İbrahim ateşine su taşıyan karıncalarız.

31.12.2018
12
İbrahim ateşine su taşıyan karıncalarız.

Karıncalar Konuşuyor mu

İbrahim ateşine su taşıyan karıncalarız.

selam es selame hocam, gecenin hayrı üzerimize olsun. Bugün zikrimin 17.ci günüydü, bu sabah, sabah namazından sonra bir rüya gördüm, müsaadenizle anlatmak istiyorum.

*Tuvaletler taşmış, pislik sokaklarda nehir gibi olmuş, kimi evlerin sadece çatıları görünüyor, her taraf fosseptik….siz bunların ortasındasınız sanki teftiş ediyor,durum değerlendirmesi yapar gibisiniz. Aramak, haber vermek lazım diyorsunuz, bu pislik temizlenmeli diyorsunuz. ( sanki belediyeyi arayıp kanalizasyon ekibini çağırmak gibi…)

*ben ve bir kaç kişi daha üstü açık , tavanı olmayan bir odadayız, öğrencileriniziz, 
etrafımız aynı pislikle dolu ama içinde bulunduğumuz oda temiz. 
Siz bize hazırlayın çantalarınızı gidiyoruz diyorsunuz, diğerleri çantalarını hazırlamaya gidiyorlar. Benim çantam yanımda ama ben hüngür hüngür ağlıyorum. 
Hocam biri benim boynumu vurmuş, kafamı kesmiş, ( kendi boynumun etrafındaki kesiği görüyorum,) ama başım hala omuzumun üstünde, yani yerinde, yapışmış gibi fakat benim ameliyat olmam lazımmış, kesiğin dikilmesi lazımmış, ameliyatı sizin yapmanız lazımmış, 
Siz benim bu durumumu biliyormuşsunuz ama benim yerime dışardaki foseptik sorunuyla ilgileniyorsunuz. 
Ben ise her an öleceğim korkusuyla kendi durumumun daha acil olduğunu düşünüyor, ne var ki edebimden size bir şey diyemiyor sadece ağlıyormuşum. 
” Ben şimdi çantamı hazırlasam ne hazırlamasam ne , ya ölürsem” diye hüngür hüngür ağlıyorum. İki duvarın birleştiği köşede bir cenin misali yere kıvrılmışım, ağlıyorum, çantam yanımda….
kafamda da sarık var ( tepesi sivri konik, etrafına sargı sarılmış )

*Hocam size daha önce iki rüya yazdım: ilkinde dönüyor, döndükçe devasa bir sarığın sargılarını belime doluyordum : o sarık bu son rüyamda başımda idi. İkinci rüyamda kaybolmuş çantamı arıyordum: o çanta bu son rüyada yanımda idi .İnşallah hayırlara gelsin. Kıymetli yorumlarınızı bekliyor hürmetle ellerinizden öpüyorum. Selam es Selame

-selam es selame nilgüncan;her kişi ve olay rabbimizin konrolünde,kesin hükmü altındadır..Kişiye kaderi kolaylaştırılır,kuralınca tevekkül ile verilen görevleri yapmaya devam edeceğiz..rüyadaki foseptik istilasından anla ki,zaman gerçekten yaşanılır bir ortam değildir.
Mücadelemiz,görevlerimiz de bu duruma çözüm üretmektir.

görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler diyerek üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz..
rabbim kolaylık versin.
durmak yok yola devam..
cesaretinizi artırmak babından size ve her dua eden müminlere müjde ederim ki,efendimizin hadislerinden geleceğin güzel geleceğini haber veririm.

*hocam beni ürkütmemek için rüyamı yorumlamıyor olabilir misiniz acaba çünkü kafamın kesik olması… ne bileyim… hayra alamet değil gibi sanki
anladım Hocam… elbette mevlam neylerse güzel eyler…Hayırlı geceler.Nilgün ….tarafından 00:43 itibariyle görüldü

rüyandan özetle anlam çıkarmış olsak,insanlığın dünya’ya meyli hat safhaya varmış,ahireti büsbütün ihmal etmiş,gelecekleri felaket olan bir güruh olarak yaşayan hayvani tarafları insani özelliklerini fesada uğratmış bir cemiyet olduğunu anlatır ki,bu tür kavimlerin milletlerin nasıl yok edildiği islam tarihinde kuran ayetlerinde anlatılır.
yani diyebiliriz ki kıyamete sürüklenen bir dünyanın bir kere daha hidayete,adalete yönlendirilmesi zamanının dua erleriyiz.
rüyan şahsi değil toplumsaldır..Herkesi ilgilendiren bir keşiftir.çalışma ortamım uygun değil..bu kadarla yetinmemi hoşgör lütfen..selam es selame …

zikirlerinle hayra dönük cürmün kadar hizmet etmeye devam et.
bizim yatığımız da sana ve zülfikarlara önerdiğimizden öte değildir..İbrahim ateşine su taşıyan karıncalarız.
selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.