CEBRAİL GELİP YETİŞTİ; ‘’SEN ALLAH’IN RESULÜSÜN’’

CEBRAİL GELİP YETİŞTİ ‘’SEN ALLAH’IN RESULÜSÜN’’

*Es selam. eûzû bikelatillahi’ttammeti min şerri ma halak. Selamen kavlen min rabbin rahim.
 
Babacığım dünya üzerinde beni sadece sen anladığın için, başlıyorum şu andaki halimi ve kalbimdeki sancıları anlatmaya. Hayattan zevk almıyorum.
 
İstek, keyif, haz, lezzet, yaşama sevinci, hiçbir şey kalmadı. Bakıyorum 15 aylık Bebeğim bile beni hayatta tutamıyor, bırakıp gidesim var şu dünyayı. Dört el efalini yapıyorum, la ilahe illa ente subhaneke duası okuyorum namazlar da secdelerde, tövbeleri çoğalttım. Arkadaşların gönderdiği mesajlara cevap yazmak için bile hevesim yok. Resmen zorlayarak yaşıyorum. Yemek, içmek, uyku, dinlenmek, para, mal mülk, cinsellik, sevgi aşk, kısaca her şeye karşı soğuk ve yabancıyım. Hiçbir şey hayata bağlamıyor beni.
 
İçime kapandım iyice, insanlarla asla konuşmuyorum. Müşteri gelirse anca kelime çıkıyor ağzımdan da evet, yada Hayır. Bedeni hazlar lezzetler hiçbir anlam ifade etmiyor. Ruhani lezzetler dahi bir anlam ifade etmiyor. Namaz, zikir, ibadet, keşif, keramet bir anlam, bir neşe ifade etmiyor. Kısaca hiçbir şey mutlu etmiyor beni. Kendim başta olmak üzere tüm yaratılmışlara karşı bir sevgi yok, kalmadı.
 
-Benzeri duyguları yaşıyorum. Aziz kardeşim İmam Muhammed. Hayat. Anlamsız geliyor. Ameliyat’ın etkisi altındayım, diyordum.
 
*Bende tahmin ettim sizin yaşadığınız ruhani durumunuz baba yansıdı ruhani bağımızdan kaynaklandı galiba. Cennetin en güzel hurisi gelse dönüp giderim, o kadar yani.
 
-Geçer diye bekliyorum. Sürekli uyumak istiyordum. Cinsellik anlamsız geliyor. Uykuya kaçmak istiyorum. Hayat çekilir gibi değil.
 
*İnşallah. Valla artık uyku da kar etmiyor. Uyku da anlamsız geliyor bana. Evet babam, cennetten huri gelse, cinsellik yaşayalım dese yemin ederim ki kusarım. Cinsellik midemi bulandırıyor. O da zevk vermiyor. Cennetten dünyaya bir lezzet inmiş, o da sadece cinsellik. Ondan bile iğreniyorum.
 
-Bismihayyulkayyum okuyorum. Görelim Mevla neyler, Neylerse güzel eyler. Bekleyip göreceğiz. Nereye baksam umut kırıcı.
 
*Allah artık resulullah efendimiz gibi yetişsin ikimize. Bilirsiniz ki resulullah bir gün kendini vadiden, dağdan aşağı atıp intihara kalkmıştı.
 
-Duymamıştım. Geniş anlat lütfen. Benzeri bir umutsuzluğa sürüklendik.
 
*Tam intihara kalktığında cebrail gelip yetişti; ‘’sen Allah’ın resulüsün’’ diye telkin etti. ‘’Allah seni bırakmadı, sana darılmadı, istediklerin sana verilecek’’ dedi. Sünnet yaşıyoruz babam.
 
-Böyle düşünüyor olmak teselli sayılır. İnşaAllah böyledir.
İbn Sa’d tarafından nakledilen İbn Abbas rivayeti şu şekildedir:
“Hıra’ da vahiy inmesinin üzerinden günler geçmesine rağmen Allah Rasûlü, Cibrîl’i (tekrar) görememişti. Bu duruma öyle üzüldü ki bir keresinde Sebîr, bir keresinde de Hıra dağına giderek kendini buralardan atmayı istedi. Hz. Peygamber bu amaçla bu dağlara gittiğinde gökyüzünden bir ses işitti. Bu sesten irkilerek durdu. Sonra kafasını yukarı kaldırdı ve gördü ki Cibrîl, yer ile gök arasındaki bir kürsüye bağdaş kurmuş oturmuş şöyle diyordu: Ey Muhammed! Sen gerçekten Allah’ın elçisisin. Ben de Cibrîl’im. (Rivayeti aktaran ravi) diyor ki: Böylece Allah tarafından müjdelenen ve endişesi giderilen Hz. Peygamber (bu amacından vazgeçip oradan) ayrıldı. Sonra vahiyler peşi peşine gelmeye başladı”.
Efendimiz iki defa böyle bunalmış intihara yeltenmiş. Bittim dediğinde yetişmiş merhamet sahibi ALLAHIMIZ.
 
-Ben de bu ömür boyunca birçok kere düşünce olarak intihara yaklaştım. Kişinin kendini öldürmesi haram olduğundan o fikirden seri olarak uzaklaştım. Bunu yapmak için de sağ devirlerinden çok faydalandım. Ya sabır, ya halimi bi hilmiyeti ya sakini bi sükunet i ya elyen bi liyneti. Esmalarından faydalandım. Dört el efali ile bu esmaları okumak kötü hallerden kolay çıkış sağlar. Yüzlerce kere tecrübe edilmiştir.
Değerlendir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir