“Zihnim bana oyun mu oynuyor “

19.02.2018
19
“Zihnim bana oyun mu oynuyor “

“Zihnim bana oyun mu oynuyor “

İlhan; Hocam selamlar, hayırlı sabahlar. Biliyorum yoğunsunuz, ne zaman vaktiniz olursa yazarsanız sevinirim. Dün gece yatağıma uzanıp gözlerimi kapattığımda iki tane bana bakan hiddetli göz gördüm. Gözlerimi açınca yok oldular. Sonrasında “la ilahe illallah” demeye başladım. Birden her yer bembeyaz oldu. Bulutlar gördüm ve arasında güneş gibi bembeyaz bir ışık vardı. Bana ulaşmaya çalışıyordu. Gözümü açıyorum yok oluyor, kapatıyorum geliyor. Ben “la ilahe illallah” dedikçe devam etti. “Zihnim bana oyun mu oynuyor “dedim. Lakin sizin yazıları takip ettikçe nur gördüğümü anladım. Doğru mudur üstadım?

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Selam es selame İlhan bey. Maşaallah barikallah sadece nur görmedin aynı zamanda keşiflerin açıldı ve durugörü dedikleri keşif nimetine ulaştınız. Çevrenden talep eden olursa ilk zikrinden başlayarak onlara zikir verebilirsin. Sayfamızı önerirsin. Bilgilenmeleri sayfadan takip ederler. Sende rehberliğe başla inşaallah. Allah yar ve yardımcın olsun. İnşallah çevrene ışık olur aydınlatırsın. Sırası ile zikirlerini verirsin. Tebriklerimle gözlerinden öpüyorum. Salavatı artır ve efendimizin ruhaniyetinden yardım iste. Asla celali esmalar okuma. Bizden habersiz zikir edinme. Yedi vakit namazdan asla vazgeçme ve günlük iki kere sağ devrine devam et inşaallah. Gelişmeleri yazmayı sürdür. Sayfamızdan yararlanmayı sürdür. Meal okumayı ihmal etme. Bir hadis kitabını baştan sona okumaya niyet et ve devamlı her gün birkaç sayfa oku. Buhari’den başla inşaallah. Roman okur gibi oku. İleride etüt edersin. Selam es selame

İlhan;

-Hocam o adamın lafları sizi üzmesin. Bu doğru yolda olduğunuza delalet eder. Bakın meyve verdikçe taşlar geliyor… Bırakın gelsin. Hiç canınız yanmasın. Sizi canı gönülden seviyoruz. Ne kadar gelip elinizi öpemesek te duanızı almakta kalbimizde yeşeren çiçek, yeşeren umutsunuz. Ellerinizden öpüyorum.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Teşekkür ederim,İlhan Bey. Selam es selame

İlhan;

-Üstadım hayırlı akşamlar… Bu hafta bir şey keşfettim. Rahman ismini duyduğumda kalbime bir şeyler oldu, resmen titredi. Şuan içinde rabbimizin Rahman ismi şerifini zikir olarak çekme isteği var, inanılmaz derecede. Üstadım Rahman ismi celal esmalardan mıdır?

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Selam es selame. Kemal esmadır çekebilirsin. Selam es selame

İlhan;

-Hayırlı akşamlar, saygılar hocam. Ellerinizden öperek naçizane sorumu sormak isterim. Bilirim yoğunsunuz fakat bir vakit bulur şu kardeşinizin sorusunu yanıtlarsanız sevinirim. Kuzenim rüyasında beni namaz kılar halde görmüş. Kendisi 15 yaşında bayandır. İşten de atıldım geçen hafta. Yorumlara baktım ama çokta bir şey anlamadım. Manası nedir?

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Selam es selame namaz kılarken görülmek güzeldir… Ama bu kadar anlatımla başka haber çıkarılamaz. Selam es selame

İlhan;

-Üstadım selamlar saygılar. Dün gece rüyamda eşimle Zonguldak’ta denize yakın bir yerde evimiz vardı. Birden titreşim şeklinde deprem olmaya başladı. Denize baktığımda pencereden sular fışkırmaya ve denizin köpürmeye başladığını gördüm. Akabinde büyük dalgalar oluşmaya başladı.3 katlı bir apartmanı rahatlıkla yutacak kadar dalgalar şehrin üstüne gelmeye başladı. Evin kapısını penceresini kapadık, bir yerlerde sarılarak saklandık. Dalgada üzerimizden geçti. Sonra bu sefer sağa sola şeklinde sallanarak bir deprem daha oldu. Bina hasarlandı lakin hasar kendiliğinden yok oldu. Bu sefer daha büyük kocaman devasa bi dalga peyda oldu. O da binanın üzerimden aktı geçti ve sular çekildi. Nasıl bir korku nasıl bir heyecan anlatamam. Resmen yaşadım bunu. Uyandığımda bile kalbim nasıl atıyordu.Manası varımdır üstadım? Var ise yorumlamanızı rica eder ellerinizden öperim.

Üstadım birde bu ara geçim sıkıntısı sebebiyle rabbimden rızık için dua ediyordum. Bununla da bağlantısı olabilir belki rüyamın.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Vardır elbet. Dünyada olacaklara ve geleceğine dair işaretlerdir. İbadet ve zikirlerine devam et. Daha dikkatli ol. Selam es selame

İlhan;

-Daha dikkatli ol derken üstadım? Başıma gelecek bir musibet mi var olabilir? Ona göre tedbirimi almak, kendimi rabbime bırakmak isterim.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Hayır, tehditten bahsetmedim. İbadetlerini özenle yap, vakit atlatma, gevşeklik yapma demekti maksadım. Aziz arkadaşım bu günden itibaren her gün en az bir kere ENFAL SURESİNİ ASLINDAN OKU lütfen. Ve çevrende her kim varsa okumalarını teşvik et. Bu zikir ehli için bir ilahi emirdir. Selam es selame

İlhan;

Hocam okurum ve çevremde duyururum. Yakınlarda bir harp, ülkemizi veya ümmeti bekleyen bir tehlikemi var üstadım?

-Evet. En büyük savaş desek abartmamış oluruz.3 dünya savaşının başlama fişeği olabilir.. Merkezinde biz olacağız. Bizi ortadan kaldırmaya gelecekler ve geldikleri gibi gidemeyecekler.

İlhan;

-Buna inancım tam üstadım. Gelsinler. Biz de bedrin aslanları gibi onları bekleyeceğiz. Ellerinizden öpüyorum.

İlhan;

-Üstadım selamlar. Size geçtiğimiz günlerde deniz dalgaları ile alakalı rüyamı anlatmıştım. Üstadım eşim 3 aylık hamileydi ve bugün bebek eşimin karnında öldü. Allahtan geldik ve ona döneceğiz. Elhamdülillah. Tecellisi oldu böylelikle. Allah daha büyük dertlerle sınamasın. Ellerinizden öpüyorum.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Selam es selame. Başınız Sağolsun. Rabbim anneye ve size sağlıklı uzun ömürler versin… Vardır bir hikmeti. Yeni Salih evlatlarla sizi müjdelesin, sevindirsin, inşaallah. Hüküm Allahlındır. Selam ve dua ile.

İlhan;

-Hocam iyi aksamlar. Saygılar. Üstadım kuzenim bayan olur kendisi, şuanda hamile. Annesini oda gölcük depreminde kaybetti. Halamın kızı olur. Rüyasında benim annemi görmüş.(Annemde 4 sene evvel vefat etti).Annem elinde uçak biletiyle yanına gelmiş ve hadi umreye gidiyoruz demiş kuzenime. O da eşyaları hazırlamaya başlamış. Valize ilk önce kalın kıyafetler, sonrada “zaten sıcak yere gidiyoruz ne gerek var kalına ” diyerek valizi boşaltırken uyanmış. Ayrıca rüyasında karnı burnunda hamileymiş. Şuan gerçek hayatta da 19 haftaları hamile. Üstadım manası nedir? Yorumlamanızı rica ederim.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Selam es selame Allah hayırlara getirsin. İşlerin yolunda olduğunu, dünyalık gelişmelerin yanında uhrevi meselelerin de iyi olduğunu anlamak lazım. Hamileliği hakkında kaygıları olsa gerek ki o bakımdan da müsterih olması gerektiği dokuz aylık oluşu ile bildirilmiş. Sizi değil kendisini ilgilendiren güzel haberlerden ibaret. Kendisini tanımadan daha fazla rüyayı açmak doğru olmaz. Rabbim hayırlara getirsin en doğrusunu allah bilir. Küçük küçük sadakalar versin. Korkularını yenmesine yardımcı olur. Selam es selame

İlhan;

Üstadım hayırlı sabahlar. Bugün yine çok net bir riya gördüm. Hatırladığım kısmı masmavi bir deniz. Denize giriyoruz, biraderimde yanımda. İkimizde kot pantolon ve kemerleri üzerinde buluyoruz. Denizden çıkıp giyiyoruz. Pantolon bana bol geliyor ama kemer tam istediğim gibi. Bir manası var ise yorumlamanızı rica ederim. Ellerinizden öpüyorum.Kemerin rengi de düz siyahtı üstadım. Deri değil sert kumaş seklindeydi.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu);

-Harika bir rüya görmüşsün. Hayallerin isteklerin sana bol geliyor, tedbir alırım diyorsan zor geliyor. İsteklerini sınırlarsan güzel bir hayat yaşayacaksın. Eldekilerin değerini bil. Başkalarında olanda hevesin ve gözün olmasın. Aksi halde ileriye bakarken önündeki çukura düşmek mukadder olur. Şükretmeyen elindekinin değerini bilemeyerek kaybeder. Selam es selame

İlhan;

-Sağolsun üstadım. Çok teşekkür ediyorum. Ellerinizden öpüyorum.

-Geçmiş olsun. Annesi ve senin başın Sağolsun. Rabbim hayırlısı ile yeni bebekler versin. Benim de ilk bebeğim 3 aylıkken düşmüştü. Sonradan eşim sekiz bebek daha doğurdu. Altısı yaşıyor. İkisi bebek iken zamanın kötü şartlarından öldü. Şimdilerde Türkiye cennetten bir köşedir. Geçmişte biz neler yaşadık bilseniz. Beş doğumu ebesiz, yolsuz, bakkalsız, ilaçsız köylerde yaptık. Oturduğumuz evler köylünün ahırını tamir ederek ev yapmaya çalıştığımız yerlerdi. Tuvaleti yüz metre ötelerdeydi. Banyosu ve elbet suyu da yoktu. Çeşme bir km ötelerdeydi. Kamyon kasalarında taşınarak izinlere geldik gittik. Selam es selame

İlhan;

-Hocam iyi akşamlar, saygılar sevgiler. Sizi 2013 yılında tanıdım sevdim bağladım. Üstadım sizden hiç kendim için dua istemedim. İlk kez istiyorum. Bir babanın evladına duası gibi bananda dua edin ne olur. Namazınızdan sonra duanıza “Ayşe oğlu ilhan kulunun dertlerine derman ol “der misiniz hocam. İnanın çok sevinirim. Bugüne kadar beni hiç kırmadınız. En zor zamanımda hep yanımdaydınız. Sınavım çetin üstadım. Hiç isyan etmedim etmem. Maddi zorluklar hastalıklar, bir sürü şey içerisindeyim. Bazen seviniyorum ama “demek ki Rabbim beni unutmadı imtihan ediyor” diyorum. Lakin eşim bir şey istemez kolay kolay fakat istediğinde yapamıyorum ya hocam… Hiç üzmez beni. Ama içimdeki o duygu anlatılamaz…Dualarınızı bekler ellerinizden öperim.Öğrenciniz evladımız, yareniniz ilhan.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.