Her zikrin sonu El NUR ismi olacak

10.12.2018
30
Her zikrin sonu El NUR ismi olacak

Her zikrin sonu El NUR ismi olacak

Hocam. Bugün de yaptım, o verdiğiniz tarifi… İçiniz rahat etsin diye yazıyorum. Üçüncü kişiyi buldunuz mu?

-Sanırım bulduk, kazanmak üzereyiz. İnşaallah. Cemale geçek.

*Dün üçüncü kişi geldi kalbime. Emin olamadım, tekrar tekrar aynı isim geliyor.

-Nedir o isim. Bulduğumuz sandığımız mı bilelim inşaallah. Sırları vakti gelince ifşa eden rabbimize hamdolsun.

-Yok. Bu eskilerden hocam.

-Kimdir.

*Size olan sevgisi hürmeti pek çok.

-Olabilir. Zaten olay hasetten kaynaklanıyor.

*R…hocam… O isim üç kere söylendi.

-Başkalarından kıskanıyor. Üzerinde çok durdu kalbim. Ama hep karartıldı.

*Sizi kim kıskanmıyor ki hocam. Ben herkesten çok kıskanıyorum. İstiyorum ki bir tek ben sizinle olayım…

-Rabbimiz onun için, sınırdadır buyurmuştu. Cemale geçmesini bekliyoruz, geçemezse ifşa edilecek buyurulmuştu. Demek geçemedi yazık.

-Gıpta etmek ayrı kıskanmak ayrı şey. Kıskançlıkla beddua etmek çok daha başka bir şey. Öyle acılar çektim ki anlatılır gibi değil. Halen de yaralıyım.

*Allah korusun hocam. Asla beddua etmek yok… Keşke herkes bunu anlasa. Attıkları taşa basacaklar.

-O beddua bize neler etti neler. Her mümin Hasbiyallahu der biliyorsun. Rabbimiz bizi beterinden korudu ama yine de acı çektik. Her zaman bizi rahatsız etmek derdi, celalın. Başarıyor da.

*Bizim evde durumlar hep karışık. Öyle çok bunaldım ki hocam. Boğulmak üzereyim.

-Herşeye rağmen devam etmek ecri katmerler. Sevapların en az iki katına çıkar.

*Rabbime binlerce şükür. Namazla zikirle rahatlatıyor beni. Yorulsam da güç veriyor.

-Yüzdük yüzdük kuyruğa geldik. Altı ay sonra cümbüş başlayacak, allahu âlem.

PZR 17:22
*Selam es selame hocam. Hayırlı akşamlar.

*Yeryüzü gökyüzü sınırının güneyinden kuzeyine. Üç tane siyahlı adam koşturarak gidiyordu. Kuzeyde ise siyah kocaman bir yılan ağzını açmış o koşan adamları yutuyordu.

PZR 19:45
*Selam es selame hocam. Hayırlı geceler.
Akşam namaz kılarken duyduğum bir ses vardı. Bunu size hemen söylemem istendi. Ancak yazabiliyorum. Her esmanın arkasına Ya NUR esmasını okumamız gerektiği söylendi, hocam. Bir de rüyam var hocam. Yazdım fakat geri sildim. Allah korusun iyi bir rüya değildi.

-Selam es selame Azizem. Hayırlı geceler. Selam ve bereket üzerimize olsun.

*Âmin inşallah hocam.

-Bütün dua ve zikirlerimizin en sonuna erkekler’’ en nur’’ bayan kardeşlerimiz ‘’ya nur’’ esmasını okuyacak inşaallah, bundan böyle. Hemen duyuracağım, bütün zikir verdiklerime. Ve Zülfikarlara. Elhamdülillah. Rabbimize layık olduğu şekilde hamdolsun. Rüyan da hayırlara gelsin.

*Bu şekilde Nur esmasıyla okuduğumuz esmâların nur rengini hemen görecekmişiz.

-Rabbimiz hayırla tecelli ettirsin. Öyle çok örnekleri var ki görenler kötü rüyadır herhalde dedi de çok iyi mesajları vardı. Rüyalar rumuzlu haberlerdir.

*Anlatayım mı hocam…

-Sen bilirsin. Kalbine sormalısın.

*Siz üzülürsünüz hocam, en çok onun için geri sildim.

-E la inne evliyaullahi la havfün aleyhüm vela hüm yehzenün. Eksiksiz fazlası özenli anlat lütfen. Her imaj mutlaka belirsin.

*Zülfikar arkadaşlar birbirine girmiş. Herkes birbirine sataşıyorlar. Size diyorum ki. Hocam,lütfen beni Hem gruptan. Hem arkadaşlığınızdan çıkarın.

-Allah esirgesin. Umulur ki yorum gerektiren, belki tam tersi çıkacak olan bir rüyadır. Bilirsin her rüya birebir çıkmaz. Devamı varsa anlat. Belki de ve inşaallah tam zıddı çıkar d birbirimiz sıkıca sarılır, tek yumruk oluruz.

*Bugün aklıma. Rüyam geldikçe. Rabbim sen koru diye dua ettim. Âmin hocam. Sayfaya bakmaya bile korktum.

-Ve ya şu andaki tecelli, böyle bir tecelliyi işaret ediyordur da dualarımızla tecelli değişir. İşimiz tecellileri dualarımızla değiştirmek değil mi?

*Öyle hocam. Ablamın da bir rüyası varmış…

-Yıl 2001 di. Dünyam zifiri karanlık hale gelmişti. Ben sadece kendimi ilgilendiren bir tecelli ile karşı karşıyayım sanıyordum. Savunmalarla dursuz duraksız debelenip duruyordum, celalden yakamı kurtarmak için. Yedi yönden sarılmıştım. Meğer dünya karanlıktaymış. Ümmet ve millet perişanmış. Dünyanın karanlığı bana yansıyormuş… Ben de manen görevli imişim de her şey bize yansıyormuş. Rabbim o halimde ölümün kıyısından bizi çekip çıkardı da önce kendimize sonrada ümmete ve millete dua edebilme şansı verdi. İlk kurtuluş haberini sağ ayak üstü parmaklara yakın bölümün ihtilacı ile almıştım. Cemale vuslat diyordu…
İhtilaçlarım bile sürekli celal haberler verirken o anda yaptığım, ilk defa denediğim bir efal ile cemale vuslat haberi gelmişti. Dünyalar benim olmuştu. Peş peşe o efal ile kurtuluş aramıştım. Günler sonra ikinci müjde sol el orta parmağımın iki kerecik tık etmesiydi. Sürûr, mutluluk diyordu.

Ömrümce, belki fark edebildiğim elli defa Azrail kapımızı çaldı, geliyorum,hazırlan dedi. Ve hocalarımızdan, ihtilaçnameden öğrendiklerimizle kendimizi titizlikle savunmak suretiyle kaza-i ölümlerin önüne geçmiştik. Bu günlere gelmiştik.

*Ben onlara misafirliğe gitmişim. Bana bir sürü ikramda bulunmuş. Sonra bana zikrimi niye değiştirmediğimi sormuş. Arasaydın söylerdim, hep ben mi arayacağım demişim. Zikrini değişip değişmeyeceğini sordu… Hayır dedim zikrin; YA BASIT ve YA NUR devam edecek… Ekleme yapacaksın. Keyf Suresi. 13 ayete kadar okunacak dedim..Hocam. Bende de bu aralar çok seğirme oluyor. Fakat takip edemiyorum. Özellikle. Sağ bacağım. Diz kapağının iç tarafı. Sol el dış tarafı. İki gündür. Midenin üst tarafı. Sağ göğsün alt tarafı…

-İnşaallah bu rüyanın haberi için de rabbimize nazlanırız. Bizleri birlik ve beraberliğimiz bozmadan dinine hizmetkârlar kıl, ümmetin ve milletimizin günahları ile birlikte Zülfikarların, şahıslarımızın günahlarını affet diye yalvarır, yakarırız. Rabbimiz duaları işiten, kabul eden, icabet edendir. Eş muciptir ennurdur. Milletimiz ve ümmeti muhammed hatırına bağışlanırız, biiznillah. Şu andan itibaren bunun için duaya başlıyoruz, inşaallah. Rabbim zatımızı, sıfatımızı ve Zülfikarları koru. Âmin

*Âmin, âmin, âmin,

-Sol dizde, diz kapağının iç tarafı; çok güzel haberdir. Hem nimettir hem güzel haberdir. Mutlu edecek şeylerdir. Sol el dış tarafı yani üstü ise şerefin, mutluluğun artışına işarettir. Midenin üst tarafı yani sağ göğsün alt tarafı da Şaduman’ı diye geçer ihtilaçnamede defalarca tecrübe ettik. Genişlik mutluluk hemen her şeyin iyi olduğu insanın rahatladığı bir ihtilaçtır
Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Zeynep dedi ki:

  Hocam direk sadece zikrin sonuna ya nur diye ekleme yapacağız değil mi? Mesela ya kuddusün ya tahirun ya latifun latıyf Bi lütfikel hafiyyu bil kudretilletiy isteveytü biha alel arş ya nur.. Gibi değil mi.. Ama 5 Esma kuralına da dikkat edeceğiz değil mi? Selam es selame

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ya kuddusün ya tahirun ya latifun latıyf Bi lütfikel hafiyyu bil kudretilletiy isteveytü biha alel arş ya nur..şeklinde oku..selam es selame

 2. Anonim dedi ki:

  Tamam sevgili hocam.. Allah razı olsun.. Uzak kaldım sizden.. Eşim sizinle iletişimde olmamı istemedi. Ama devam ediyorum ben düzenli olmasa da.. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle… Allaha emanet olun.. Selam es selame…