Gün içinde pratik koruma usulü

08.07.2019
23
Gün içinde pratik koruma usulü
Kişi kendisine gelecek her zararı önlemek için aşağıdaki duayı ve tertipleri yaptığı taktirde Allah’ın izni ile korunmuş olur.

OKUNUŞU:

”Euzü bikelimetillahi’t-tammati min şerri ma halak.”

ANLAMI:

“Tamam olan kelimelerine tutunup bütün yarattıklarının şerrinden Allah’a sığınırım.”

Bu duayı sabah akşam 3 veya 7 defa okuyan, üzerine gelecek her türlü zarar ve musibetten Allah’ın korunmasına girer.

Ayrıca zülfikârlar olarak, efallerle ziynetlendirebiliriz. Daha seri tecelli etmesini sağlamış oluruz.. Şöyle ki; herhangi bir olumsuz ihtilacı bu kelimelerle savunabiliriz. Hangi duayı okuyacaktım telaşına düşmeden, ertelemeye sebep olmadan bu esma gurubu ile savunabiliriz. İhtilaç baş bölgemizde ise başımızı sağ devri yönünde çevirerek okuruz. Yani başımızla sağ devri yapmış oluruz.

Bu elde veya kolda olan bir ihtilaç ise ve savunma gerektiriyorsa, abdestli olmaya gayret ederek ihtilaç alınan el ile sağ devri işareti yaparak okuruz.

Eğer ayaklarda ise ihtilacı aldığımız ayağımızla sağ devri yaparak ihtilacı alır almaz korunabiliriz. Kimse de ne yaptığımız anlamaz, mescit veya uygun yer aramakla zaman kaybetmeyiz. Bütün bu işlemi üç kere tekrar ederiz. Okumaya devam ederken hareket de devam eder. Üç kere okumuş üç kere sağ devri yapmış oluruz.

Normal olarak günde yaptığımız iki sağ devrine devem şarttır. Sağ devirlerimizi devri ala şeklinde yapmaya devam ederiz. Selam es selam

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Merve dedi ki:

  Hocam sağ devrini fotoğraflarla anlatım yapsanız yanlış birşeye düşmesek

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   YENİDEN YENİDEN OKU.zor değil.

 2. Emin Y. dedi ki:

  Hocam,
  Ayağımızla, gözümüzle veya başımızla sağ devri nasıl oluyor?

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   yönün kıblede iken başını veya elini sağ devri şeklinde havada çevirmek sureti iledir.selam es selame

   1. Misafir dedi ki:

    Yani devir tamamlandığında başımızın üzerinde ya da ayağımızın altında bir daire oluşacak değil mi hocam. Karşımızda vs değil? Mesela baş için yüzümüz karşıya bakarken sola doğru, arkaya doğru, sağa doğru ve tekrar öne doğru götürüp başımızın
    üzerinde hayali bir daire çizeceğiz.

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

     başınla veya elinle bir hayali daire çizeceksin .ancak sağdan başladığında yukarıdan sola doğru bir daire çiz başladığın yere gel.yazıda yeterincd açıkladık
     selam es selame

 3. Zeynep dedi ki:

  Selam es Selame değerli misafirimiz, hocamız bu ef’ali önümüzde bir tahta varmış gibi çizercesine yapabileceğimizi açıklamıştı.