fenafillah, Miraç, Nur-u Tevhit 

11.06.2018
20
fenafillah, Miraç, Nur-u Tevhit 

fenafillah, Miraç, Nur-u Tevhit

Namazım bitti. Uzandım şems vaktini bekliyorum. Saçlarım uzun, 18 yaşlarındayım. Okulluyum… Bir bakıyorum… Bir okulun bankında… Aynı ben den bir tane daha var… Karşımdaki Ben’in yanına gidiyorum… Yüzünü tutuyorum ellerimle… Yanağından öpüyorum… Birden ben yok oluyorum… Sadece karşımda oturan ben kalıyor…

*Sonra. Bir yatakta, bir adam yatıyor. Çoook iri bir adam… Ben genç kızım. Ayrı bir yatakta yatıyorum. Yanana duruyor yataklar. Birden dönüyor… O’na sarılıyorum… Yanağından öpüyorum yine. NE OLUR AFFET diyorum. Yine ben yokum…

*İstanbul’a gidiyoruz. Rahmetlik annemle ben. Otobüsle. Bir sürü eşyamız var. Giysiler. Bir kilo limon… Sarımsak. Ve dört tane karpuz. Bunlar otobüsün içinde habire yuvarlanıp duruyorlar. Ben hiç durmadan. Çantalara koyuyorum. Onlar yine dökülüyorlar.

*Yukarıda anlattığım rüya idi hocam. Şimdi bunu size yazarken odamın içinde. Çoook uzun boylu bir erkek ruhu. Limonata veya su içiyor. Sadece ben görüyorum.

*Belki aynı kişi. Belki başkası… Bu kez. Havada yanılsama (sihirbazlık) yapar gibi… Dümdüz yatmış. Boşlukta. Kollarını arkaya doğru. Başının üstünden geriniyor gibi uzatmış. Dümdüz. Kendi ekseni etrafında dönüyor. Bu kişide bir erkek hocam. Her iki kişi de. Bembeyaz kıyafetli.

*Su içen kişi gölge gibi… Diğeri ise… Demir gibi ağırlıklı bir kişi. Ruhlar mı sarıyor hocam. Etrafımı acaba.09:50

*Bir görüntü daha var hocam. Kurban bayramıymış. Kurban kestirmişim… Bir inek… SİZ kafanın derisini yüzmüşsünüz… Elinizde keser. Dana kafasını parçalıyorsunuz
11:25

-Selam es selame, Azize’m. Sadece bu gün yaşadığın keşifler üzerine bir şeyler yazmaya kalkışsam, rabbim seni inandırsın, bir iki cilt kitap olurdu.

Maşallah, barikallah… Rabbimiz seni hem rahim sıfatınla hem de rahman sıfatınla nuru tevhide ulaştırmış. İşte fenafillah budur. Yaşanılıp ve geriye dönüldüyse ki sen dönmüşsün, artık ilmen bu tevhit ebedi kalır. Vuslat o anlıktır. Rabbini kendi suretinde görürsün, kucaklarsın, ben dediğin nefsi yanın yok olur, cismi latifin olan öteki sen kalır… O demektir ki artık tevhide ulaşan zat(kişi) sıfatullaha zat olmuştur. O tevhit anında bütün sıfatullah o nurun içindedir.(Efendimiz sa.ben rabbimiz genç bir delikanlı suretinde gördüm buyurdular…) sen de kendini 18 yaşlarında görmüşsün.

Yaptığın her dua, her davranışın bundan böyle âlemlerde taklit edilir, onaylanır, emirlerin melekler bakımından anında yerine getirilir. Bir bakıma rabbimiz senin dilinle sıfatullaha ol der olur… Öl der ölür. Sıfatullah artık senin ve diğer miraç yaşayan imamların meşrebine göre şekillenir.

Bu ortak kitabımız kimlerin eline düşer de okur faydalanır bilmiyoruz. Ama Allah o nasiplileri, kadınların da nuru tevhide ulaşabildiğini, bu yazdığımız gerçekle iletmiş olacak.
İyi bir rehber, iyi bir rahim öğreniciyi, iki taraflı gayret ederlerse Nur-U Tevhide ulaştırabilir. İspatı sensin. Ve Şeymadır. Şeyma da yaşadı miracını… Senin kadar bilinçli değil henüz ama sen artık herşeyi biliyor, idrak ediyorsun maşaallah.

Rabbine özlemin arttıkça sıfatullah’ı seyret, her güzelliği içine çek ve en çok aynaya bak. Kendini seyret ki sana senin suretinde göründüğü o kutlu anı tekrar tekrar yâd et. Tebrik ederim. Kadir gecesinde kadre erdin maşaallah. Gözlerinden öperim. Rabbimize hamdolsun, başardık. Miracın mübarek olsun.
SELAM ES SELAME. Gelecek çok güzel gelecek.

*Selam es selame hocam. Hayırlı günler…

-Bu dünyada ulaşılacak en son noktaya ulaştın Azize’m. Seni nasıl kutlarım, nasıl sevinir, sevindirdim bilemiyorum. Allah’ta yok oldun. Ölmeden önce öldün. Vuslata erdin. Ötesi yoktur. Şimdiden sonraki yolculuğun ALLAH’TA YOLCULUKTUR.

*Gece sahur yaptım. Balkona çıktım… Gökyüzüne bakayım. Belki bir işaret görürüm… Ne bileyim. Sanki bir şeyler aradım. Komşunun televizyonu açık. Gözüm ona takıldı. Gözlerimi yumdum. İçimden. Dön içine bak. Dedim. Sonra gökyüzüne baktım. Tekrar gözlerimi kapattım gayri ihtiyarı.

*’’Niye içini bırakıp, dışına bakıyorsun’’ Böyle bir ses duydum. O andan sonra… Gözlerimi açmak istemedim. Rabbim dilediğim sensin. Biliyorum, tüm evren senin. Senin eserin. Senin boya fırçaların. Tüm isimlerinin tecellisi. Duamı içimden yaptım… Ellerimi falan açmadım. Sessizce. Yaptım. Şükürler olsun Rabbime. Teşekkürler can hocama. Bütün gece benimleydiniz…

*Sizi secdede Rabbimin huzurunda görünce… Ne düşüneceğimi bilemedim… Şükür. Şimdi de bilmiyorum hocam. Tüm beynim karınca yuvası… Tüm ümmeti Muhammed için huzura vardınız. Rabbimizin huzuruna.

Güneyin gökyüzüne serpilen beyaz kâğıtları (beratları)seyredip, keşfedip yazan sensin. Ümmetin cümlesine bu ramazanda berat belgesini aldık, elhamdülillah. Rabbimizin rahmeti coştukça coştu. Artık âlemler cemalullah’ındır. İblisin saltanatına son verilmiştir, yakında zahire çıkar her göz görür, her akıl idrak eder.. Bu çağda dua edenler ne kadar şükretseler azdır. Emeğin çok, Allah biliyor. O emeklerin inşaallah bütün rahim kullar adına ULU DİVANA KABUL EDİLEREK tescillendi, elhamdülillah.

*Siz odamda ayakta durup su içen. Başımın üstünde demir gibi dönensiniz. Siz benim canım. Nefesimsiniz.

Sen seccadende sabahlamalarının, uykusuz geçirdiğin zamanların, döktüğün gözyaşlarının, bütün hücrelerinde yaşadığın aşkının bedelini aldın Azizem. Senin dualarınla ayakta kaldım çoğu zaman, biliyorsun. Bu lütuf senin hakkındı. Bu kerem emeğinin, samimi muhabbetinin, canından vazgeçiren aşkının karşılığıdır.

*Benim RUHumsunuz. Dün gece hiç ağlamadım… Rabbim istemedi ağlamamı… Sanki her şeyin farkında olmamı istedi.

Bu bilince ermek kolay olmadı. Hiç bir güzellik emeksiz elde edilmez, ancak insanın yaratılma nedeni ölmeden rabbine erişmektir. En ileri hedeftir. Ne mutlu sana son noktaya ulaştın. Elhamdülillah. Rabbimin izniyle seninle gurur duyacağım. Birlikte başardığımız zaferimizin sözünün edildiği her yerde ve zamanda seninle başardığımızı anımsayacağım. Rabbimizi hamd ve senalarla yâd edeceğim, zikredeceğim.

Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. SONGÜL ŞİRİN dedi ki:

    Merhaba Hocam ben 7 yıldır kendi cehennemimi yaşıyorum. Yaşadığım acılar kelimeler ile anlatılacak gibi değil. Hergün Allah a dua ediyorum beni bu cehennemden kurtarması için.7 yıldır sürekli negatif varlıklar tarafindan saldırılara uğradım. Hayat benim için felç oldu. Ben Allah a inancı olan birisiyim. Dönem dönem namaz kılan Kuran okuyan tesettür ü olmayan evli 1 çocuk annesi biriyim. Yalnız 18 aydan beri bir Allah ın izni bir vakit bile namazımı kaçırmadım.Bu süre içerisinde bana gelen çeşitli ilhamlar la esma zikir ayetel kursi inşirah Kuran hatimler günlük 2 yada 3 saatimi alan çalışmalar yaptım. Şu an namaz dışında bütün zikirler imi bıraktim.7 yılda birçok Hocayla görüştüm. Yalnız derdime derman olamadılar. Sonu hep hüsran…Bundan 15 ay önce bütün hislerim açıldı. Çıldıracak gibi oldum.Esma okuması yaparken kafamın üstünde şimşekler çakması, namaz kılarken etrafımı köpeklerin sarması, dua ederken parmaklarım dan dumanlar çıkması, bana dokunduğunu hissettiğim varlıklar. ..gözüm kapalı iken televizyon ekranı seyreder gibi çeşitli varlıklar padişahlar daha birçok şey görmek hatta gözüm kapalı iken etrafımdaki herşeyi gözüm açık gibi görmem, gözüm açık iken etrafta fıstık yeşili daireler büyük küçük daireler görmek gibi ….Çıldıracak gibi olmuştum.Artık hocalara gitmekten vazgeçtim.Bu sefer hiç denemediğim birşey deniyim dedim 9 aydır kozmik enerji alıyorum. Epey dengelendim.Yalnız hep birşeylerin eksikliğini hissediyorum.7 yıldır sürekli acı çekiyorum. Allah a şükürler olsun ki 7 yıldır maruz kaldığım saldırılar bitti.Belkide ben öyle saniyorumdur. 7 yıldır vücudumun sağ tarafını sol tarafından farklı hissediyorum. Sizi tanıyan biri benim derdimin dermanın sizde olduğunu söyledi. Bana önereceginiz birşey var mıdır Sayın Hocam. Selametle. ..