Günahlar da mirasa dahildir

08.02.2019
15
Günahlar da mirasa dahildir

Günahlar da mirasa dahildir

Selam es selame hocam.
Hocam daha önceden de zikrinize başlayacağım diye yazmıştım. Başladım ama tam istikrar gösteremiyorum. Şeytan benimle çok uğraşıyor farkındayım, ama nefsime bir türlü hâkimiyet kuramıyorum.
Aslında size en başından her şeyi anlatmak istiyorum ama ilkokul yıllarıma dönmem gerekecek, bir sürü işinizin arasında vakit hırsızlığı yapıp size sıkıntı vermek istemiyorum. İsterseniz seve seve dökerim içimi…
Hocam 31 yaşındayım makine mühendisiyim, bekârım. İstanbul’da bir şantiyede çalışıyor ve şantiyede kalıyorum. Halimden memnunum çok şükür. Zira şantiyede kalmak ibadetlerim konusunda çok kolaylık sağlıyor. Aslen memleketim… Ailemde oradalar.
Hocam büyük imtihanlar içerisindeyiz. Ailem de değişik olaylar oluyor.

Dün duha (kuşluk) namazını eda ettikten sonra biraz uyuyayım diye uzandım yatağa. Uykuya geçmiştim ki telefonum çaldı. Şantiyedeki güvenlikçi arkadaş arıyor, sessize alıp cevap vermedim. Bir iki dakika sonra tekrar aradı. Yine aynı şekil yapıp cevap vermedim ve tekrar uykuya daldım. Rüyamda 60 yaşlarında bir formenimiz var onu görüyorum. Elinde eski ahşap bir bavul hızlı tren raylarının üzerine elindeki o bavulu yerleştirmeye çalışıyor. Tren ona doğru geliyor, na’pıyor bu adam intihar mı ediyor paniğiyle ona doğru hızlanırken o raylara bavulu bırakıp trene binmek için bekleyen kalabalığın arasına karışıyor. Hali o kadar perişandı ki (normalde çok sağlıklı dinç bir adamdır). Ona üzüldüğüm için peşine takılıyorum. Tren yavaşlarken onun bıraktığı bavulu paramparça erit. O ağlayarak trene bindi, ben de peşinden bindim, yanına oturdum. Farketmedi beni. Yanımızda kadınlı erkekli bir gurup vardı. Biriyle alakalı dedikodu yapıp gülüşüyorlardı. Çok sinirlendi onlara, ben de sinirlendim. Onları dinleyip günaha girmeyeyim diye dışarıyı seyretmeye başladım. Kendimi kaptırmışım, hangi duraklardan geçtiğimize dair yapılan anonsları hiç duymamışım. Sonra tren bir durakta daha durdu. O inmek için ayağa kalktığında sordum, hangi durak bu, dedim, “Marmara” dedi. Peki, sen nereye gidiyorsun dedim, “Marmara” dedi ve indi.
Ben gitmedim peşinden. Tren harekete geçti. Kafamda kocaman bir boşluk, haykırdım içimden, peki sen nereye gidiyorsun. Sonra kafamı yukarı kaldırdım. Toprak altındaymışım. Aslında tek bir ağaç altında, tek bir kabir ve ben içindeyim. Başımı kaldırdığımda topraklar yüzümden aşağı döküldü. Hatta toprağın üzerine ağaçtan dökülmüş sonbahar yaprakları bile vardı. Uyandım zangır, zangır titriyorum. Bu bana çok olur. Uykudan uyandığımda tüm zerrem değişik bir titreşime giriyor. Kalktım abdest aldım, öğlen namazını eda edip ofise geçtim. Güvenlikçiye bir problem mi vardı, niye aradın diye sordum. Ben sizi hiç aramadım dedi. Hatta telefonunun arama listesini gösterdi. Gerçekten aramamıştı. Ama benim arama listemde aradığı görünüyordu. Konuyu çokta kurcalamadan kapattık.

Yatsı namazını tıpkı sizin dediğiniz gibi tam vaktinde eda edip tekrar ofise geçtim. Annem aradı. Kızım çok kötü şeyler oldu, deyip anlatmaya başladı.(iki erkek kardeşim var… Yaşlarındalar. Küçük kardeşimi geçtiğimiz haziranda evlendirdik. Ama kızla anlaşamayıp bir ay önce ayrıldılar.)
Annem bir kaç gün önce küçük kardeşimin eşyalarını düzenlerken düğünde takı listesi tuttukları defteri buluyor. Arasından muska şeklinde katlanmış bir kâğıt düşüyor. İçini açıp baktığında sayılar ve sureler yazılı olduğunu görüyor G… (ben oluyorum) notlarındandır deyip önemsemiyor. Defterin arasına tekrar koyuyor. Defteri iki küçük yeğenim alıyor, oynuyorlar düne kadar. Dün küçük kardeşime bir arkadaşının halası ‘’sizin eve büyü yapmışlar, muska şeklinde bir kâğıttır. Saklandığı yerden çıkmış. Ortada dolaşıyor onu alıp yakın’’ demiş. Nasıl yakışacağını da tarif etmiş. Ama giderken evden birine dokunmadan gitmez, ölümle sonuçlanabilir, dikkatli olun, demiş. 
Kardeşim gelip anneme söylüyor. Annem hemen hatırlıyor, çocukların elinden alıp, dualar okuyarak yakıyorlar. Annemin dediğine göre yaktıklarında yanmış et kokusu çıkmış. Sonra başka bir şeyler var mı diye evi aramaya başlamışlar. Evde bulamayınca annem ve kardeşim çatı katına çıkmışlar. Bir de oraya bakalım diye. Kapıdan içeriye girdikleri gibi kardeşime birisi öyle bir vuruyor ki ayakları havalanarak duvara çarpıyor, düşüp bayılıyor. Öyle ki duvarda iz oluşmuş. Annem feryat etmeye başlıyor. Babam ve diğer kardeşimin eşi de koşuyorlar yukarı. Bir gölge gördüklerini ve sonra kaybolduğunu söylüyorlar.

Bilmiyorum hocam babam, annem, büyük kardeşimin eşi, hepsi namazlarında, zikirlerinde abdestsiz gezmeyen insanlar. Evimizde yedi – yirmidört Kur’an okunur. Nasıl oluyor böyle şeyler. Bizim ne yapmamız lazım. Ben biliyorum ki Rabbim istemezse yaprak dahi kıpırdamaz. Çok uzattım başınızı şişirmemişimdir inşallah.

20:50
-Selam es selame leylacan. İmtihan… Başka bir izahı yok. Bu dünya imtihan dünyası. Ola ki geçmiş soyunuzdan bir atanız birilerine sihir yaptı büyü yaptı, can yaktı. Onlar da evlatlarınızdan bulun dedi diyelim. İşte oldu sana bir sebep. Ataların malları şanları izzetleri miras kalır da şerleri günahları miras kalmaz mı sanırız, kalır.
Nine erik yemiş torunun dişi kamaşmış, atasözünü duydunuz mu? Evren ödeşme alanıdır, âdem ile Havva sürgün yedi, onların torunları olarak bizler halen bu madde boyutunda sürgünüz. Elma soyunu sürdürür, çiçek sürdürür, kaktüs sürdürür de insan sürdürmez mi. DNA lar mutasyon geçirmiyor mu, geçiriyor. Zekânın soya çektiğini biliyoruz değil mi? Geri zekâlılık soya çekiyor da büyü günahı bedel ödetmez mi leylacan.
Geriye dönük tövbe etmeli. 
Ceddimizin, anne babamızın, dedelerimizin günahını affet allah’ım demeliyiz ki kötü mirasların bedellerini ödemekten kurtulup önümüze bakabilelim. Zincirin başı değiliz, belki sonunda değiliz ama zincirin her cefasına ortağız.

Selam es selame can hocam
*Hocam dün daha değişik şeyler yaşandı.
Kardeşime büyü var diyen kadın, o mahlûkun evden gidip gitmediğini anlamak için eşinin en değerli eşyasını şu duaları okuyarak sakla demiş. Eşya kaybolursa hala evdedir, kaybolmazsa gitmiş demektir.
Kadının dediği gibi yapmışlar, düğünde takılan 7 binlik bir bileziği saklamışlar. Sabah kalktıklarında bilezik kaybolmuş. Hocam bu işte bir değişiklik var. Tamam dediğiniz gibi yaparım, ben de tövbe ederim, ailemden de yapmasını isterim.

-O kadına bu büyü nasıl bozulacak diye sorun, öğrenin ve bozdurun. Selam es selame

*Tamam, hocam selam es selame…22:13
Konuşma Sonu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Zeynep1 dedi ki:

  Selam es selame hocam;herşeyi bu kadar güzel açıklayıp anlatıyorsunuz Allah sizden razı olsun,okudukça kendimi buluyorum.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   allah okuyanlardan da razı olsun
   selam es selame