Eşitlik adalet değil gizli zulümdür

24.04.2017
219
Eşitlik adalet değil gizli zulümdür

Eşitlik adalet değil gizli zulümdür

Eşitlik adalet değil gizli zulümdür

Selam es selame kıymetli hocam,

Rüyamda aracımın şoför koltuğunda bir sürü kir ve çöp varmış ve ben onları temizlemişim, çöpleri atmışım koltuğu silmişim.

Bir de rüyalarımdan hariç arada bir kulağım çınlıyor, bazen sağ bazen sol. Bunun vakti önemli midir? Bu da bir çeşit ledünni bilgi sanırım ama ben yorumlayamıyorum, yârdim eder misiniz?

faviconŞoför koltuğu senin beynin olmalı değil mi. Bedenin bir araba beynin de şoför. Temizleniyor demektir. Kulak çınlaması diye yazımız var. Oradan faydalan. Her kulak çınladığında beni bulamazsın değil mi… selam es selame…

human46-1Hocam o yazıyı okudum lakin Evkat ilmine hâkim değilim. Kendim hesaplayamadım. Ne ilmim ne zamanım yetti. Malumunuz hamileyim sürekli bulantı, baş dönmesi beni isten güçten alıkoyuyor. Çoğu zaman halsizim, kalkamıyorum, o nedenle yârdim istedim. Yoksa okumayı ve öğrenmeyi çok severim, size yük olmayı istemezdim, özür dilerim.

Bir de gebeliğimden söz etmişken, dünyalık üzüntülerimden doğacak yavrumun etkilenmesini istemiyorum, onun hayırlı, iyi huylu, uysal, sağlıklı bir evlat olması için bana öneriniz var mı hocam?

Her bulduğum duayı okumamayı siz öğrettiniz o nedenle sizden varsa tavsiye duanızı rica ederim, ellerinizden öperim. Selam es selame. Fatma

Dun saat 15.20 idi sol kulağım çınladı. Ama hangi saate denk geldiğini hesaplayamadım.

Bir de sanki benimle ilgili olumsuz düşünceleriniz var gibi hissediyorum, bilemiyorum, içimde öyle bir his neden hocam beni sevmiyor diye, acaba hak edemiyor muyum?

Siz muhakkak hissedersiniz hangi öğrenciniz amelleri ile yol göstermeye daha çok layıktır veya geriden gelir. Biliyorum öğrenciniz çok ve sorular çok birikiyor, yoğunsunuz.

Bazı yazılarınızdan okurlarınıza diğerlerinden daha fazla kıymet verdiğinizi hisseder gibi oluyorum sanki. Biliyorum bir baba evlatlarını ayırmaz. Sizi de bir babam gördüm, affınıza sığınırım hocam. Kusurum olduysa affola. Bana kusurumu da eksiğimi de söyleyin lütfen, düzelteyim kendimi isterim.

faviconEğer gücün yeterse fatiha suresini günde iki kere telefondan veya bilgisayardan çocuğa dinlet. Vaktin olursa ya sin suresini de dinlet. Hatta o daha doğmadan bir hatim dinletsen aliyyül ala olur. La ilahe illallah zikri, içinde geçen ilahiler dinlet… Evde hafif müzik dinlemeyin… Kötü dizileri izleyip seslerini çocuğa dinletmiş olmayın. Kendin stres yapma. Sabırlı ol ki bedenin streste zehir salgılar.

Herhangi birine haksız yere uzak yahut yakın olmaktan Allah’a sığınırım. Yazdıklarınızı ve kendinizi sorgulayın lütfen. Her kelamı yazarken nefsimden rabbime sığınırım. Sen de öyle yap. Vesveseni bize yansıtma lütfen. Şeytan her yönden yaklaşır unutma. Adalet eşitlik değildir. Adalet herkese hakkını vermektir. Evlatlar eşitlik ister, atalık ise adil olmayı emreder. Selam es selame

human46-1Hocam özür dilerim. Amacım suçlamak değildi haddime değil. Öyle ifade ettiysem affınıza sığınırım. Babam sayarım sizi ne hakkinizi ödeyebilirim. Ne gönlünüzü kırmayı isteyebilirim. Hakkinizi helal edin üzmek istemedim.

Sadece gurbet eldeyim, kendimi yalnız hissedince önce Rabbime sonra sizin tavsiyelerinize sığınırım. Tıpkı sizin de Antakya’da yaptığınız gibi. Antakya’nın Arap Alevilerini bilirim ben de oralıyım.

faviconEvlatlar sadece alırlar ve anne babadan almaya asla doymazlar. Yedi çocuğum var. Otuz yıl seksen kişilik sınıflarda öğretmenlik yaptım. Yedi kardeşten birisiyim. Şimdi de belki yediyiz kişiye özel talep ve ihtiyaca göre zikir veriyorum. Her biriniz birkaç A4 yazarsa, geç cevap verdik diye ya gücenir ya haksızlıkla suçlarsa nasıl dayanacağız. Alışığız merak etme. Rahat ol. Beklentimiz zikirleriniz ve keşifleriniz yazmaktır. Bu gün canım şunu istedi, dayımın kız bize geldi, kocam bana kötü davranıyor ne yapabilirim gibi şeyler değil. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.