Artık bir eksiğimiz kaldı

14.08.2022
227
Artık bir eksiğimiz kaldı

Artık bir eksiğimiz kaldı

onu bekliyoruz, dediniz.
*Selam es selame.
Hocam zikrime kaldığım yerden devam ediyorum.
Zikir ve Adabı’ndaki gibi namaz vakit sayımı 7 ye çıkardım. Hatta bir başka uygulamaya geçtim. Yatsının vitrini sonraya bırakıyorum, gece uyanıyorum. Teheccüd ile beraber saat 2 sularında kılıyorum.
Dün akşam yine uyku ve uyanıklık arasında ‘’ Kalk ‘’ dendi. Gözümü açtığımda bir okul vardı. Gözlerden ırak bulunması çok zor bir yerde gibiydi. Dışardan köhne görünse de içinde eğitim devam ediyordu
İçeri girdim, öğretmen olarak siz ve öğrencileriniz vardı. Yalnız bu öğrenciler ufak çocuklar değil yaşı kemale ermiş, yani nasıl desem; içlerinde 30 yaş altı yoktu.
Beni öyle güzel karşıladılar ki Ensar ile Muhacir’ in kavuşması gibi, erkekler sarıldılar bana. Bacılarımızda hoş geldin diyerek selamladılar.
Bana boş bir sıraya geçmemi söylediniz, oturdum. ‘’Artık 1 eksiğimiz kaldı onu bekliyoruz’’ dediniz
Dersi anlatmaya devam ettiniz. Tahtada dünya haritası vardı. Sanırım Lübnan tarafıydı, kırmızı çizgiye almışsınız. Elinizdeki uzun sopayla burayı işaret ediyordunuz. Bir de ülkemizin güney kısmını.
Hatırladıklarım bu kadar. İş yoğunluğu sebebiyle geç yazıyorum ama aklım gönlüm kalbim sizinle. Allaha emanet olun
*Selam es selame
Hocam yatağımdan inanılmaz bir sevinçle fırladım, yine aynı şey oldu. Keşfimde Resulullahı gördüm, beni tanıştırdınız.
Bu bana yetti
hocam bu bana yetti
Elhamdülillah yetti
Şimdi gel de uyu
gel de yat gaflete.
Ben yazacak kelime, sevincimi tarif edecek söz bulamıyorum. Ben gerçekten ama gerçekten çok mutlu, çok huzurluyum. İlk kez gördüm, gül yüzlü efendimizi, sav. Bu yaşıma kadar 45 sene boşa yaşamışım, anladım. İcazetiniz için, o zikir ve adabı yazınız için, herşey için çok teşekkür ederim size.
-Selam es selame Aziz Ahmetcan  Maşaallah, barikallah; keşiflerine, yaşadıklarına. Kutlu olsun, mübarek olsun  Selam olsun efendimize, ailesine, arkadaşlarına ve bin dört yüz yıl sonra yaşayan aşıklarına, rüyalarda olsun kavuşanlarına olsun  O mübareği gören gerçekten görmüş gibidir, gözlerinden öperim  Duygularını, coşkulu mutluluğunu yaz lütfen  selam es selame  Allah yar ve yardımcımız olsun inşaallah  Allah’ın izniyle, sizden öncekilerin olduğu gibi sizin de yaşadıklarınız örneklik teşkil eder, her yaştan insanın kaderini değiştirebilir…
*Hocam hala uçuyorum mutluluktan, şükür namazı kıldım, Ya Sin okudum, teşekkür ettim rabbime. Bir yandan ağlıyorum, bir yandan gülümsüyorum. Bu mutluluk bana yetti, bu huzur bana yetti.
Ne dünya malı, ne dünya mutluluğu, bu mutluluk hepsinden öte, hepsinden ziyade. Çok teşekkür ederim size.
Bir yazı der geçer insanlar; ‘’ Zikir Ve Adabı ’’ için. Ama manasına erenler demek ki yaşıyor bu huzuru, mutluluğu.
Dün gece okulunuza kabul edildim sıramda yerimi buldum.
Bu akşamda, Peygamberimizle tanıştırdınız beni.
Daha ne diyebilirim ki.
Hangi sevinç hangi mutluluk kelimesi ile anlatabilirim ki?
Daha da sıkı sarılacağım zikirlerime, namazıma ve mümin gibi yaşamaya. Elhamdülillahi Rabbil Alemin. Selam es selame.
-Elhamdülillahi rabbil alemin errahmanirrahiym. Maliki yevmiddin…. Alemlerin rabbine razı oluncaya kadar şükürler olsun. Okulumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Kadronun tamam olmasına keşfinize göre bir kişi kalmış. Ancak bilmeniz gereken bir gerçeklik var. Bu okula girmek, kabul edilmek kadar, burada kalıcı olmak da önemli ve zor. Şeytan buraya kabulü zorlaştırdığı gibi devamı daha da zorlaştırıyor.
*Hocam iki kişilik yer kalmıştı sınıfta ama büyük sınıftı. Bacılar bir tarafta erkekler bir tarafta oturuyor idi. Ben boş yere oturdum bir sandalye kaldı.
-Bu okulda okutulan bazı konular Hızır as. ile Musa as. arasını açan konulardır.
Resulullah’ın asrı saadetten verdiği habere dayanarak mevcudun 314 olduğunu söyleyebiliriz. Bu zamanda oluşan özel dua ordusunun bir ferdi olarak seçilmişsiniz. Bunlardan bir bölümü grubumuzda mevcut. Bazıları yazılarımızı okuyabiliyor. Bazıları ise dünyanın dört bir köşesinde ruhani alemce yetiştiriliyorlar. Hepimizin Baş eğitmeni Resulullahtır sav. dir. Allah tealadır. Celle Celâluhu, Celle Cemâluhu ve Kemalihu… Okulun manevi görüntüsünden anlaşılacağı gibi çok eskidir. İhtimal bizler son öğrencileriz. Allah yar ve yardımcımız olsun.
*Hocam ben bu yaşıma kadar yeri geldi maymun, yeri geldi mankurt gibi yaşadım… Bir manam, bir tesellim yoktu. Kapı, kapı dolaştım bu yola girmek için. Tarikatların birçoğuna girdim, sohbetlere katıldım ve baktım ki paradan, çıkardan başka birşey yok.
Dua ettim hep mürşidimi bulayım diye. Sizi buldum. Size teslim oldum. Ben sizi kolay bulmadım. Kolay kaybetmem.
-Buradan mezun olanlar kalan hayatlarını Allah ve resulünün rızasına, ümmet ve millet hizmetine insanlığın ve cümle mahlukatın rızası için vakfedenlerdir.
*İnşallah hocam o 24. Basamağa Rabbimin izni, sizin de yardımınız, duanız ve himmetiniz ile çıkacağım.
-İnşaallah biz de sizi kaybetmeyiz, sen de bizi kaybetmezsin… Çok girip çıkanlar oldu bu okula… tecrübe yukarıdaki cümleleri yazdırdı. Allah’ın izniyle olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz çünkü Allah dileyenlerin duasını kabul eder, gayret gösterenlere yolları açık eyler, size de yar ve yardım etsin inşaallah. Bize düşeni inşaallah yapmak için gayretli olacağız. Allah yar ve yardımcınız olsun. Madem resulullaha ulaştınız, bundan böyle lütfen rabıtayı efendimize yapın. Bizden daha çok bizatihi kendileri sizinle ilgilenecektir, inşaallah. Geçmişe dönük yazılarımızı da okuyun. Ancak en çok Zikir ve Adabı adlı yazımız ile ihtilaçnameden faydalanın.
*Amin hocam ben sizden izin aldığım şekilde zikirlerime devam ediyorum. Sağ devrini yapmaya çalışıyorum öğreneceğim, onu da.
-Sağ devrini mutlaka günde iki kereden az olmamak üzere yapın. Madem kademe atladınız, şeytanın radarına daha fazla gireceksiniz demektir, kendinizi iyi koruyun.
Bütün yazılarınızı okudum. Zikir ve adabı yazınızın çıktısını aldım ve her akşam az da olsa meal okuyorum. Bunu da bir yazınızda okumuştum. Her yazınızdan öğütlerimi alıyorum. Ben size teslim oldum. Sizden izin almadan veyahut size danışmadan zikrimi değiştirmem ve kafama göre zikir kesinlikle çekmem. Celali esmâların insanları ne hale soktuğunu okudum sitenizde. Hele ismi azam yazısını yazan kardeşin yazısında dehşete düştüm.
-Hep beraber allah’a teslimiz. öğretmen kökenli olmasam bu teslimiyet sözünün üzerine bir iki laf ederdim . Ancak öğretmen- öğrenci ilişkisinde tam teslimiyetin gerekliliğine inanırım. Arada sevgi saygı olmazsa etkileşim sona erer. Ben de rahmetli hocama 23 yaşımda tam teslim olmuştum. Rabbim ilk zikir olarak ” el kuddusün ettahirun” esmasını nasip etmişti. Bir hafta içinde nur görmeye başlamıştım ve hocama ve çok geçmeden resulullaha sa. aşık olmuştum. Bu iki esma benim ilk göz ağrımdır. Hayırlı geceler dilerim. Durmak yok yola devam, inşaallah.
*Hocam bende de tesir etti. Daha 1 hafta olmadan hocama teslim oldum ve zikrimde resulullah ile tanıştım.
*Allaha emanet olun hocam. Selam es selame
-Selam es selame
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X