Kaşların nihayeti, Şakakların (Sağ Sol) Seğrimesi

02.04.2017
1.225
Kaşların nihayeti, Şakakların (Sağ Sol) Seğrimesi

Kaşların nihayeti (sonu) ihtilaç (seğrir) eder ise;

Sağda hüzün, solda servete delalet eder. Sağda ise: Hemen sağ el şehadet parmağını sağ kaşın ucuna koyar (La hüzni fil hayati) okur, sağa doğru çekersin.

İki kaş arası ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağda ve solda dostluktur.

Kaşın burunla birleştiği nokta ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağ yana kayarak seğirirse kadın veya müminden dostluktur. Sol yana kayarsa erkekten dostuna kavuşur, misafirliğe gelirler veya gidilir. Yeni dostluklar oluşur veya pekişir. Veya zat evliyası için bu haber siyaset alanında bir ülke ile dostluktur. Solda ise, erkekten dostluk veya siyasi, gayrimüslim bir devletle dostluktur. Müdafaa gerekmez.

Kaşların evveli, başladığı mahal ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağda ve solda dostluktur.

Kaşların orta yeri ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağda rızk gelir… Solda mala dair, zayiat nedeniyle keder olur. Sağda ise, rızık, cemalden tecellidir. Sıhhat bulmak, nimeti uzmaya kavuşmaktır. Şükretmek gerekir. Solda ise; oluşacak zararı ve kederi savunmak, engellemek icabı hikmettir. Bunun için: sağ el şahadet parmağını sol kaşın üzerine koyup (La kederi vela zararı fil hayati ) okuyup sağa doğru çekmek gerekir. İhtilaç kesilinceye kadar okumak icabı hikmettir. İhtilaç olur olmaz ilk uygun saatte (veya namaz vaktinde ) okursan çabuk zail olur. İhmal edersen tecelli belli bir dereceye kadar devir eder ki geri çevirmek zorlaşır. Yani uzun süre müdafaa etmek zorunda kalırsın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Muzaffer dedi ki:

  Hocam şakakların seğirmesini bulamadım.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   olanla yetiniyoruz..sen keşfedersen neye geldiği biz bildir.gelecektekiler faydalansın.selam es selame

 2. Anonim dedi ki:

  Hocam sevdigim ama acilmaya cekindigim dini hayati duzgun biri var. Onu dusundukce sol kasimin orta kisminda hafif segirme oluyor. Bu ne anlama gelebilir? Selamlar. Allah razi olsun

 3. Merakli dedi ki:

  Hocam selamun aleykum. Yorumlarsaniz sevinirim. Allah razi olsun.