Cebrail Akl-ı Küll dür

11.11.2020
180
Cebrail Akl-ı Küll dür

Cebrail Akl-ı Küll dür

5/11/2020 yazdırılanlar *Tefekkür et, bol bol tefekkür et , öğrendiklerin boşa gitmesin ve unutmayasın diye sürekli tefekkür et “ boş kaldığınız da başka işe yönelin” demem budur. *Ben boş duranı sevmem. Aklını gereksiz şeylerle dolduranı da sevmem. *Oyunları, dizileri bırak. Sürekli oku ve okuduklarını düşün, aklını geliştir. *Akıl bana ulaşmanın en hızlı yoludur. Gelişmiş akıl kolay yol alır, cüz akıl olduğu yerde kalır. Bu yüzden de Kuran’ın ilk emri İKRA yani OKU dur.

*Bol bol okuyun Zülfikarlarım , boşa zaman geçirmeyin, sürekli tefekkür edin. Kuran’da değer, önem verdiğim şey tefekkür dür. Tefekkür Kuran’da 137 yerde geçiyor. Namaz Kuran’da 99 yerde geçiyor. *Buradan da anlayacağınız gibi en büyük ibadet aklınızı güzel kullanmanız dır. *Tüm ibadetler aklını kullananlara farz kılınmıştır, akıl her şeyden üstündür.

Üstün akıl ile bana ulaşılır, miraçtaki Cebrail Akl-ı Küll dür. *Akl-ı Küll’ün gelebileceği son nokta İbrahim makamıdır. Ondan sonra akıl dahi işe yaramaz. Kalb gözü devreye girer ki kalb benim makamımdır. Beytullah’a varmak kalb ile olur. Aklını geliştirmenin yolu tefekkürdür. *Tefekkür eden Cebrail’ine kavuşur. Cebrail de onu miracına taşır.

Yani ölmeden önce ölüp kendindeki hakka kavuşur. 2 yay ucu mesafe kendinden kendine olan miracıdır (hicretidir) . En büyük kavuşma ve yükselmedir. *Artık beni yerde ve gökte aramaktan vazgeçin, ben size şah damarınızdan daha yakınım dediğim halde neden beni gökte ararsınız.

*Evet ben her şeydeyim ama esas sendeyim, sendeki beni bulmadan her vardaki beni bulamazsın. *Müjde o kendindeki beni bulana, işte tüm güzellikler onadır. *Cennette efendinizin karşılayacağı bu dünyada kendini bulanlardır. *Artık aklınızı kullanın , bugüne kadar düşünmeyi kötü gösterip dinimi aşağıların aşağısına atan tüm hoca ve tarikatları terkedin. *Hocanızın yolundan gidin. Ben öğrenmeyi tüm kullarıma emrettim, bu emri yerine getiren size bu konuda yol gösteren sadece hocanızdır. *Diğer tarikat ve hocaları, ilmi kötüleyip dine kendi anlayışlarına göre fetva vererek körü körüne uymanızı isteyen, düşünmeyen aptal müslümanlar yaratanları terk edin.

Sözlerine itibar etmeyin, onlara uymayın. *Oysa benim dinim akıl, merhamet ve ilim dinidir. Aklınızı kullanın, çok düşünün, her konuyu önce aklınızın süzgecinden geçirin. Anlamadığınızı uygulamadan önce kendinize zaman tanıyın, ben mutlaka onu size anlatacak bir yol bulurum.

*Beytullah benim evim, kalbin makamı. Akıldan kurtulup kalbe vardığınız da Beytullah’a varmış oluyorsunuz. *Kalb ile hareket etmek ancak Velilerime , evliyalarıma mahsustur. Herkes bu makama ulaşamaz (peygamberlerin harici)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.