Arşı Âla’ yı Mesken Tuttum

Arşı Âla’ yı Mesken Tuttum

Eûzû bikelatillahi’ttammeti min şerri ma halak. Selamen kavlen min rabbin rahim.

*Babacığım; bugün ben Arşı Ala’yı mesken tuttum. İstila ettim arşı Ala’yı. Bir taht getirdiler, en alt katman demirden, ikinci katman altın.
Diğer katmanlar elmas, Zümrüt, pırlanta, inci ve diğer değerli taşlarla çevriliydi. Arşı Ala’dan, tahtım da oturduğum yerden âlemleri yönetiyordum. Her sözüm, emrim yerine getiriliyordu. Görüşmeye gelen melekler, ruhlar beni görmüyordu. Yeşil nurdan bir perde vardı aramızda,
herkes dileğini o yeşil perdenin arkasından rica ediyordu. Ben ya isteğini veriyordum, yâ da reddediyordum. Arşı ala sadece bana hastı, benden başka kimse yoktu.

*Daha sonra ölen tüm ümmeti muhammed, diğer peygamberlerin ümmetleri, ruhlar âlemindeki ruhları ve bedenleri birleşip huzuruma geldiler. Kâfir, münafık, müslüman bütün ölenler, hatta yeryüzünde halen yaşayan insanlar, hayvanlar da dâhil canlı cansız her şey diyordu ki;
kıyameti kopar

*Müslüman ölenler ve dünyada yaşayanlar; artık bizim gideceğimiz cennete kavuştur diye rica ettiler. Ölen kâfirler de diyor ki; biz her gün kabir azabı çekiyoruz, yaşayan kâfirler ise kıyameti kopar da biz daha fazla günah işlemeyelim, diyordu. Ben de 18 bin âlemin bu konudaki dualarını,
niyazlarını, isteklerini direk reddettim. Tüm ruhlar bedenlerine geri döndüler, bu sözümü duyunca.

*Babacığım, şimdi de Zühal gezegenine taht kurdum, her şey altımda.
Beni bekleyen Resulullah efendimizdi. Tahtımı hazırlamış, emrindeki melekler, sahabeler, diğer peygamberler ve seçilmiş kullarda var.
Tahtın sağında Resulullah ve solunda siz varsınız. Pirim, yanınızda alperen annem var. Resulullah efendimizin yanında ise hz Hatice annem var.
Resulullah başıma taç koyuyor; ‘’imam Muhammed, otur tahtına, artık Zühal’in sahibi sensin’’, dedi.

*Müşteri, Merih, Güneş, Zühre, Utarit ve Ay’

*Babacığım bu gezegenlerdeki makamları da şimdi ele geçirdim. Buralarda tanıdığım tanımadığım başka veliler oturuyordu. Hepsini Resulullah yerlerinden kaldırdı, tart etti.

*Benim tahtımı meleklere taşıttırıp, ‘’ imam muhammed oğlum, buralar da senin, istediğin gibi hüküm sür’’ dedi. ‘’Dünyaya adaleti getireceksin’’ dedi.
Buradaki veliler ümmeti Muhammed’e zillet, sıkıntı, bela getirdiler.
Bunlarda tevhid olanlar’’ dedi. ‘’Artık gönlüm rahat, huzurluyum’’ dedi.
‘’Cemal de celal de kemal de sana emanet’’ dedi. ‘’Gözlerinden öpüyorum Ali’min, bana böyle bir halife evlat yetiştirdiği için’’ dedi. Ah babam;
Resulullah seni seviyor, ne kadar özlediği belli.


-Selam es selame Aziz kardeşim imam Muhammed. Keşiflerin mübarek olsun. Tam yetkili olarak görev yapacağına dair bilinmesi gereken her güzellik yaşadığın bu keşifte var. Rabbimiz kutlu görevini hakkıyla yapmayı bütün zülfikârlara birlikte nasip etsin. Bu sır her tevhit ehline verilir, Adem halifetullahtır, buyurulmasının hikmetidir. Âmin.
Selam es selame

Değerlendir
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir