere geceleyin kalk (namaz kıl).
3 – Gecenin yarısında kalk, yahut yarısından biraz eksilt.
4 – Veya bunu artır ve ağır ağır Kur’ân oku.
5 – Doğrusu biz, senin üzerine ağır bir söz bırakacağız (Kur’an vahyedeceğiz).
6 – Çünkü gece kalkışı hem daha etkili, hem de söz bakımından daha sağlamdır.
7 – Çünkü gündüz senin için uzun bir meşguliyet vardır.
8 – Rabbinin adını an ve bütün gönlünle ona yönel.
9 – O, doğunun ve batının Rabbidir. Ondan başka tanrı yoktur. O halde yalnız O’nu vekil tut.
10 – Başkalarının diyeceklerine sabret, güzellikle onlardan ayrıl.
11 – O yalanlayıcı zevk ve refah sahiplerini bana bırak, onlara biraz mühlet ver.
12 – Zira bizim yanımızda bukağılar var, bir cehennem var.
13 – Boğaza duran bir yiyecek, elem verici bir azap var.
14 – O gün yer ve dağlar sarsılacak, dağlar erimiş bir kum yığınına dönecek.
15 – Doğrusu biz size tanıklık edecek bir elçi gönderdik. Nitekim Firavun’a da bir elçi göndermiştik.
16 – Firavun o elçiye isyan etmişti. Biz de onu ağır bir yakalayışla yakaladık.
17 – Peki inkâr ederseniz, çocukları ihtiyarlatacak o günden (kıyamet gününden) kendinizi nasıl kurtaracaksınız?
18 – O günün dehşetinden gök yarılır. Allah’ın sözü kesinlikle gerçekleşmiştir.
19 – İşte bu bir öğüttür. Artık dileyen Rabbine bir yol tutar.
20 – Rabbin, senin gecenin üçte ikisinden daha azında, yarısında ve üçte birinde kalktığını, seninle beraber bulunanlardan bir topluluğun da böyle yaptığını biliyor. Gece ve gündüzü Allah takdir eder. O, sizin onu sayamayacağınızı bildi de sizi affetti. Bundan böyle Kur’ân’dan size ne kolay gelirse okuyun. Allah, içinizden hastalar, yeryüzünde gezip Allah’ın lütfunu arayan başka kimseler ve Allah yolunda savaşan daha başka insanlar olacağını bilmiştir. Onun için Kur’ân’dan kolayınıza geldiği kadar okuyun, namazı kılın, zekatı verin ve Allah’a güzel bir borç verin (Hayırlı işlere mal sarfedin). Kendiniz için gönderdiğiniz her iyiliği, Allah katında daha hayırlı ve sevapça daha büyük olarak bulacaksınız. Allah’tan bağış dileyin. Kuşkusuz Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

-Rabbimize hamdolsun artık sen de kelimullahsın. Hz Musa ile görüştüğü gibi rabbimiz seninle de görüştü konuştu. Ne mutlu sana ..çektiklerinin bir bedeli olduğunu temizlenmek üzer yaşadığını geçmişte defalarca konuşmuştuk. Her ne ise asıl sebebi derle topla kaderim de ve artık biiznillah ne rabbimizin sevgisinden merhametinden şüphelen ne de seni isyana teşvik eden nefsine yüz ver. Gözlerinden öpüyorum. Rabbime emanetimsin dualarla uyu, dualarla uyan inşaallah..

*Kelimullah olmak ne demek hocam?

-Allah kendisi ile konuştu anlamındadır. Allah’la konuşan demektir. Tıpkı senin gibi soru sordu cevap aldı… Şükür secdesi veya sadakası vermelisin…

*Teşekkür ederim hocam. Allah razı olsun. Anladım hocam. tamam hocam. Şükür namazı kılayım..Bir de la havle ve la kuvvete…zikrimdi. Bunu yürürken okuyabilir miyim

-Hayır….içinde allah esması var..

Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

Değerlendir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kelimullah ne demek hocam?” için 2 yorum

 • 29 Haziran 2018 tarihinde, saat 04:10
  Permalink

  İyi geceler hocam Nasılsıniz 2 gün önce sabah namazımi kıldım bu yazıyı okudum çok duygulandım kendime kızdım ne güzellikler yaşayanlar ne kadar temiz insanlar var diye düşündüm günahlarım çok ,benim yaşayacak halim yok ki diye biraz ağladım giybet etmemek için söz verdim dua ede ede uyumuşum Hatırladığım Allah im beni dedikodu giybet cukurundan kurtar dediğim aralarda Rabbi zidni duasını okumustum bolca çok karışık rüyalar gördüm uyandım gibi ama gözüm kapalı yarı uykulu gibi göz kapağının altında dönen spiral var daire biciminde üstüste halkalar kivrim kivrım beyaz gibi siyah üstüne epey döndü sanki bu sipirali gören kardeşler vardı buraya yazmışlar di dedim ki aa demek buymuş anlattıkları hocam farkettim gözüm hafif açık alttan ışık geliyor açsam gündüz yani uykudan baya baya uyandım beynim netleşti ama gözüm kapalı spirale bakıyorum üstten bakıyorum bu goruntü benim goz kapagim altinda bir perde var orda sanki yandan görmeye başladım sonra Rabbi zidni duasını okumaya başladım netleşti spiral birden koyu mavi koyu yeşil rengini aldı Çarkoldu döndükçe yeşil mavi birbirine karışıyor Rabbi zidni duasını okudukça netlesiyor görüntü baya bi baktım cok uyanigim gordüyümun ne oldugunu kavramaya calisacak kadar zihnim açık baya seyrettim bu arada çocuklarım uyandı anne falan demeye başladılar mecbur gözlerimi açtım görüntü gitti bidaha hiç görmedim çok sevindim ama bin sukur dedim sadece size yazıyorum kimseye anlatmadim anlamazlarki hocam siz beni anlarsınız bu gorüntü bana sanki hediyesi Rabbimin . çok kötü bir insanım layık değilim ki hiçbişey diye düşünmüştüm Rabbim duamdan haberdar oldu inşaallah değil mi canım hocam bu renkdonmesi ve spiral neyi temsil ediyor peki hocam merak ediyorum çocuklarım küçük tam anlamıyla duaları yapamıyorum istediğim gibi namazıni bile kilamiyorum bebeğim önüme yanıma duruyor onu tutuyorum düşmesin diye öyle kılıyorum kolaylik duası varmıdır ya da esmasi hocam onuda eklesem Rabbi zidni duasına uygun olur mu size karşı çok muhabbetim var heyecanla giriyorum sayfaya yeni yazı var mı diye Allah razı olsun sizden bin kere bizide nasiplendirdiniz deryanizdan bir damla olduk vesilenizle Rabbim Ummana kavuşmayı nasip etsin inş ermiş evliyalar dan olmak dileği ile ellerinizden öpüyorum saygıyla hocam…

  Yanıtla
  • 29 Haziran 2018 tarihinde, saat 04:26
   Permalink

   selam es selame meryemcan…allahın nurlarına şahit olmuşsun. keremin muhatap olmuşsun.keşiflerin açılmak üzere.bize msn den yazar mısın..yahut feys sayfan varsa oradan diğer sayfalarımıza da girerek yazar mısın lütfen.daha yakın görüşmek mümkün olur..Buraya az giriyorum..selam es selame

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir