Ben Ben, Sürekli Benlik İddiası

27.10.2020
123
Ben Ben, Sürekli Benlik İddiası

Ben Ben, Sürekli Benlik İddiası

*Selam es selame Güzel Hocam. Size bir mesaj var iletmem gereken, Radi-a abladan. Ancak bu sefer ki biraz daha sertti. Bugün görüştük kendisiyle. Grubumuzun ve sizin dağınık göründüğünü, en kısa zamanda toparlanmamız gerektiğini, yoksa fırtınanın yakın olduğunu söyledi.

*Bizim sürü misali olup, sizin liderliğinize ihtiyacımızın olduğunu, evinizdeki bazı sıkıntıları ikinci plana koymanız gerektiğini, öncelik vazifenizin bizleri eğitmek olduğunu söyledi.

*Hocam bir de grubun genelinde ‘Ben, ben sürekli benlik iddiası olduğunu, zikirlerin ve ibadetlerin çok eksik olduğunu, ama lafa gelince herkesin konuştuğunu söyledi. Hocam son olarak Muhammed abinin çok kibirli ve buna benzer hallerde olduğunu, sizinle asla aynı kefede olmadığını söyledi. Kendimize gelip toparlanırsak devam edebileceğimizi ama böyle gidersek sonumuzun hiç de iyi olmayacağından bahsetti. İnşallah bu gece sizin ve hepimiz için dua edecek. Eksik yada yanlış yazmaktan Rabbime sığınırım. Kusurum olduysa Siz de affedin Güzel Hocam.

-Selam es selame . Teşekkür ederiz. Uyarılar için de verdiği bilgiler için de teşekkür ederim. Neredeyse elli yıldır her dakika her saniye bir öncekinden ve bir sonrakinden önemli olarak mücadele ettim. Hem yaşlandım hem yoruldum hem kronik hastalıklarla yıpratıldım. Şikayet değil anlatışım, mücadelenin zorluklarından haberdar etmek, merhamet celp etmektir maksadım. Bir de dualarınıza talip olmaktır. Siyasilerin sürekli ülkemizin zor bir zamandan geçtiğini söylediklerini herkes iyi bilir. O zorlukların tamamının çözümü öncelikle göklerdedir elbette, Marifetullah ile aşılacak engellerdir. Ve Marifetullah bilgisi ise insan üstü hizmet gerektirmektedir. Ardı arkası kesilmeyen bir mücadele ki teneffüs edilmesi veya tatile çıkılması diye bir şey yok. Gün yirmi dört saat hizmet etsen daha yok mu diye çığlık atılmaktadır manevi alemde. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Öğrenci yetiştirmek de bu kadar zor. Değil dua edecek ilmi ledünni marifet ehli, amin diyecek cemadatımız bile yok. Samimi arkamız henüz oluşmuş değil.

*Güzel Hocam ne deseniz haklısınız, benim cahil aklımla anladığım biz sizin iyi niyetinizi çok suiistimal ettik, işin ciddiyetini ve önemini anlamadık. İlla edep illa edep. Duam odur ki en kısa zamanda işin ciddiyetini anlayıp, sizin kıymetinizi anlayıp dört elle vazifelerimize sarılmak. Rabbime emanet olun Güzel Hocam. Sizi çok seviyorum ❤️

-Bu hep böyle olmuştur… Sahabe-i kiram da efendimizin ciddiyetini çok zor anladı. En yakınları bile sayısız kere üzdü efendimizi. Muhterem eşleri dahil çok üzdüler. Neredeyse yapayalnız mücadele etti çok uzun yıllar. İnşaallah. Hüküm Allah’ın. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun. Selam es selame .

*Amin, İnşallah Güzel Hocam ❤️

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.