Allah’a Küsmek

27.04.2017
1.074
Allah’a Küsmek

Allah’a Küsmek

Serçe Allah’a küsmüştü. Günler geçiyordu ve serçe hiçbir şey söylemiyordu. İçine kapanmış derin bir hüzne boğulmuştu.

Artık Rabbine bir şey demiyor ve onunla konuşmuyordu! Melekler merakla Allah’a serçeyi soruyorlardı ve her defasında Allah, meleklere “o gelecek” diye cevap veriyordu. “Çünkü onun sesini duyacak tek kulak benim ve onun minik kalbindeki derdini anlayacak olan da tek benim” diyordu. Bir zaman sonra serçe, kalbi hüzün, gözü yaşla dolu bir halde bir ağacın dalına kondu. Hiçbir şey söylemiyordu öyle sessiz sessiz bekliyordu. Allah,serçeye seslendi. Söyle bana! Canını sıkan ve kalbini hüzne boğan derdin nedir senin? Melekler serçe ne söyleyecek diye ona bakıyordu. Serçe mahzun biraz da sitemli ses tonuyla; “Küçük bir yuvam vardı. Yorulduğumda dinlendiğim üşüdüğümde sığındığım. Kimseyi rahatsız etmiyordum ve kocaman Dünya’da ufacık bir yerdi kimsenin yerini dar etmiyordu. Sen onu da bana çok gördün neydi o zamansız fırtına? Esip yıktı yuvamı ve beni yuvasız bıraktı.” Artık konuşamadı serçe sözleri boğazında düğümlendi. Sessizlik Arş-ı rahmanda yankılanıyordu ve melekler başlarını eğmiş Allah’ın vereceği cevabı bekliyordu. Allah; “ sen, o yuvanda dinlenirken seni avlamak isteyen bir yılan yuvana doğru geliyordu, seni yılandan korumak için fırtınaya emrettim yuvanı yıksın diye böylece sen oradan uzaklaşarak yılandan kurtuldun. Nice belalar var ki muhabbetimle senden uzaklaştırdım ve sen kuşatıcı muhabbetimi görmüyor geçici belalardan dolayı bana düşman oluyorsun. “ Serçenin gözleri doldu ve hüngür hüngür ağlamaya başladı ve onu çok seven Allah’ın şefkat ve merhametine hayran kaldı. Utangaç bir sesle “ affet Allah’ım “ diyebildi sadece. Ve gönül sözü Arş-ı İlahi’de yankılandı “Affet Allahım”
Başımıza gelen her musibbette, elbette ki nice hayırlar gizlidir. Rabbimize isyan etmek yerine, olanda hayır vardır diyerek rıza göstermek gerekir..
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Büşra dedi ki:

  Slm hocam es selame es benim kalbimde Allahh a küs sanırım artık benle konuşmuyor kalbim önceden beni uyarırdı şu doğru şu yanlış şunu yap şunu yapma diye şimdi kaskatı herşeyr banane diyor sırf kendini ve rahatını düşünüyor halbuki bundan önceki tek sorunu neden Rabbi karşıma hayırlı bir kısmet çıkarmadı iddiası idi tatlı bir acı içinde yoğruluyor idi çünkü nefsi bana hayırlı kısmet yok hiçbir zaman da olmayacak bahanesi ile zina yapmak istiyordu yaptı da ama aradığını da bulamadı o batakta sonra nefsinin başına bela geldi o tevbe etti ama yine tekrar tekrar aynı hataları yaptı sonra Allah o kalpten hem feraseti aldı hem sadık rüyaları artık istediği oldu sanki Rabbi nden öcünü almıştı (tövbe haşa) ve artık tövbeye bile yüzü yoktu çünkü istediği olmuştu kendini kirletmişti

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   yine de senden vazgeçmedi bak. beraberiz ..selam es selame

 2. Büşra dedi ki:

  Selam es selame hocam Allah a şükür

 3. Anonim dedi ki:

  Direkt yılanı uzaklaştırsaydı..yuvayı yıkmak mı gerekli …

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ne dediğini anlamadık.selam es selame

 4. Anonim dedi ki:

  Yılanı direk uzaklaştırsa….illa yuvayı mı yıkması gerekiyor

  1. Anonim dedi ki:

   ????