çok can ve mal kaybı olacak

24.04.2019
26
çok can ve mal kaybı olacak

çok can ve mal kaybı olacak

*Can babam Rabbimin selamı, rahmeti ve bereketi zatın sıfatın ve cümle ümmeti Muhammed in üzerine olsun. Babacım dün çok büyük bir saldırıya uğradım. Şöyle ki rüyamda kur an dan bazı ayetler okuyorum anneme ayetler siyah bir kurşun kalemle beyaz bir deftere yazılı oradan okuyorum (türkçe meal olarak) ben okudukça annem sinirleniyor adeta cinnet geçiriyordu sonra annem boğazıma saldırdı yeter sus diyor elini ağzıma soktu ve azı dişimin üzerine bastırdı. Durumunun normal olmadığını bildiğim halde belki de annem olduğu için yaptığını ona kondurmak istemezcesine ” anne lütfen böyle yapma, bak aynı onlara benziyorsun yapma ne olur, üzülüyorum bak” diyordum. Üzülmeme rağmen okuma devam ediyordum. Kızamıyorum ona. Hem çok şaşkın hem üzüntü içindeydim onun o halini gördükçe. Sonra gözleri döndü adeta, gözünün akı göründü ve dedim ki, bana yapacak başka yol bırakmadın,iki gözüne parmaklarımı soktum. Uyandım, çok huzursuzdum.

Sonra tekrar gözlerimi kapattım. Kahverengi bir halı yıkıyorum. Eski usul elimde tahta fırça halıya su döküp yıkıyorum. Bir yanda da diyorum hiç kirli değilmiş su temiz çıkıyor diyorum. Sonra büyük bir otelde oluyorum inanılmaz lüks fakat bir damla su yok her yere tepesinde fıskiye olan bir yer. Fakat çok az su akıyor veya hemen bitiyor. Söyleniyorum bu nasıl bir yer diye. Sonra yanımda birisi var onunla otelin yemek yerine doğru yürüyoruz fakat yürüdüğümüz yerin tabanı su hafif dalgalı sanki mini mini kasisler var gibi fakat su yolu. Suyun üstünde yürüyoruz. Yanımdaki kişiye diyorum ki. Görüyor musun bak, kafamızı yıkayacak bir damla su yok, suyu alıp böyle heba etmişler, olacak şey değil… diyorum.

Birde babacım bir gün önce sabah ezanına yakın kulağıma atıftan ses geldi. Daha doğrusu birisi kulağıma konuştu. Gelecek olan savaş ile ilgili ‘’çok yakında’’ dedi ve ekledi ‘’çok can ve mal kaybı olacak’’ dedi. Böyle işte babam. İki gündür sersem gibi oldum. Ne uyuduğumun ne dinlediğimin farkındayım, kafam kazan gibi. Güzel haberlerine ihtiyacım var. Selam dua ile ellerinden öpüyorum. Selam es selama…

Selam es selame ..rüyaların hayırlara gelsin inşaallah. Rüyada baba uhrevi olaylara simgedir. Bazı rüyalarda allah ı temsil, bazılarında  ahireti temsildir. Rüyada anne ise dünyevi olarak, dünya olarak simgelenir. Mesela tabiata, tabiat ana denir. Allah için ise amiyane tabirle Allah baba denir. Sen yaptığın zikirlerle uhrevi hizmette bulunuyorsun ..dünya sana öfkeli. Zaten hep böyledir. Süslü nazlı gelin gibi kovalarsan kaçar, kaçarsan kovalar. Uhrevi olaylarda öyledir. Allah’tan uzaklaşırsan şeytanın ve nefsinin zulümleri can yakar. Allah’a yaklaşmaya devam edersen de nefsin ve şeytani herşey seni engellemeye, bir vakit olsun namazını, zikrini elinden almaya çalışır. Bu dünya hayatı bir intihan yeridir. Sürekli bir savaş halindeyizdir. Hangi yola düşersen, diğer yol muhalefet eder. Sonucu da hangi tarafta savaştığın belirler. Yetmiş iki bin perde dedikleri bu savaşın merhaleleridir. Sen şeytana karşı gelip gelmişsin maşallah.

-Diğer rüyanda lüks otelde oluşundan, oraları bile denetlediğinden anla. Son keşfin ise büsbütün rahmettir. Sağ kulağına seslenilen her sese dikkat kesilmeli gerçek haber olarak kabul etmelisin. Rahmanidir. Soldan gelenler ise Süfyani’dir.

 

*Kızamadım ama babacım, o halde bile merhamet içindeydim, çok acıdım haline. ????

-Öyledir, rahmani olanlar, şeytanlaşanlara bile acır. Yani şeytana bile acır, melekiyete çağırır. Resullerin işi budur, dalalette şeytanın esiri olmuşlara hak yolu anlatırken olmadık şekilde canları yanar. Savaş kapıda ve maalesef çok can yanacak, çok mal kaybı olacak. Ancak bu ilahi bir imtihandır. Kimileri şehitlik mertebesini kazanırken kimileri de dünyadaki cehennemlerinden ebedi cehennemlerine gönderilmiş olacaktır. Bu mukadder savaştan kurtuluş yok. Allah’ın dediği olacaktır.

rabbim her birimize yar ve yardımcı olsun. Okuduğumuz dua da bu savaşta inşaallah zafer kazanmamız içindir. Sular bulanmadan durulmaz, toplu değişimler eski düzeni yıkmadan oluşamaz. Dünya arsasında enkaz kalkacak, yerine kökü adalete ve hidayete dayalı yeni bir bina yapılacaktır, Allah’ın izniyle. Hüküm Allah’ındır. Her kul Allah’a ibadet eder, kimi celalına, kimi cemalına kuldur. selam es selame

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Korkmalı miyiz hocam.. çoluk çocuk var…

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   allah var keder yok..selam es selame

 2. Anonim dedi ki:

  Bu savaş çok korkutuyor beni hocam çok huzursuz oluyorum ne olur ailelerimize bir şey olmasın. Çok korkuyorum.

 3. Anonim dedi ki:

  Bayram hocam can hocam siz ne sabırlı ne güzel insansiniz gönlümden geçti yazayım dedim siz anladiniz ne demek istediğimi Allah a emanet olun inşallah