Barış’a mektuplar (11) O başka yerlerde gayba taş atılıyor.

22.12.2014
499
Barış’a mektuplar (11) O başka yerlerde gayba taş atılıyor.

O başka yerlerde gayba taş atılıyor.

7 Ocak – Barış

Selamunaleyküm hocam.
Hocam evkatlar hakkında bilgim çok az. İbadetlerimi en makbul saatlerde yapmaya çalışıyorum ama yaptığım şeyin tam olarak hükmünü bilmeden yapıyorum. Mesela; eski evkat bilgilerimi sizinle tanıştıktan sonra aklımdan sildim ve sizin öğrettiğiniz zaman ve çizelgeye göre, şimdiye kadar yani iki aydır Celâl saatte ne namaz kıldım ne esma okudum.

Celâl saatte namaz kılınca ne olur?

Yazdığınız yazılardan Müşteri’de daha sonra Şems’te ve Zühre’de, üç büyüklerde aynı zikri yaparak okunan zikrin ve duanın daha iyi sonuçlar vereceğini okumuştum doğru anlamış mıyım?

Evkat konusunu araştırdıkça kafam karışıyor. Mesela, Zühre saatini en iyi bir saat olarak bilmeme rağmen Zühre’nin günlere göre bazı saatlerinin iyi olmadığını, hiçbir şey yapılmaması gerektiğini okuyorum.

Hocam vaktiniz olduğunca beni evkatlar hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Ellerinizden öpüyorum…

7 Ocak – Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Aleykümselâm…
Barış, sana evkatlardaki ilmin çok derin bir ilim olduğunu, kolay öğrenilemeyecek kadar çetrefilli olduğunu yazmadım mı ben? …

O başka yerlerde gayba taş atılıyor.

Ben bu ilmi tam kırk yıldır öğrenmeye ve uygulamaya çalışan birisiyim. Emekliyim hiç bir işle ilgilenmediğim halde evkatlara göre ibadet yapmakta zorlanıyorum, çevremle ilişkilerim bozuluyor.

Bir kere daha söylüyorum:
Namazları tam vaktinde kılacaksın.
Gece yarısını geçtikten sonra giren Kamer saatinde iki yahut dört rekât namaz kılıp zikirlerini yapacaksın.
Sağ devrini de bu zamana denk düşür.
Ve böylece devam et…

Aksi halde öyle bir tuzağa düşersin ki, istesen de kurtulamazsın… Yahya aleyhisselâm neden kılıçla katledildi, Zekeriya aleyhisselâm neden ağacın içine girecek kadar ilmi varken, ağaçla birlikte biçildi, Yunus aleyhisselâm neden üç kura ile gemiden atılıp yıllarca hasta yattı sanıyorsun… Kendi aklına uyacaktın da bizi neden rehber edindim dedin.
Selam es selame

7 Ocak – Barış

Hocam bana çok kızmışsın ama ben sizin dediğinizin kesinlikle dışına çıkmıyorum.

15.12.2013 tarihli yazışmamızda siz bana dediniz ki;
– “Barış Celâl saatin çıkmasına 30 dakika varsa bekle cemâlde ibadetini yap.”

Hocam bana kızmayın… İnsan cahil olunca, bilgiye muhtaç olunca, dönüp dönüp benzer şeyleri sorarak sizi yoruyorum. Hakkınızı helal edin.

Sizin ağzınızdan çıkan her kelimeye göre şekilleniyorum. Benim kendi fikrimle bir şey yapmamın imkânı yok. Ama aklıma takılan bir sorunu eğer sormazsam günlerce onu düşünüyorum.

Hocam size de hak veriyorum bu kadar insana rehberlik etmek hiç kolay değil.

Hocam şimdi bana yine kızacaksınız ama sormam lazım. Şimdiye kadar sağ devri ve gece namazlarını Zühre’de yap dediğinizi hatırlıyorum, biraz önce gece yarısından sonraki Kamer’de yap yazmışsınız yanlışlık mı oldu? Eğer yok Zühre olacaktı derseniz de bu sefer de bu gün mesela gece yarısından sonra Zühre saati yok.

Hocam ne olur bana kızmayın, maksadım, amacım Allah rızası… Bir cahillik yaptıysam hoş görün beni hocam.
Ellerinden öpüyorum…

7 Ocak – Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Zühre önü celâl olduğu için sana zor gelir. Kamer’in hem önü hem sonu cemâldir. O nedenle işin kolay olsun diye Kamer’i tavsiye ettim. Kamer’in devri azdır. Yaptığın dualar, zikirler çabuk tecelli eder. Kamer’in devri 29 gün, Zühre’nin devri ise 280 gündür. Geç tecelli eder.

Ben hocam vefat edinceye kadar Kamer’de kaldım. O kadar rahattım ki anlatamam… Ben şimdi Zühre’de kaldığımdan feyz alışın da daha seri ve güçlü olur inşaAllah…

“Sürekli cemâlde kalıyorum” deyince namaz vakitlerini terk ettin sandım. Her zaman cemal saatini gözleyip kendini zorlama. Namaz vakitlerinde beş on dakika farklar olduğu olur. O zaman geciktirebilir cemâli bekleyebilirsin. Daha fazla geciktirme. Beş-on dakika… Daha fazla değil…

Sana ileride saatlerle ilgili bir bilgi göndereceğim. O zaman anlayacaksın ki seni korumak için bu titizliğimiz. Emeklerimiz boşa gitmesin, sen zarar görme diyedir…

Senin duyup bildiğin bu ilimden hiç bir evliyanın nasibi olmamış. Ne Mevlana’sı, ne diğerleri… Her birinin nice kitaplarını okuduk da bir kelime bile bu ilmi bildiklerine dair işaret bulamadık. Zamanı geçmiş ahir zamanda ihtiyaç zuhur etmiş. Hocamın hocası bu ilmi keşfetmiş… Bedeli de çok acı olaylarla ödenmiş… Ondan hocamıza, ondan da bize Allah’ın bir lütfu olarak intikal etmiş… İnşaAllah Allah seni severse, samimi olur sır saklamayı bilirsen belki sana da nasip olur diye titizlikle sana emek veriyoruz…

İnşaAllah kendini Efendimize ve Mevlâ’mıza sevdirebilirsin…
Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.