Her adım bir öncekini geride bırkacak

21.05.2020
605
Her adım bir öncekini geride bırkacak

Her adım bir öncekini geride bırkacak

Hocam…
Şikâyet olarak sakın algılamayın.
Bu zikir nefsimi çok zorluyor.
Şeyma buyur. İyi ya.
Ağlamaktan bir hal oluyorum. Ne varsa söküyor.
Ne yapıyor nefsine bu zikir.
Nefsim ters tepiyor. İbadetten geri duruyorum. Hatimi bıraktım. Dün Teheccüd kılmadım.
Maşaallah barikallah. ’’çek nefsini aradan, zahir olsun yaradan’’
Nerde bos iş var, onunla uğraşıyorum.
Nefsin kazan kaldırmış.
Tespih elimde yatardım. Telefon elimde yatıyorum. O ne demek? Kazan kaldırmak yani. En son keşifte nefsim salya sümük ağlıyordu, bir kafesin içindeydi. Sıkışmış bunalmıştı. Alt ediyor beni.
Üzerine fazla gelmişler, engellenmiş, zırlayarak merhametini celbetmeye soyunmuş. Her şeye rağmen muhalefet et. Ne derse yapma, ne demezse yap.
Anladım. İbadetle arama bir perde girdi gibi. Takatsiz gibiyim. Aşırı nur oluyor. Zikirde. İlk çektiğimde dilimi zor döndürüyordum. İlk günler geçecek diyorum.
Bu aralar merhamet mi ediyorsun.greve gitti diye… Öyleyse nefsine zulmediyorsun. Ona merhamet, zulmetmektir.
Yazmayayım dedim ama başa sarıyor gibi oluyorum.
Ruhun mu kazansın (Emrullah) sence, nefsin mi? Kimden yanasın.
Bir tespih bitirirdim diğer zikirlerde. Bunda otuz uç tane ya da altmışaltı tane çekebiliyorum. İleri gitmiyor. Vakitleri aksatıp toplu çekiyorum. Günün hakkını vermek için. On bir taneye indirdim. Yanlış yapmadım inşallah. Tatbiki nefsimden yana değilim.
Sen tevhit ehlisin… İstersen salıver gitsin dememi bekleme. Efendimizin şeytanı mümin olduğu halde son dakikaya kadar kuran-i emri yerine getirmeye devam etti. Keşiflerinden bahset
Hâklısınız. Nefes almak istedim. Nefsime uyduğum için mi? hallerim anama yansıyor. Yüzümü saklayamıyorum. Anlıyor.
O günden sonra keşiflerden ne haberler var.
Bir et yığını vardı. Bir kâse kadar.
Aç biraz.
Keşif açılınca o göründü. Kuşbaşı gibi aynı. Ama başımda gibiydi. Kalıntı mıydı bilemiyorum. Bugün teravih kıldım yine. Nur akıttılar testiyle başımdan aşağı. Rahatladım. Bir tezatlık oluşuyor. Nur gelince rahatlıyorum. Ama nefsim bırakmıyor. Nefsim ters tepmesin diye zorlamayayım, esneteyim biraz diyorum, nur azalıyor. Altından kalkamıyorum. Arınma evresinde gelen düşüncelerimin… Ne anlatsam boş. Nefsimden işte. Devam edeceğim tatbiki
Nuru tevhit, Allah’a yolculuğun müntehası, varıştır, vuslattır. Geri döner dönmez Allah’ta yolculuk başlar. Esas öğrenme başlamıştır. Şenler i oluşturmak ve yaşamak vaktidir. Hakkal yakini her an yaşama zamanıdır. Her zorluk sanki ikiye katlanmıştır.<Müminler olduk diye imtihana çekilmeyeceğizi mi sandınız> ayeti yürürlüktedir. Dağların taşların kabul etmediği emaneti kabullendiğini anlama zamanıdır. Meğer ne cahilmişim deme, nefsine zulmettiğinin idrarına erme zamanıdır. <biz cinler(göremediğiniz varlıkları) ve (görünenleri) insanlar ile her şeyi bize kulluk yapsınlar diye yarattık> ayet…
Esas öğrenme şimdi mi? Her adım bir sonrakini geride bırakacak. İlahi hocam. Allah razı olsun. Dualarınızda eksik etmeyin bu Kötüyü.

Bu kulu demeliydin…. Kim kırdı KÖTÜ hükmüyle kalemi..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.