Kuran her ilme kapı aralar

17.05.2018
9
Kuran her ilme kapı aralar

Kuran her ilme kapı aralar

Selam es selame Rehberim.
Eşim Zülfikarlar grubunda değil. Eşimle tanıştığımın ilk 1 ayında telefonla konuşurken, daha ona zikir vermemişken, bana odasında tam karşısında 3 tane mini parlak ışık olduğunu söylemiş, duygulanmıştı. Bende onlar nur selam ver demiştim. Fakat bir daha görmediği için nur gördüğüne kesin karar veremedik. Bir daha görseydi ” evet o zaman ki de nurdu, şimdi ki de öyle “diyebilirdik. Belki göz yanılsaması dedik şimdilik. İnşallah nurdur elbet.

*Canım rehberim, Eşim pek uzun zamandır(7 ay) “Ya latıfün zikrini zikrediyor. Ona hastalık (regl)meselesini söyledim fakat zorlamadım, kalbini dinle dedim. Hasta olduğu zamanlarda çekmedi zikrini. Yani 7 ayın içinde hasta zamanlarda çekmedi. İhtilaçlar alıyor, rüyaları ayni benim gibi çok arttı maşallah. Rehberim onu hastalık hususunda zorlamadım, kalbini dinle dedim. Siz bana gruba girmesi için “beraatını bekleyelim ” demiştiniz… Zikrediyor bekliyoruz. Hatime başladı maşallah.

*Rehberim az önce eşim çene ihtilacı müdafaasını yaptı, sağ devrini yap dedim. Eşim Sağ devri yaparken sol kürek ihtilacı aldım. Anladım ki, onun sağ devri bu ihtilaca vesile oldu. Yani bendeki” hava açılacak istersen razı ol durumuna”. Rahmet ihtilacı almıştım günler önce, sol kürek ihtilacı üzerine hemen 41 defa rahmet ayetini okudum “ve hüvelezi yürsilürriyaha büşran beyne yedeyh rahmetihi…”

*Ben ise sizin dediğinizden buyana pek müdafaa gereken yerde sağ devri yaptım. Rahmete engel olmamak için. Sağ devrim rahmete çok engel oluyor.1 sağ devri 2-3-4 gün havayı açabiliyor. Eşim ya latıfün zikrine devam etsin değil mi? Onu zorlamadım, kimseyi zorlamak istemem. Az önce rahmet yeniden ihtilacı aldım. Rehberim sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar çeşitli yönlerden dahi beni tecrübelendiriyor. Sözleriniz çok önemli. Daha da Öğütlenmek aydınlanmak isterim. Selam es selame

15:26
-Selam es selame. Eşinizin yedi aydır beratını alamaması regl dönemlerinde ara vermesinden kaynaklanıyor. Neden verdiğimiz yolu tercih etmediniz. Yanlışta ısrar ettiniz… İlgili yazıyı yeniden okumalısın. Yani eğer temiz kalmak mümkünse neden uygulamıyor. Güdüğün gibi Allah’a o kadar yakın olduğu halde beratını alamıyor… Bir kere daha düşünün.

Yağmur mevsiminde sağ devrinden kaçının. Büyük tehdit yoksa savunmak için bile sağ devri yapmayın.
Bir ilmi iki kere sormayın, kendiniz test edin. Anladım diyorsun, sağ devri rahmete engel oluyor, öyleyse engel olma.
Halkın rızkına mani iş işleme.

Marifetullah kişinin kendi tecrübeleri ile benimsenir, ilim haline gelir. İlk verildiğinde ilm-el yakindir. Uygulayınca hakkal yakin olur. İmanın, ilim olması hakkal yakin iledir. İlk iki basamak ilme yakınlaşmanın yoludur. Esas olan yaparak yaşayarak iş üretmektir.

İbrahim as. Halık sıfatının kendisinde tecelli etmesini dilemiş, okumuş, nurunu görmüş, artık sen de yaratma sıfatının sahibi oldun haberini almıştı.
Firavunun kendisini ateşe atacağını iyi biliyordu.
Günün geçerli yasaları öyleydi.
Firavunu zora sokanlar, kanunları çiğneyenler, ateşe atılarak yakılıyor, itirazlar, haksızlığa isyanlar korku ile engelleniyordu. Firavunu yenmenin yolu halık sıfatının kendisinde tecelli etmesi olduğunu bildiğinden halık sıfatını zikretti,
Allah teâlâ da dileğini kendisine verdi.
Herkese bu sıfattan murat vermez.
Bu sıfatı zorlayanlar erken ahirete giderler.…

Kabul edilen duasını test için ise beslediği dört kuşu kesti, etlerini bir havanda dövdü, birleştirdi. Sonra dört ayrı yere bu karışımı bırakarak, kuşlarını kendine çağırdı. İznimle dirilerek bana gelin dedi.
Deney gerçek olmuştu.
Kuşları kesmeden ikna olamadığını ayet açık açık anlatır. Kesin emin olduktan sonra firavuna savaş açtı.

Donanımsız beddua okuyanlara bu hikâyeden selam vardır. Kuran her ilme kapı aralar…
Ramazan süresince ilk işin hatimdir.
Diğerleri ikinci planda kalır.Selam es selame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.