Hoş geldin CAN MEHMET

17.11.2016
127
Hoş geldin CAN MEHMET

Hoş geldin CAN MEHMET

human46-1Selam Aleyküm Hocam. Size bir aydır ulaşmaya çalışıyorum. E-posta attım bir kaç kere cevap gelmedi. Şimdi de belki son yol facebooktur dedim, buradan ulaşmaya çalıştım. İnşallah görürsünüz bu mesajı. Tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var, vesile olun inşallah. Sitedeki yazıları bilhassa zikir adabı yazılarını okudum ve inşallah okumaya devam ediyorum, devam edicem. Hocam geri dönerseniz beni mutlu etmiş olursunuz. Selam es Selam

—Selam es selame can Mehmet, hoş geldin aramıza… Allahın selamı bereketi üzerine olsun. Buradan öyle çok yazışma yapıyoruz ki imail adresimize bakmak bile aklımıza gelmiyor… Allah’a şükür zikir alıp çeken o kadar çok kardeşimiz oldu ki, ancak onlara yardıma yetişebiliyoruz…

Mademki zikre ilk adım(zikir ve adabı) yazımızı okudun, bize geldin… Öyleyse o yazıdaki şartları yerine getirebileceğine hükmettin, doğru mu? İnşaallah hemen tarif edildiği şekilde Ya latıfün ya latıf zikrine Allah’ın izniyle başlayabilirsin. Gelişmeleri bize bildir, yazıları okumaya devam et. Senden öncekilerin yaşadıkları ile sordukları sorulardan ufkunu genişletmeye çalış inşaallah. Rabbimiz dualarını kabul etmeyecek olsa dua etme fikri ve zikri vermezdi. Zorlandığın zamanlar olursa, nefsi olarak hemen haftanın bir iki gününü oruçlu geçirmeye başla. Nefsi dize getiren iki şeyden bir oruç, bir diğeri sağ devridir. Selam es selame Hacı Ali Bayram gönderdi

human46-1Selam es selam hocam. Allah’ın bereketi hepimizin üzerine olsun inşaallah. Siz mesajı görünce sağ alt bacak boşluğunda seğirme aldım…. Hocam 18 yaşındayım adım Muhammet. Geçmişte yaşıma göre büyük olaylar, meseleler yaşadım. Hocam anlatacaklarım fazlaca. Ya latıfün zikrine devam ediyorum 10 Kasım gecesi başladım.

Daha önceden 1000 ya Allah 1000 ya rahman esmalarını zikrediyordum. İlk zikrim ise 100 salâtı tedriciye idi. Sonra ise 1000 ya zahiri bir müddet sonra vird haline getirdim. Hocam tekrar dile getiriyorum, anlatacaklarım uzun. Yazma işlemi vakit alacak. Size rüyalarımı da anlatmak isterim; telefon ile görüşebilirciyiz

İlk zikirlerimden bir müddet sonra rüya defteri tuttum kendime. Oraya önemli her gece gördüğüm rüyalarımı yazdım lakin bir müddet sonra zaman çok fazla kısıtlandı, okul başladı vs. yazmayı bıraktım.

Ya zahir esması ve 100 salâvatı tefriciyeye de ara vermek zorunda kaldım. O zamandan bu vakte kadar 1000 ya Allah ve 1000 Ya rahman farz namazlarından sonra 100 ya rahman 10 salâvat. Bu güne gelinceye kadar yani kasım ayına. Sizin sayfanızı bir aydır takip ediyorum. İlk seğirme/ihtilaçla, araştırma sayesinde karşılaşmak nasip oldu. Sizin sayfadan okuduklarımla 10 Kasım da hepsini, ya latifun ya latif zikri ile yer değiştirerek diğerlerine ara verdim.

Aynı zamanda şuanda Marifetname okuyorum. Allahükber…

İlk okumaya başladığım kitaplar arasında Abdülkadir Geylani külliyatı var ama bitiremedim. zikire ilk başladığım aylarda almış idim temmuz ayları gibi. Sürekli kendimi ilime adayan biriyim.

Her akşam 2 sayfa kuran-ı kerim Arapça ve mealini okuyorum. Sayfada yazdığınız tavsiyeleri yerine getirdim, getiriyorum. Namazlarımı 5 aydır 1–2 vakit dışında Allaha şükür kılmamazlık etmedim. Rabbim o vakitlerimi affetsin inşallah.

Teheccüd kılmaya, kuşluk kılmaya, evvabin kılmaya başladım. Hepsini ya latıfün ya latif… Esma tertibinden sonra uygulamaya başladım. Belki cümlelerim tam olarak anlaşılmayabilir ama size ulaştığım için öyle mutluyum ki sonunda çevremde bana akıl verebilecek, tecrübe sahibi, ilim sahibi bir insan oldu.

Lakin bu öyle bir mutluluk ki… Ben fazla mutlu olamam, gülmem, gülemem. Her bir şey mutlu edemez beni. İnsanın yüzü gülmeden içi güler ya öyle bir mutluluk. Örnekleyeyim halimi; bir yanlışım kusurum olursa bu yazdıklarımda kusuruma bakmayın hocam. Halim aklıma geldi, uçsuz bucaksız bir çöldeyim, bir karanlık bir gündüz, bazen sıcak bazen soğuk oluyor. Çoğu zaman hüzünlüyüm. Lakin içimde bir sey var Allah sevgisi ile ayakta duruyor. Bazen ayağım takılıyor sendeliyorum, bazen ise koşuyorum. Uzun zamandıŕ yürüdüğüm bu çölde fazla kimse yok. Olsa da gideceğim yolun tarifini fazla bilen yok. Bir bilenin izine rastladım sonunda, Allahın izni ile onu buldum. Allah ‘a şükür. biiznillah tecrübelerinizle vesile olun bana hocam. Size özetin özetini anlattım. Belki de o yüzden telefon ile görüşmek istedim zaman alır diye…

faviconTelefon bize göre değil. Çok meşgul bir insanım. Telefonla konuşmam imkânsız. Yazılı olduğu zaman üç beş kişiyle aynı anda konuşabiliyorum. Tel olsa, tek kişiye bağlı kalır insan. Üzgünüm. Sakinleş ve buradan yazmaya devam et. Biz de bu yazıları çöldekilere ulaşmak için yayınlıyoruz. Selam es selame

human46-1Bundan sonra ne yapmam lazım hocam. Size anlattım bazı şeyleri yukarıda yaklaşık iki haftadır sol alt göz kapağı çok seğiriyor. Müdafaa ediyorum lakin geçmedi. Bazen aralıksız bezen 10 dkda bir bazen bir saatte ama iki haftadır böyle.

faviconSevgili can Mehmet, maşaallah barikallah başına çok büyük bir olumsuzluk gelmeden epeyce mesafeler almışsın… Ve inşaallah bize de ulaşmışsın… İhtilaçname /seğirmeler yazımızda aldığın ihtilaçların olumsuz olanlarını savunma usulleri anlatılıyor… Bahsettiğin çöllerde çok yolculuk yaptım… Bazen çöl aslanlarından canımız allah’ın özel yardımları ile kurtardık. O kurtuluşlarda Rahmetli Hafız Hüseyin kemal hz. Esrarı hikmet azması kitabında kayda geçtiği, binlerce yıldır dilden dile yahut özel olarak elden ele geçerek kendisine ulaşan ihtilaçname’ye kendi tecrübelerini de ekleyerek aktardığı ihtilaçname ile canımızı, malımızı sayısız kereler kurtardık. Allah’a yolculuk beşeri akıla zor gelecek tehdit ve tehlikelerle doludur. Allahın cemali celalı ile perdelidir. Her yiğidin karı değildir o perdeleri geçip cemalullah’a ulaşmak, hele ki rehbersiz.

human46-1Ya latıfün ya latif zikrine başladığımdan günden buyana ilk kez dün akşam bir rüyamda korktum. teheccüde her gece saat ikibuçukta kalkar idim. alarm vardı. Bazen kendim kalkardım ama dün gece o rüya ile birlikte kalktım. imsak’a 20 dk var idi. öyle bir vesvese vardı ki yat diyordu içimden sesler. Ama arka beden bölümüm başım ile birlikte karıncalı idi. Ben her gece sağ tarafıma yatıyorum, uykuya dalıncaya kadar salâvat getiriyorum. O gece yani dün gece sırtüstü yatar vaziyette uyandım. Rüya defterim bir köşede duruyor. Bu yolda ileride bir yardımı dokunur mu? Eski rüyalarımda bir kaç vakit ve sayı görmüş idim. Lakin dün sabah namazından sonrada Allahın izni ile bir rüya gördüm.

Dün akşamda beni ağlatan bir olay yaşadım, Babaannem dinine bağlı bir insandır. Allah bizim imanımıza, sebatımıza güç versin, hayırlı ölüm nasip etsin inşallah.

Babaannem ‘’sana bir şey diyeceğim’’ dedi ve dediği ; ‘’geçen gün bize dini konular anlatırken karşında oturuyordun ya ellerin namaz kılar gibi bağlı idi. ben de karşındaydım. Bana atıftan (bilinmeyen bir yerden-boşluktan-dışımdan) bir ses; ‘’torununun arkasındaki nuru görüyor musun’’ dedi, diyerek anlattı. Arkamda fener tutar gibi ışık saçılmış iki gün oluyor. Ben onlara dini konular anlatalı. Bana dün akşam dedi bu olayı. Sonra bende hemen secde ettim. ‘’Rabbim! Allah’ım nur göremiyorum, benim etrafımdalar biliyorum’’ dedim. Ağladım. Bazen kendimi tutamıyorum iki günde bir ağlıyorum. Rabbim için dua ederken kendimi tutamıyorum.

İki öğün yemek yemeye başladım, 4–5 gün oluyor bunu uygulayalı. Nefsimi 4–5 ay önce Allah’a şükür terbiye ettim. Tam da zikir başladığım o zamanlar ramazan ayı girdi, hiç terbiye görmemiş beden, nefis bir ay kaçırılmamış teravih 5 vakit namazı ve ramazan orucu ile Allahın izni ile terbiye oldu.

Bazen teravih kıldırdım. İmam olmayinca, ramazan davetlerinde Allah imamlığı tattırdı bu garibine, şükürler olsun. Bu aralar da ise hiç aralıksız yukarıda yazdığım salâvatı tedriciye ya rahman, ya allah, ya zahir esmalarını zikir ettim. Sonrasında okul başladığı için ya zahir ve salâvatı tedriciye ye ara vermek zorunda kaldım. Bu aralarda hep din kitapları okudum. Hiç bir zaman ne okul sınavına çalıştım ne de üniversite sınavına ama Allah’ın izni ile üniversiteyi kazandım.

Şimdi ise ekim ve kasım aylarında seğirmelerim başladı. Doğru bilgi edinmek için araştırdım, her siteye uğradım. Seğirme hakkında bilgilere baktım. En sonunda sizin siteye rastladım. Tevafuk. Okudum. Uyguladım.

Şuan sadece sizin önerdiğiniz ya latifun ya latif. Zikrediyorum. 7–8 vakit namaz kılıyor ve nefsi terbiye, sürekli ilim öğrenme, kuran-ı kerim okuma var hayatımda.

5 vakiti zaten 5 aydır kılıyordum. Sizin sitedeki yitik bilgilerle, mektuplarla, tecrübelerle öğrendiklerimle, vakitleri çoğalttım. Bütün çekmiş olduğum esmaları bıraktım. Sadece ya latıfün ya latif zikrine aşladım. Her gece 2 sayfa kuran araçça ve meal okuyorum, biiznillah tavsiyeleriniz uyguluyorum. Hocam anlatabildiklerimi anlattım. Ya latıfün ya latif. Esmasından sonraki rüyalarımı anlatayım mı? Selam Es selam.

faviconCan Mehmet selam ve bereket üzerine olsun. Maşaallah barikallah gayretin karşısında saygı duymamak, seninle beraber heyecanlanmamak elde değil. Örnek birçok tarafın var. Sen her şeyi yaz bize… Okumaya, akranlarına okutmaya hazırız. Gecikmeler olursa cevaplanması açısından, bu heyecanla bize gücenme lütfen. Gerçekten yoğunuz.

human46-1Selam es selam Hocam saat 9 buçuk gibi sağ kulağım tiz bir sesle çınladı, hemen salâvat getirdim. Son paylaştığınız yazılardan biri olan ölümden dönme deneyimi adlı yazınızı okuyor idim, bu vakit içersinde çınladı. Selam es selam.

faviconSelam es selame can Mehmet, hayrolsun inşaallah. inşaallah ilk fırsatta kulak çınlamaları hakkında, faydalandığımız ESRAR_I HİKMET kitabında kaydedilenleri paylaşacağız. Kulak çınlamaları da ihtilaçnameye yani ilm-i ebedan’a dâhildir. Yani haberi sıfatından rabbimizin haberleri niteliğindedir. Mesela deprem olacağı sadece kulak çınlaması ile alınır. Kulak çınlamaları biraz daha ileri derecede bilgilerle ancak çözülür… Bu günlerde paylaştığımız yazıların çoğu yeni zikire başlamış kişilerin gelişmeleri ile bağlantılı. Sorular ve sorunlar en alt düzeyde… İlimde ilerledikçe, sorular da değişir, cevapları da daha derin anlamlı olur. İnşaallah o günler geldiğinde ilk önce kulak çınlamasını anlamanın alt yapısı bilgileri vereceğiz sonra devamı gelecek… Şimdilik sen dikkatli, düzenli zikirlerini bize bildirdiğin şekilde yapmaya devam et. İnşaallah kısa zamanda sen de âlemi melekûta, nur âleme geçeceksin, inanıyorum buna. Yeniden görüşmek üzere.

human46-1Hocam Selam Aleyküm, rahatsız ediyorum yine. Bazı gelişmeleri ve halleri yazılarımda belirttim, lakin rüyalarım da var. Unutacağım. Geri dönmediniz, dünden beri sık gözüm telefonda idi. Bazen çevrimiçi oldunuz, çok ümit ettim bana geri dönün diye. Selam es selam

(Not; sayın okur kardeşim; yoğunluktan maalesef istediğimiz halde Can Mehmet’e dönemedik. Bir önceki yazdığımız da günler sonra yazıyı yayına hazırlarken yazdık. Yani başlayanlar böyle sabırsız, çok heyecanlı oluyorlar. Haklı olarak tabii.)

human46-1Hocam Selam Aleyküm, Allah kolaylık versin. Hocam rüyalarım birikti, bildirmek isterim lakin önceki mesajlarda var fazla sürekli mesaj atmak da istemem. Bir sürü mesaj attım. Yoğunluktan okuyamadınız sanırım. Ben de kendimce meraklanıyorum. Ya latıfün ya latıf. Başlayalı 4 gün oldu 10 Kasım vitr namazından sonra başlamış idim.

faviconSevgili can Mehmet, Rabbimin selamı ve bereketi üzerine oldun…

Yazdıklarınla seni sitemizin ilim irfan arayanlarına tanıtmış olduk. Bu yazdığın olayları hakkiyle cevaplasak bu yazı çok uzar… Nasılsa seninle beraberliğimiz Allah’ın izniyle başladı ve devam edecek. Sen biraz sakinleş, soruları da okuyacağın yazılarla aza indir. Daha kaliteli hale gelsin merakların ve sorular. Devam ederiz biiznillah. Rabbimiz yar ve yardımcın olsun. Yazdığın sırada lütfen yazım kusurlarını birazcık ayıklayıp düzenleyerek gönder. Bize zaman kazandır. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Gonca dedi ki:

    Haydaaa 🙂 böylemi sonlandı bu hikaye.Ne güzel de okuyordum.