Çok sır çok

04.05.2020
1.116
Çok sır çok

Çok sır çok

human46-1

Hocam Selamun ALEYKUM ZİKİR SESLİ YAPILMAZ ADI ALTINDA BİR YAZINIZ VAR. Bugün okudum. Biliyorsunuz KADİRİ TARİKATI VAR. KADİRİ tarikatı zikirlerini sesli yapar. Neden dışardan eğlence gibi görülüyor. Eğer eğlence olsaydı içlerinden manevi mertebelere ulaşan birçok insan olmazdı. Belki yazdıklarınızı yanlış anlamış veya yorumlamış olabilirim. Helal edin hakkınızı. Selametle kalınız.

faviconBiz celalidir, dedik. Ne demek celali. Yaptıkları her şey kâfirlere hizmet eder demektir. Hayır, zanniyle şerre dua ederler demektir. Konu çok geniş ve yüzyılların yanlışlarından birisidir. İki yazı ile anlatılmaz… Kitap yazmak lazım. Onu da ayetlere ve hadislere dayandırmak lazım. Onun için de otorite olmak lazım. Gelecekte böyle bir otorite gelecek ve binyılların yanlışlarını düzeltecek, islamı gerçek mecrasına döndürecektir. Bekleyin, biz bekliyoruz. Sabredin, biz sabrediyoruz. Ama bu bilgi madem size ulaştı siz meydanlarda şov yapanlara katılmayın. İslam vücutlara şiş batırmak için gelmedi. Sihirbazlığın bir kolunu da siz yapın demedi. Peygamberin böyle bir uygulaması olmadı. İnsanları hayrete sevk eden şeylerin ekserisi şeytanidir. Özellikle korkutan, ikrah ettirenleri şeytanidir…

human46-1Teşekkür ederim hocam. Ben sizden zikirler aldım okudum. Daha sonradan kadiri tarikatını tanıdım. Verilen okumalar çok bilindik. Kötü bir şey göremedim, çok bilindik Salâvat. Fatiha vs

faviconİyi o zaman devam et. Zamanla görüşürüz. Madem bizim verdiklerimiz okudun. Şimdi de onların verdiklerini oku. İleride anlarsın ne demek istediğimizi. Nefislere celal çok hoş gelir zaten.

human46-1Ve su an sizin verdiğiniz okumaya geçeceğim. Herkes okusun demişsiniz. Türkçesi ‘’ALLAH İnananların velisidir, onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır’’ Böyle sanırım.

faviconMilletin içinde vücutlara şiş batırıp, kimine korku salan kimini ikrah ettiren ibadet olur mu? Bu bir şeytan işi değil de nedir. İşte o yazımızdaki gibi kuranla ayetle hizmet varken şişlerle, deflerle, neylerle, kudümlerle işimiz ne olabilir nefsi tatminden başka. Ha dansöz oynatmışsın ha kafasını vücudunu oynatan sarıklı cübbeli guruplarla şov, seyirlik iş yapmışsın. Namaz ciddiyeti olmayan ibadet, ibadet değildir. Şeytan her yönden sokulur nefislere, öncelikle de şöhret olmuş âlimlere şeyhlere.

human46-1Tamam: Soracağım bunları. Allah razı olsun.

faviconSorman ne değiştirecek. Adamlar sana / bana hak mı verecek. Adetlerinden sirklerinden ekmeklerinden vaz mı geçecek. FETÖ cüler bunca zuhurattan sonra, milletine ihanetten vazgeçiyorlar mı? Kâfilerle birlikte yeni planlar peşinde değiller mi. Çünkü şeytan, ele geçirdiklerinin imana islama dair bütün varlıklarını çaldı. Karınlarını haramlarla doldurdu. Kitapları cehennemi fiillerle dopdolu hale geldi. Onca günahtan temizlenip hidayete ermek kolay mı sanırsın. Ebu cehil dönebildi mi inadından, ebu lehep etinin çürüdüğünü gördü de tövbe mi etti. Bazılarını eline geçirdikten sonra asla vermez şeytan, ister inkârla kandırılmış olsunlar isterse ALLAHLA KANDIRILMIŞ OLSUNLAR.

human46-1Sağolun, Sizin zikirlerinizin çok faydasını gördüm, hem de Çok. Dinimizi yeniden sevdim. Allahu Veliyyüllezine, anlamını çok beğendim. Başka kişilere verebilir miyim?

faviconÇok faydasını gördüğün için mi başka eğlenceli tarikatlar aradın diyesim geldi, diyeyim mi? Ayettir o. Ayetlerin cümlesi elbette tamamı rabbimizin bize verdiği ilimdir. Işıktır. Güzeldir. Akıl edip düşünelim de sıratı müstakime girelim diye. Ama adettendir, şeytan hep çarpıtır, fesada uğratır, dikkat etmezsek çabuk kararır güzümüz, gönlümüz de binyıllar geçer zor uyanırız. Neden kuranı kerimi açıp peygamber duaları okunmaz da falan şeyhin, tanrılığa peygamberliğe özenir gibi tertip ettiği, iyiyi kötüden ayırmadan aşure yaptığı, içine zehirler kattığı dualar virt haline getirilir.

Sayfamıza çağır o başkaları.

Dökme suyla değirmen dönmez.

SANALTEKKE AÇTIK say… Tekkemize çağır, daimi talipli olsunlar. Sen de tekkenin müdavimi ol. Her yazımız beş on hikmetle süslenmiştir. Sezmeye çalış.

Sezmeye, farkına varmaya çalış. Heykeller bir çırpıda yapılmaz. Emekle yontulur ve zaman alır. Fabrikasyon olarak kalıptan çıkanlar animasyondur. Eser değildir. Taklittir. Ticari matahtır. Bu ayeti okuyunca cümle inananlar kurtulur.

human46-1İnsanlar devletin selameti için hep bir şeyler okuyor, bende dâhil sayısız salâvat, Fetih suresi vb. Bu ayeti tavsiye edeceğim, okuduğum anda anlamına bayıldım.

faviconEğer bir lider konumun varsa, Allah çevrene birilerini emanet olarak verdiyse, hepsini al getir SANALTEKKE ye kaydet, sen de sınıf başkanı olarak başlarında dur.

human46-1Bu akşam başlayacağım, Zaten okuyorlar sizi. Tavsiye ettim. Ama herkes bir anda ne yazdığınızı anlamaz. Çaba gerekir. Benim gibi. İnsanlar cami vaazına alışmış hocam.

faviconAllah yardımcın olsun. Niyetinle bile seni sevindirsin. Allah in yardımıyla; ilk zikirleri ya latıfün olmalı. Önce boy abdesti almış olmalılar, geçmişlerinin yükünden kurtulmalılar. Kanatlanmaları lazım. Paçalarındaki prangalardan kurtulmalılar. O prangalar ister siyah, ister beyaz olsun fark etmez. Bağlardan kurtulmadıkça uçamazlar. O cami vaazlarının da o vaazı verenlerin de elinden bu ümmet çok yakında kurtulacak merak etme.

human46-1Samimiyetimle soyluyorum, sizin gibi hocalar sayesinde Allah yakacaktan güzel Allah’ıma geçtik. Cenneti kazanmaktan arzusundan daha çok Rabbim’i tanımaya geçtim, Allah razı olsun.

faviconKorkutmak celaldandır. Şeytanidir…

Cehennemdendir (muntakimdendir – kahhardandır) ALLAH’TANDIR. Müjdelemek melekidir. Cennettendir, RAHİYMDENDİR, RAUFTANDIR. (ALLAHTANADIR)

human46-1Hocam kendimi hatırlatayım; Secdede hilal görürdüm surekli. Korkmuştum ilk önce.

faviconHaaaaaaaaaaaah işte, rabbini tanıyan kendini tanır, nefsini bilen rabbini bilir. Nurdan hilal ve yıldızı görenler ümmetin velisi olmuşlardır. Ancak ne olduğunun, makamının farkına varamamışsa neye yarar… Cahilse neyi nasıl yapacak bilmiyorsa neye yarar. O tür veliler serseri kurşun gibidirler. Kazığı olmayan deniz mayını gibidirler. Hangi gemiyi batıracakları belli değildir. O yüzden bir rehber elinde eğitilmeli bir bombaya yahut gül satıcısına dönüşmelidir. Nerede patlayacağı kendisine öğretilmelidir. Güdümlü füzeye dönüşmemişse Saddam’ın sukut (haydut) füzeleri gibi nereye düşeceği belli olmayan silahı(ne söylediğini bilmeden ol diyen dili) ben ne yapayım. Böyle çok veli vardır. Celali baba gibi kâfire hizmet eder. Kâfir gücünü cahil mü’minin zikirlerinden alır. Ne yazık.

İleride bir daha nasip olur atar, tutarız! inşaallah. Kimi alır malımızdan, kulağına küpe yapar, sandığına saklar. Kimi burun kıvırır gider alıştığı pazara. Peygamberin panayırlarda satmaya çalıştığı zaman ki hal tekrarlanır, ta ki gün kuşluğa erinceye kadar uyanmaz, yatar uyurlar. İnsanlar her yenilik karşısında aynı davranışı gösterirler. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Zeliha Dengel dedi ki:

  Selamun aleykum hocam,
  “Yürürken Allah lafzı celali okunmaz ” diyorsunuz ya ,peki hocam dil işe değil kalben ansak…
  Hocam insan sevdiğini istesede unutabilir mi her ân aklında,fikrinde,dilinde ister istemez …
  Hele ki O’nun korumasına ,himayesine,O’nu anmaya hava kadar,su kadar,ekmek kadar muhtaç ise?…..
  Kalbe söz geçmiyor işte laf dinlemiyor ÂNıyor , ânmak istiyor baktığında O,Sevdiğinde O,İçinde O Dışında O, Hem çoook Uzak O’na , hem çoook yakın ….

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   Zeliha hanım, Allahın ismi bir tane mi? sizde yürürken Ya hay Ya Muhyi deyin, siz onu anmaktan vazgeçmeyin, on diğer güzel isimleri ile zikir etmeye devam edin.

 2. eminyer dedi ki:

  Selamün Aleyküm Hocam
  Yaklaşık 3 aydır üveys zikri çekmekteyim. Çok güzel rüyalar ve seğirmeler gördüm zikir boyunca.
  Sayfanıza internette tesadüfen seğirmeleri araştırırken rastladım. Yazılanlar çok hoşuma gitti ve kalbinde bir titreşim yarattı. Çektiğim zikirle birlikte sizin vereceğiniz esmaları, zikirleri ve yapılışını bir türlü anlayamadığım sağ devri vird edinsem sıkıntı olur mu?
  Yüce Allahımıza emanet olun.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..üveysi zikirde celal esmaları vardır..doğrudan bu zikirle yola çıkanlar ileri dönemlerde tecelliyi taşıyamamak gibi sorunlarla karşılaşmaktalar…size ZİKRE İLK ADIM yazımız okumayı ve uygulamayı tavsiye ederiz.ileride yeterli olgunluktan sonra celal esmaları okunabilir.aslında rehbersiz yol almanız zorlukları da beraberinde getirir.selam es selame

 3. Esmaül hüsna dedi ki:

  Selamünaleyküm hocam. Ben de zikir çekerken veya daha çok ihlas suresinde oluyor günde 1000 defa okuduğum zamanlar oluyor. Zikir okurken gözlerimi alacak kadar duvarda renk değişimleri sarı yeşil renk ve yuvarlak ışık gibi nedir? Ve yürürken sürekli benimle gelen ve önümde baktığım yerde genellikle bir şekil var ışıklardan sizce bu nedir lütfen yardımcı olur musunuz? Allah emanet olun inş.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame azizim ..nur görüyorsun..o nurların her biri bir melektir.nurlar meleklerin asli bedenleridir.seni koruyor veya sana vahyen(işereten)haberler veriyorlar..zikriden namazdan mahsat allahın cemaline kavuşmaktır..maşallah sen de meleki aleme geçmişsin.nur alemle bağlantı kurmuşsun. o nurların bazıları sürekli sana görünürler bazıları ise haber verir kaybolurlar.verdikleri haberleri anlamak için dikkatli olmalısın.aynı nuru gördüğün zaman nasıl gelişmeler oluyor.yeniden gördüğünde aynı şeye oluyor mu.vs..uzun ve derin mesele…Zikre ilk adım yazımız dikketle okumanı tavsiye ederim.nur gördüğünde < ya nuru entellezi tehdil kalbe bi hidayetihi ve bi nurihi.>şeklinde selam vermelisin.dilekte bulunmalısın.selam es selame

 4. Esmaül hüsna dedi ki:

  Selamünaleyküm hocam. Ben de zikir çekerken veya daha çok ihlas suresinde oluyor günde 1000 defa okuduğum zamanlar oluyor. Zikir okurken gözlerimi alacak kadar duvarda renk değişimleri sarı yeşil renk ve yuvarlak ışık gibi nedir? Ve yürürken sürekli benimle gelen ve önümde baktığım yerde genellikle bir şekil var ışıklardan sizce bu nedir lütfen yardımcı olur musunuz? Allah emanet olun inş.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ZİKRE İLK ADIM başlıklı yazımız dikketle oku..dilersen sana yolculuğunda yardımcı olabiliriz..selam es selame

 5. Esmaül hüsna dedi ki:

  Hocam Allah razı olsun sizden bu yolculukta yanımda olmanızı çok isterim. Rehber olun isterim. yazınızı okuyunca çok mutlu oldum ve bugün yazınızı ve ZİKRE İLK ADIM yazısını okudum detaylı olarak. Ve dikkat ettiğimde, 1000 ihlas suresi okuduğumda geldi yazınızdan sonra tekrar okumuştum ve yine gözlerimi alacak şekilde ayaklarım yerden kesiliyor gibi baş döndürecek şekilde. Tabi bunlar olurken kalbim yırtılıyor gibi yanıyor alnım uyuşuyor resmen. sizin söylediğiniz selamı verdim sonra zikirler imde de aynısı oldu çok şükür. Ve esmalardan ben Kemal esmaları daha çok olmak üzere cemal esmaları okuyorum hocam genel olarak uzun bir süredir. Nur alemiyle tam olarak irtibat kurmak istiyorum hocam. Bu yolculuğumda bana yardımcı olmanızı yürekten isterim değerli hocam Allah razı olsun tekrar

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame Ce_ren ..zikir ve adabı yazımız dikkatle okursanız metodumuz bellidir.ihlas suresini ne zamandır okuyorsunuz bilmiyprum.çok ileri giderseniz…açlık susuzluk duygusu hissetmez olursunuz..kolay değildir sürekli akıl ile yiyip içmek.selam es selame

 6. Esmaül hüsna dedi ki:

  Hocam yaklaşık 1aydır okuyorum onun dışında yine 1000ayetel kutsi veya en az 170 defa ayetel kürsi bunun dışında farklı esmalar düzenli olmak üzere günlük 5000 kadar zikir çekiyorum ebced değerleri ile. Evet hocam dediğiniz etkiyi yaşıyorum açlık eskiye nispeten çok azaldı diyebilirim. Hemen yazınızı okuyor olacam Zikir ve adabı hocam. Sağlıcakla kalın Allah razı olsun inş

 7. Esmaül hüsna dedi ki:

  Hocam yaklaşık 1aydır okuyorum ihlas suresini onun dışında yine 1000ayetel kutsi veya en az 170 defa ayetel kürsi bunun dışında farklı esmalar düzenli olmak üzere günlük 5000 kadar zikir çekiyorum ebced değerleri ile çok daha uzun süredir Evet hocam dediğiniz etkiyi yaşıyorum açlık eskiye nispeten çok azaldı diyebilirim. Hemen yazınızı okuyor olacam Zikir ve adabı hocam. Sağlıcakla kalın Allah razı olsun inş

 8. Anonim dedi ki:

  Slm aleykum pirim

 9. korkak dedi ki:

  Selamunaleyküm hocam hakkını savunamayan ve ezik insanlara hangi zikir gider hayılrı günler.