Barış’a mektuplar 12 Su akar yolunu bulur

22.12.2014
383
Barış’a mektuplar 12 Su akar yolunu bulur

Su akar yolunu bulur

7 Ocak – Barış

Selamunaleyküm hocam.
Size bir şeyler anlatma ihtiyacı duydum…

Geçenlerde yazışmalarımızdan veya yayınladığınız yazılardan işine yarayanları dosyala demiştiniz. Ben sizinle tanışmadan önce, işim gücüm nette mantıklı bilgileri alıp hangisini uygulayabilirim diye gezerken sizin yayınladığınız yazılarınızın hepsini Ramazan ayı başlarında kopyalayıp, dosyalayıp çıktı aldıktan çok sonraları tanıştık.

Hocam size yazmadan 1 ay Rabbime yalvardım sabahlara kadar “Allah’ım senin rızana nail olabilmek için yol gösterecek bir rehber nasip et” diye. Sonra siz aklıma yerleştiniz ve hiç çıkmadınız. Şükürler olsun Rabbime dualarımı kabul etti. Şu an eteğinizden tuttum.

Hocam aslında çok sıkıntılıyım, yüzlerce insan içinde yapayalnızım. Konuşacak bir tek insan bile yok veya ben konuşmaya değer bulmuyorum. Ailem deseniz dağılalı çok oldu. 9 kardeşin en küçüğüyüm hiç bir sebebi yokken herkes birbirinden soğudu kimse kimseyle konuşmaz oldu. Bu durum beni çok kötü etkilemişti sebebini çok araştırdım gittiğim her hoca şu olmuş bu olmuş ver bin lira ver beş yüz sonuç yine sıfır… Ama siz bana Allah rızası için yardım ediyorsunuz.

Allah iki cihanda mekânınızı cennet etsin ve Rabbim ömrünüzü uzun etsin, benim ömrümden sizin ömrünüze versin, çünkü siz birçok Mümine ışık olacaksınız inşaAllah.

Bu sanal ortamda olmayacak gibi bir sevgi ama oldu işte, bir evladın babasına sevgisi gibi işte sizi bu kadar seviyorum hocam. Ellerinizden öpüyorum…

7 Ocak – Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Gözlerinden öpüyorum…
Zaman içinde her şey rayına oturur. Su akar yolunu bulur. Sen Rabbine sığındıkça, O seni şereflerle de mal ile de evlat ile de ilim ile de izzetlendirir, nimetlendirir.

Ancak ilimde ilerledikçe yalnızlaşırsın.

Aksi halde ilerleyemezsin…

İlim gayretle elde edilir. Piyangodan çıkmaz, miras kalmaz…

Allah gönlüne bizim değil Efendimiz aleyhisselâmın aşkını ve zatının sevdasını düşürsün.
Selam es selame

8 Ocak – Barış

Selamunaleyküm hocam.

Kamer vaktinde yaptığımız sağ devirlerde mi 29. gün sonra koruma yapıyor? “Gece yarısından sonraki Kamer” demişsiniz ya hocam, bu, gece yarısı “ezani saatlere” göre gece yarısı mı yani 6. saatten sonraki Kamer mi yoksa normal saatteki 12’den sonraki vakit mi?

Hocam gün içindeki diğer Kamer vakitlerinde de zikir ve duanın hükmü aynı mıdır yoksa gecenin vakti mi olması lazım?

Hocam bugün işe gitmedim sabah namazım, dualarım bittikten sonra tekrar yattım ve bir rüya gördüm: Yürüyerek bir yerlere gidiyormuşum, arkamdan iki genç gelip abi “ayakkabını düşürdün, farkında değilsin” diyorlar. Bir de bakıyorum ki sol ayağımdaki siyah ayakkabım yok. Biraz geride kalabalıktan geçerken ayağımdan çıktığını söylüyorlar ve geri dönüyorum. Ayağıma bakıyorum çorapla yürümeme rağmen gri çoraplarım tertemizdi.

Daha sonraki gün, evine gidiyorum akşam yollar kar çamur epeyce yol yürüyünce arabam olduğunu hatırlıyor, geri arabamı almak için dönüyorum. Eşimle en küçük çocuğumu almış bir kafeye girmişiz. Çay getiriyorlar… “Burası nasıl kafeymiş” diyorum kocaman sınıf gibi tek masa vardı onda da biz oturuyorduk. Orada iki genç kız vardı bir tanesi gelip yanıma elindeki Kâbe’nin çok güzel fotoğraflarını gösteriyor.

Başka bir gün bir akarsu kenarından yürürken dar bir geçitte bir şeye çarpıyorum önümde göremediğim bir şey var. Önündeki şey bana kendisinin şeytan olduğunu söylüyor. “Seni burada iyi yakaladım” diyor. Bense hiç de korkmuyorum. “Bismillahirrahmanirrahim Ya Rahman şu lanete karşı güç ver bana!” diye bağırıyorum. Onunla epeyce bir birimizi itekleyip durduk…
Ellerinden öpüyorum…

8 Ocak – Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Kamer devri en küçük olan gök cismidir. Her dua anında tecelliye başlar da bir de hedefin gerçekleşmesi diye bir şey vardır… Yola çıkmak, her adımda yaklaşmak başka, menzile vasıl olmak başka… Rüyaların henüz arınmayı tamamlamadığını anlatıyor.

Gece, alaturka saat birde başlar. Sabah birde biter. “Gecenin yarısı demek” değişken, bu zamanın yarısını geçmek demektir…
Selam es selame

9 Ocak – Barış

Selamünaleyküm hocam.
Yazdıklarınızı anladım, siz diyene kadar Kamer’de kalacağım hocam.

Hocam; ailemin geleceği ve iş durumuyla ilgili çok ciddi kararlar verme aşamasındayım. Bana yapılan haksızlığı anlatmıştım adaleti bulamıyorum. Her şey üstüme üstüme geliyor. İş yerlerini kapatıp, çocuklarımı neresi olursa olsun gitmeyi düşünüyorum. Uzun zamandır yanımda çalışanlara iş yerlerini kapattım demek ölüm gibi geliyor. Diyemiyorum… Biraz daha uzatıyorum. Hepsi gözümün içine bakıyor. Ama yapılan haksızlığı Allah’a havale ettim.

Hocam size sormak istediğim; benim s. …..g…. ilçesinde ?…. çayının çıktığı yerde bir alabalık çiftliğim var. Yalçın kayalıkların ortasından gelen çay üzerinde… Rüyamda oraya gezmeye gidiyorum, çiftliğimden biraz kanyon içlerine doğru gezmek istiyorum, biraz gidince deprem oluyor. Herhalde çok büyük kayalar yukarıdan geliyor suyun içine, yanıma onlarca büyük kayalar düşüyor ama bana ve evime bir zarar vermiyor. Ben de hemen orada evi ve tüm araziyi satıyorum, bir kâğıtlar imzalayıp gidiyorum…

Hocam doğru kararlar vermek için yardımınıza ihtiyacım var.
Bu rüya anlamlı mıdır?
Ellerinizde öpüyorum…

9 Ocak – Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Selam üzerine olsun…
Deprem işte, kazançta sarsıntı anlamına gelebilir. İhtimal, işlerini tasfiye etmeyi düşünmekten de kaynaklı olabilir. Allah hakkında hayırlısını versin. Zor durum olduğu belli… Ben de defalarca iş kurdum, Türkiye’nin her krizi ile bir şeylerimi kapatmak, dağıtmak, zarar etmek durumunda kaldım. Hayatta her şey oluyor. Ama bir kapı kapanırken bir başkasını Rabbimiz açıyor.

Senin işlerin hakkında hüküm yürütmek benim için olacak şey değil. Şartları bilemeden nasıl hüküm verilebilir ki? İstihareye yatmalı, “işimi tasfiye etmem hayır mıdır, şer midir” diye sormalısın. inşaAllah Rab Teâlâ sana ille de cevap verecektir.

İşin çok uygun bir işmiş. Serbest meslek, ibadet imkânı verir türdenmiş.
Rabbim yâr ve yardımcın olsun.
Selam es selame

 

SON….

BARIŞLA İLİŞKİMİZ DEVAM EDİYOR.Yazdıklarımızı artık paylaşmıyoruz…dalgalanmalar durmuş,sükunetle yola revan olunmuştur..Yol sadece dünyada değil ahirette de devam edecektir..Allah’ta yolculuk sonsuza uzanır..selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.