İlim Çeşmesinden Kana Kana İçtim

04.01.2022
149
İlim Çeşmesinden Kana Kana İçtim

İlim Çeşmesinden Kana Kana İçtim

“İşte tam merkezdesin ilhan”
*Kıymetli hocam selam es selame. Allah’ın rahmeti, rızası üzerimize olsun. Bu akşamki zikirlerimden ve dualarımdan sonra keşfen bir sürü çeşme olan bir yola girdim. Her çeşmenin üzerinde bir isim vardı. kimisinde rızık, kimisinde ilim, kimisinde mal mülk, böyle isimler verilmişti.
Ben direk ilim çeşmesine gittim. Kenarına iliştirilmiş gümüş bardakla bu çeşmeden kana kana su içtim.
Oradan alındım. Kalbime yapılan işlem tekrar izlettirildi ve ayrıntılarına kadar söylendi. İçimden korkular alınmıştı, o suya sokulan kitap kuran-ı kerimdi. Ve vücuduma hz. Hamza’nın ruhu koyulmuştu. Diğer zülfikar kardeşlerime de sahabeden en cesur kulların ruhları ve şehit olan Nurullah kardeşime bedir şehitlerinden birinin ruhunu, tanıyamadığım bayan zülfikar kardeşime de islamın ilk şehit bayanının ruhunun verildiğini gördüm.
Sonra Rabbim seslendi: -“Bu zafer hocanızın yıllardır emek verdiği, bugüne nasip olan zaferdi.” dedi.
Oradan da alındım. Benim için dua eden bayanın yanına gönderildim. Yine dua ediyordu.
Rabbinden af, mağfiret dileyerek ömrünü benimle geçirmek istiyordu. O kadar gözyaşı döküyordu ki. Bunu buraya kelimelere sığdıramam. Sonra o bayan olduğu gibi bana döndürüldü. Yüzünü gördüm.
Rabbim: -“Bu kulumun duasını kabul edeceğim” dedi.
Ben: -:hüküm, karar, ol demek sendendir yarabbi. Mutlak güç ve iradenin sahibi sensin. Ben senden gelecek her şeyi kabul ettim. Razıyım senin yazdığına” dedim.
Oradan da alındım güzel, bol yeşillik ve güzel bir ormana bırakıldım.
Bir derviş geldi. Eli yüzü düzgündü. Selam verdi, aldım selamını.
Derviş: -“Bak oğul kendine zulüm ediyorsun. Bu yolda yürümek zordur, tutunmak daha zordur. Nicelerinin ayakları kaydı. Niye? Bu aleme kavuşmak istersen dünyayı ve dünyalık şeyleri unuttular. Oradaki hayatlarına zulüm ettiler.” dedi.
Ben: -” Ne yapmalıyım peki?” Dedim.
Derviş:-” Bu dünyayla meşgulsün biraz da gerçek dünyana vakit ayır. Evine, eşine dostuna… Bak rabbin ne istersen verecek sana? Daha ne bekliyor…” Cümlesini tamamlatmadan boğazına sarıldım, havaya kaldırdım.
Ben: -:bre deyyus bana gerçek yüzünü göster. Yoksa senin nefesini keserim” dedim. Hocam o beyaz elbise üstünden sıyrıldı ve siyah pislik bir varlık çıktı ortaya. Belliydi şeytanın yardımcılarından biri. Boğazını sıkarak öldürdüm. Ve hemen, derhal secdeye kapandım.
-“Ya rabbi ben senden gelecek herşeye kabulüm. Sen benim hakkımda ne dilersen o oluverir. Benim senden, senin benim için lütuf ettiklerinden başka dileğim yoktur. Bu pislik ki beni yolumdan etmeye çalıştı. Ben bu yoldan, senden dönmem” dedim.
Oradan da alındım.
Bir kapı çıktı karşıma. Açtım. Gözleri kör edecek kadar beyaz ışık. Girdim içeri. Açtım gözlerimi. Bembeyaz nurdan başka hiçbir şey yok. “İşte tam merkezdesin ilhan” dendi ve keşif sonlandı. Hocam büyük bir sınav atlattım elhamdülillah. Dünyalık ve dünya hayatı hoş gösterilmeye çalışıldı. O melun tarafından… Elhamdülillah yolumdan sapmadım. Varsın dünya hayatımda zelil, rezil, aşağılık olayım. Ben Allah yolundan dönmem. Ellerinizden hürmet ve saygı ile öpüyorum. Talebeniz İlhan. Selam es selame.
-maşaallah barikallah keşiflerine İlhancan. Ben de seni gözlerinden öperim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Durmak yok yola devam inşaallah. Rabbimize hamdolsun. Razı oluncaya kadar şükrederiz. Yolun ve bahtın açık olsun. Maşaallah perdeyi kaldırdın ve gözlerini açabildin. Bir imtihanı daha geçtin inşaallah. Selam es selame
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X