Biraz İsa, Biraz Musa, Biraz Yusuf, Biraz İbrahim

15.07.2020
351
Biraz İsa, Biraz Musa, Biraz Yusuf, Biraz İbrahim

Biraz İsa, Biraz Musa, Biraz Yusuf, Biraz İbrahim

-Kıymetli hocam, Rabbimin selamı ve bereketi üzerinize olsun. Yaklaşık 4-5 gün önce “Allahu veliyüllezine amenu yuhricuhum…” zikrimi Rabbimin izni ile tamamladım. Şükürler olsun ki sizin vesileniz ile hayatımda çok güzel ve hızlı gelişmeler oldu. Senelerdir çektiğim maddi sıkıntılarım ve aynı zamanda bedenen ve ruhen yaşadığım yıpranmışlığıma Hızır gibi yetişti bu zikirim. Hem de okumaya başladıktan 1-2 hafta sonra. Hayatımın dönüm noktası ciddi kararlar vermem gereken müjdeli haberler aldım. Ne kadar doğru olur bilmem burada bunu yazmam ama (yurdumun dört köşesinde insanlar açlık ve sefaletle boğuşurken) çektiğim sıkıntılar sanırım son buluyor artık. Şu an çalıştığım (gerçi ayrıldım artık da) iş yerinden kazandığımın 2,5 katı maaşla teklif aldım. Başka bir yerden hem de daha üst makamda (Rabbim nezdinde ki makamlarımızda yükselsin İnşaallah).  Tek sorun (dürüst olmak gerekirse benim için sorun değil) farklı bir şehirden geldi teklif, Isparta. Eşim ve oğlumdan bir süre ayrı kalacağım. En azından oğlumun okulu bitip, eşim de orada iş bulana kadar.  Yani artık daha rahat ve daha çok vaktim olacak, Rabbimle buluşmaya. Birkaç haftaya başlarım orada çalışmaya sanırım, kalacak yeri ayarladıktan sonra.

Bu arada son bir haftada iki kere benzer rüya gördüm. Hayır, olsun inşaAllah. İlkinde kendi arabamdayım fakat araba stop edecek gibiydi, çok tedirgindim, biraz gerildiğimi fakat arabanın stop etmeyip yola devam ettiğini hatırlıyorum. Diğeri de yine arabadayım evin önündeki bakkaldan bir şey almışım eve doğru geliyorum direksiyonu sola çevirip güneye doğru döndüm ( denize doğru) evin güzergâhı da öyle zaten araba yine tekliyor stop edecek gibi gideceğim yönde de eşim var. Evimiz tam caminin önünde, orada duruyor ve bana bakıyor, nasıl bir yağmur var anlatamam hocam. Neyse ki yine stop etmedi ve yola devam ettim. Bu aralar araçla ilgili çok konuşmuştum vergi borcu var, muayenesi var, gitmeden yapılması lazım diye.  Ondan mıdır yoksa haberci bir rüya mıdır anlayamadım. Biraz tedirginim açıkçası yeni yer, yeni insanlar ondan mıdır yoksa sıkıntılı bir şey mi var bilemedim hocam. Rüyamda da öğrettikleri sizin de sıkıldıkça oku dediğiniz. “Allahu yar Selimin”  zikrini de okuyorum. Şimdi takdir görürseniz kalbinize doğanları merak etmekteyim. Birde hocam yeni bir zikir vermeyi uygun buluyor musunuz yoksa aynı zikrime devam mı edeyim. Ellerinizden öpüyorum. Selam es selama.

-Selam es selame Azizem, Maşaallah barikallah, gelişmelere sevindim, daha da güzel şeyler zikrin devir aldıkça gerçekleşecek. Bu yaşadıkların işin başında ilk müjdelerdir. Devamı geçmişin acılarını unutturacak kadar güzel gelecek inşaAllah. Dünyada ne ihtiyaçlar biter ne de beraberinden gelen sıkıntılar. Önemli olan Müslümanca yaşayacak kadar dünyalık, ahiretten umudumuzu kaybetmeyecek kadar ulvi çalışmalara vaktimizin olması ve seccademizde devamlılıktır.

İnşaallah şu ana kadar okuduğunuz zikirleri sırası ile bildirin. Eğer bu zikrinizde kırk günü tamamlamışsanız yenisini verelim. Rabbimizden isteyecek o kadar güzellikler var ki.

Arabanız sebeplerdir. Sebepleriniz kesilmek üzere iken bu zikir imdadınıza yetişmiş. Şeytanın sizi isyana sürüklemesi engellenmiş, umutlarınız yeşermiş, yaşama sevinciniz tazelenmiş Maşaallah.

Siz, Azizem diyorsunuz ya, benim gözlerim doluyor, ruhum bedenimi yırtıp atmak istiyor. Hayırsız bir babayla geçen günlerim ve yaptığı edepsizlikler geliyor aklıma. Bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama yine de Rabbime affet onu da diyorum affet. Kusura bakmayın tutamadım kendimi.

-İnşaallah beraberliğimiz devam edecek ileride maddi sıkıntılardan değil manevi hazlardan ve hedeflerden bahsedeceğiz. İsteyecek, değişip, gelişeceğiz. Örnek kişiliğinizle çevrenize ışık olan bir lider olacaksınız.

-Şu an ne yazacağımı bilemedim, deli gibi dolanıyorum evin içinde. Şükürler olsun Rabbime ve en güzel sebeplerine.

-’’Geçmişteki hataların çaresini bulur muydum,

Acıları çekmeseydim bugünkü ben olur muydum?’’

Meğer tövbe gizli şirkmiş adlı şiirimden bir beyittir.

-Size hiç bahsetmedim bu sıkıntılarımdan Rabbim uygun zamanda uygun ilim ve irfanı verecektir dedim. Ne verdinizse onu yaptım. Demek ülkem gibi benimde diriliş zamanım gelmiş şükürler olsun. Bilmez miyim o güzel şiirinizi her zaman derim en sevdiklerimdendir. Dilinize gönlünüze sağlık.

-Sen o sevinçleri yaşarken melekler de seninle sevinmededir… Şeytanın elinden çekilip alınmış bir mümine cansın artık. Rabbimizle barışık, etrafına hayat tohumları saçan, yüzünde namazın nurundan oluşan sezilmesi zor kutsi bir silahla gülücükler dağıtan hayat kaynağısın. Rabbim açılan güllerini soldurmasın.

-Âmin hocam, daha fazlasını da yapıp, en sevdiklerinizden olmak ve Rabbimin rızasını almaktır tek gayem.

-Şimdi zikirlerini bana sırası ile yaz lütfen. İlkinden başla. Sırası ile yaz.

-Tamam

Ya latıfün, Hasbiyallahü lâ ilahe illahü. Eya halıkı ya seyyidi. Rabbi zidni ilmen ve fehmen. Allahu veliyüllezine amenu…

Sıradan emin olmadığım için notlarıma baktım kusura bakmayın beklettim biraz hocam. Şu ana kadar verdiğiniz zikirlerim bunlardır

-Tamam, Maşaallah barikatla beş kırkı arka arkaya dizmişiz. Ne güzel… Bu yazımızı paylaşacağım bazılarına vereceği çok sır var içinde.

 Şimdi de, ” ‘’Hüvallâhüllezi lâ ilâhe illâ hû. ‘Âlimü’l-ğaybi veş-şehâdeh. Hüver-rahmânür-rahîm.’’ Oku. Rabbim sana keşif kapılarını açsın inşaAllah herkese açık olmayan gayb âleminden de nasiplen.

-Bazılarını 80 e tamamladım hocam, daha önce yazmıştım. Benim zikirlerimden ayrılmam biraz zor oluyor. Geç dönüyorum ki size biraz daha okuyayım diye.

-Rabbim senin yakarmalarını seviyor demektir. Daha çok istesin daha çok vereyim deyip devamına yol veriyordur.

-Âmin inşaAllah hocam, dualarınızdan eksik etmeyip bir evlat edasıyla sahiplenmeniz beni inanın onurlandırıyor. Rabbim razı olsun.

-Sizler de bize dua ediniz. Karşılıklı dualaşmak muhabbeti artırır. Muhabbet artınca kalpler arsındaki bağ güç kazanır bu ise verileceği daha kolay verir, alınması gerekeni kesintisiz alamaya sebep olur. O yüzden cenabı hak resulüne salavat getirmeyi farz kıldı.

-Bol salavat çekeceğim hocam, sizi söylemiyorum bile zaten her duamın baş köşesindesiniz.

-Tamam. Karşılıklıdır inşaAllah… Görüşmek dileğiyle azizem. Selam es selame

-Aslında hepimiz birer Musa, biraz İsa biraz Yusuf biraz İbrahim değil miyiz. Siz benim için hepsisiniz. Ellerinizden öperim. Selam ve dua ile.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.