Dünyan ahiretin cennet olsun.

16.07.2020
68
Dünyan ahiretin cennet olsun.

Dünyan ahiretin cennet olsun.

Selam es selame hocam,
Hürmetle ellerinizden öperim.
Rabbim iki cihanda sevgisiyle rızıklandırsın sizi.
Can hocam, namazda kalbim konuşuyor, talimat veriyor… İnanmak güç. Az dikkatim dağılsa ”kimin huzurunda olduğunu unutma” diyor….”secde et yaklaş” diyor.
Dün secde de ”rabbini hamd ile tesbih et” dedi.
Kalbim benden ayrı bir varlık gibi bazen.

*Nurlar görüyorum, havaya serpilmiş simler gibi.
Önceden sadece evimdeyken görüyordum, şimdi gittiğim yerlerde de uçuşuyorlar.
Bazen karşımdakine sen de görüyor musun diyecek oluyorum, susuyorum. Lütfedene hamd olsun.

*Kıymetli hocam, rüyamda saçlarım düz ve belime kadar uzundu, eşim Türk kahvesi almış. Çok fazla bu, hep aldığımızdan değil, başka marka almış, diyorum. ama hepsini bir yere topluyorum. Bilmediğim bir hikmeti olsa gerek. Şu ara yaprak gibi savruluyorum hocam, secdelere tutunuyorum. Bir can suyu verin şu bitap kızınıza Selam ve dua ile

-Selam es selame Çiğdemcan… maşaallah barikallah rabbimizlesin inşaallah.. sana ne göndereyim sevgiden, müjdeden başka.. rabbim aşkını kutsasın, divanında seni ecelin gelinceye kadar misafir etsin. Dünyan ahiretin cennet olsun. Milletin ve ümmetin dua hamalı olmakla seni şereflendirsin.
gözlerinden öpsem yalnızlığın hafifler mi… Bize dualarında yer ver lütfen..

-seni kapalı gurubumuza ekledim. Davet ettim. Kabul et ve paylaşımları oku. Kimseye sır verme. Halini kimseye bildirme. Sen bize ilk defa mı yazdın, neden öncelere dair mesaj çıkmadı.

*Ya latiyfun zikrine uzun müddet devam ettim. Çok düzenli olamasa da, bazen ara versem de devam ettim. Sonra kalbime Allahu veliyüllezine amenu yurtiçim mimezzulumati ilen nur düştü. Karanlıklardaydım. Aydınlıklara muhtaçtım. Olmazlar oldu, başa gelmez denenler başa geldi, merhamet ettiğimiz, elinden tuttuğumuz dostlar en azılı düşmanımız oldu. Umutsuzluk şeytandandır dedim, Allah yar dedim, kahırda senden, lütufta senden dedim. Ya ilahi Hakk…

*Rüyalar başladı sonra; Önce evde kapkara muskalar gördüm, sonra Rabbimden diledim kimdir ya Rabbim bana bu zulmü yapan dedim. Onu da gördüm Elhamdulillah. Denizde bir kayıkta giderken doğru yöne döndüm. Bir okulda Abdülkadir Geylani hazretlerinin külliyatını arıyordum. Başkası okuyordu, ‘’ilerde başka var, git onu al’’ dendi.

*Düşmanlık edenlerin pencereleri kapkaranlıktı hocam… Ben onlara karşı beyaz perdeler çekiyordum pencereme çok şükür. Önümdeki suda koca bir köpek yıkandı. Can hocam iki cihanda Rahman razı olsun sizden. Çok şey öğrendim, yeterli olmasa da gayret ettim.

*Seccademde minik ışıklar görüyorum, bazen geçtiğim yerlerde. Secdede kıble tarafından odama ışıklar doğdu elhamdulillah. Her secdemde kalbim ‘’kimin huzurunda olduğunu unutma’’ diyor bana.

*İki kere gece odam güneştendi parlak ışıkla aydınlandı. Zikir halinde uykuya dalıyorum hocam. Eşimde gördü birini. O zaman sadece ya latiyfun çekiyordum. Dua ettiğimde avuç içlerim ısınmaya enerji yaymaya başladı sanki.

*Bir ses beni hayalle salah diyerek sabah namazına kaldırdı. Sonra ‘’Allah’u veliyüllezine amenu yurtiçim mimezzulumati ilen nur’’ zikrine başladım. Müthiş bir ferahlama, inanılmaz bir huzur. Rabbim bizim Velimiz, gönüllerin sahibi, kalpleri halden hale çeviren Vedud CC. Aşkından gayrısına yer bırakmasın İnşallahurrahman.

*Sonra yakaza halinde yeşil bulutlar gördüm önce, açılmaya başladılar, yeşil bulutlar açıldıkça içinden bir Kuran-ı kerim görünmeye başladı. O şaşkınlıkla açtım gözümü. Ya rabbi diyerek devam edemedim.

*Başka bir gece bir kapıya geldim, yeşil bulutlar arasında, kapı aralıktı, güneşin sönük kaldığı bir ışık çıkıyordu o aralıktan. Bu arada ya latif unu başa alarak devam etmeye başladım aynı zikre. Biraz deneysel oldu kızmayın benim pirim, can hocam.

*Hocam bir dergâha vardım sanırım… Bulutlar açıldı, mavi çini üzerine ayetler yazılı duvarları olan bir odaydı. Çok kısa sürdü. İçeride Taptuk Emre Sultanımızın olduğu ilham oldu. Bunların hiç biri rüya değil. Uykuyla uyanıklık arası bir hal.

*Ve en son bir kuran açıldı hocam yeşil kaplı. Önüme geldi. Sayfaları arasında tek bir beyaz sayfa vardı o açıldı önüme. Beratımı aldım galiba dedim. Aldım mı hocam, Rabbim lütfetti mi bu miskine. Şimdi kalbim diyor ki ‘’Rabbin verecek, sende hoşnut olacaksın. Bu benim yeni zikrim olabilir mi acaba’’ Kalbim bu zikre doydu sanırım. Aylardır çekiyorum çünkü. Medet pirim, yol gösterin bu miskine.

*Diyeceksiniz ki kıymetli hocam; amma uzattın kızım, uzattım sultanım haklısın. Bir yere varmadan sizin vaktinizi almak istemedim. Vardım mı onu da ben bilmem. İnsan sevdiğine nazlanır can hocam. *Bir yazdım pir yazdım diyelim, sizin gibi ummandan bir damla nasiplenelim sultanım. Yıllar önce rüyamda yağmurda ıslanmıştım, su değil, süt yağıyordu ama…

*3 defa öldüğümü, ruhumun bedenimden ayrıldığını görmüştüm. Rüyalarla ilham olur bazı şeyler. Bilemiyorum belki size daha önce rastlasam herşey çok farklı olurdu. Ama nasip zamanın esiridir değil mi?

*Can pirim, birazda bu kadar uzun yazmamın sebebi, benim gibi kimi zaman gaflete düşen canların,
ipin ucunu salmamaları. Hayat zor, zaman az, derdim var ama derdimden büyük Rahman CC var deyip az da olsa, kaçırsalar da bazen ipin ucunu, ıhlasa, sevgiyle, aşkla ellerinden geleni yapmaya devam etmeleri. Sizi Rabbime emanet ederim, Bayramınızı kutlar, mübarek ellerinizden hürmetle öperim.

*Allah CC yar ve yardımcınız olsun. Selam ve dua ile
Size ilk mesajım budur kıymetli hocam şimdi.. <Ve le sevfe yu’tîke rabbuke fe terdâ.> zikrine devam ediyorum ama gerilediğini hissettim aynı şevki yakalayıp devam etmeye çalışıyorum. Rüyalarımdaki işaretleri genelde anlıyorum anlayamadığımda sizi rahatsız ediyorum.

-Selam es selame azizem… Beni doyasıya ağlattığın için teşekkür ederim… Sana sonra bol bol yazarım inşaallah. Şimdi izin ver bu duyguların tadını çıkarayım. Şeytan;’’ yeter artık, çok yoruldun, bırak şu işleri’’ diyordu, sürekli. Neredeyse ‘’tamam, sen galip geldin, sonu yok bu savaşın’’ demek üzereydim. İmdadıma yetiştin Allah’ın izniyle. Bırakmayacağım, sen ve senin gibi nice canlar yetişip gelsin bu milletin hizmetine diye devam kararı aldım. Gözlerinden öperim. Daha sık ve daha uzun yaz lütfen… selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Can hocama dedi ki:

    MaşaAllah barikAllah mübarek olsun can kardeşim 😭😭😭❤️

  2. Zeynep dedi ki:

    Bana da ilaç oldu daha da olur inşallah… Bu aşk bir kere kavurdu mu inceliyor ama kopamıyor… Rabbim hiç bir zaman ayrı düşürmesin sizleri ebediyen.. İnşallah kendim de olurum sizlerle…