Beratımı aldım hocam !

29.01.2019
31
Beratımı aldım hocam !

Beratımı aldım hocam !

*Tövbe duasını okumaya başladım… Çok güzel bir dua… Sondaki kısmı okuyarak uykuya daldım, sonra uyandırıldım, okumaya devam ettim, derken gözümün önüne bir sayfa geldi, üzerinde bayağı büyük puntolarla bir cümle yazıyordu ama ne yazdığı bana okutulmadı, okuyamadım. İçimden bir ses şimdi ” latiyfun” zikrini oku dedi ama bu sesin süfli mi yoksa Rahmani mi olduğunu ayırt edemediğim için ben  ”.ya Gaffar ” diye devam ettim, yanlış mı yaptım hocam? Onlarca soru işareti var kafamda ama ben daha fazla vaktinizi almak istemiyorum, hürmet eder ellerinizden öperim. Allah yar ve yardımcımız olsun!

Selam es selame. Sen verilenleri yap, acele etmeden sakin sakin oku, zikrini de yap, verdiğimiz zikirlerin tamamı henüz sizleri yetiştirmek için verilen türdendir. Celali zikir vermiyoruz. Öyleyse asla zorlanmayacaksınız. Geç kaldığını varsayıyorsan daha çok oku ve tefekkür et. Rabbimizin bu tür sırlara seni layık görmesini şükürle karşılamalısın. Kişi var kırk yılda ergenleşir, kişi var dört yılda zirvelere, miraca çıkar, durmak yok yola devam. Vesselam.

*Selam es selame hocam. Bütün hayırlar üzerinize olsun. Geçen gün, sabah namazımı kıldım: zikrimi ve devrimi bitirdikten sonra yatmaya gittim: bir his ya da ses nasıl adlandıracağımı henüz bilmiyorum bana  ”yatma, zikrini çek ” dedi. Ben de ” uyumam, rüya görmem, rüyamda beratımı almam lazım ” dedim. Yatakta ”tövbe ediyorum, estağfirullah, ya gaffar ” okurken nurlar görmeye başladım, sonra çeşitli hayvanlar gördüm… Ve de bir keçi. ‘şeytanı temsil ediyor ” dedim içimdenken, kayboldu ve bana doğru gelmekte olan bir leopar gördüm, çok büyüktü, gözlerimin içine bakıyordu… Köprü gibi bireyin üstündeydim o da altından geçti ve kayboldu… Sonra bir rahle gördüm, sağ taraftan rahlenin üstüne krem renginde sayfalar kondu; Kur’an-ı Kerim sayfaları: işte beratın der gibi.( hocam ben zikrimin ilk haftasında sağımdan bir sayfa almıştım ancak üzerinde Esmaül hüsna olduğunu zannettiğim yazılar vardı, siz sildirmem gereken günahlarım olduğunu söylemiştiniz ) Rahlenin üzerinde Kur’an sayfaları vardı ama ben dedim ki ” bunu hocama söylersem bana yine sildirmen gereken günahların var der ”.Bunun üzerine rahle görüntüsü kayboldu. Az sonra tam önümde (sanki elimde tutuyormuşum gibi o kadar yakın mesafede )  bembeyaz, tertemiz bir A4 sayfası belirdi… bi daha itiraz etmedim edepsizlik olmasın diye… Rüyada değildim, bir yandan izliyor bir yandan okuyordum… Sevgili Hocam sizce bu benim beratım mıydı?

*Rabbimizin hiç bir nimetini inkâr etmeyiz, ne var ki hiç bir nimetin şükrünü layıkıyla eda edemeyiz… Ne verirse rahmetinden. Merhametinden, lütfu kereminden… Hal böyleyken, Rabbim bizi razı olduklarından,  cemaliyle şereflendirdiklerinden eylesin inşallah! Rabbim sevinçlerinize sevinç katsın, hürmet eder, ellerinizden öperim. Nilgün… Tarafından 12:23 itibariyle görüldü

Maşaallah barikallah. İşte bu. Kutlu olsun. Zikrimizi çekenler için de bu bir karine şamanları katileştirmek için bir ispat olsun. Üstelik rüya da değil açık keşif. Rabbimiz işte doğru zikir yapanları böyle mükâfatlandırır. Şimdi hazırsın ayarına, El vedud terkibimize. Maşallah barikallah, herşeyi ve herkesi sevmeyi öğreneceğiz. Ve rabbimizin sevgisini kazanacağız. Nerede bir iyi kul varsa onlar da bizi sevecek. Sevgi cennet nimetlerinden en üstünüdür. Selam es selame

Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. leylafatma dedi ki:

    Selam es selame hocam. Tövbe duası nedir hocam site de aradım ama bulamadım. Benimle de paylaşabilir misiniz?

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

      ileride paylaşacağız inşaallah