Allah’ın Aslanı yapacak

26.11.2020
103
Allah’ın Aslanı yapacak

Allah’ın Aslanı yapacak

Selam es selame canım hocam. Yine yeni bir işlem sonrası yaptırılanlar bunlar. Her iki işaret ve başparmağım 👌bu şekildeyken tükürüğümle ıslatıp, öptürülüp belime, omur iliğime bastırılıp, kulak deliklerime sokularak, oturuş pozisyonunda yüksek sesle okutuldu.

Ve Rabbim yüksek sesle konuştu (Korkma Ayşe’m, tamam mı ) dedi, biraz sonra olacaklar için der gibiydi. Korkmuyorum der gibi başımı salladım. Ardından bunlar söyletildi. *Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin in nebi ümmiyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim . Nebil mübin hakkun ve erselne rahmetellil âlemin. Allâhümme Rabbe hâzihid da’vetit tââmmeh. Vessâtil gâimeh. *Sonra bunlar kalbime yazdırıldı aynı usulle. <Müezzinliğin hayırlı olsun Ayşe’m> denildi.

’’Allah’ın ol dediğini oldurma yetkisi verilmiştir Ayşe’m. Senin bir Aslanın var artık. Bundan böyle istemediğin yada istediğin her neyse dua edip Allah’ın sana bahşettiği bu lütufla Alimin ve ümmeti Muhammedin ihtiyaçlarına uygun olarak yardım edeceksin. İşte görevinin ilki geldi . Müntahap olan duayı bildirmen yeterli. Yani dua edip ol emri vererek seninle birlikte her şeyi Allah’ın Aslanı yapacak.’’ .

Canım hocam, ikinci olarak gönderdiğim paragraf dün yazdırıldı. Öğretmenler gününüz kutlu olsun canım hocam. Hürmetle ellerinizden öperim. Sımsıcak sarılıyorum size. Rabbim her iki cihanda da razı olsun sizden, Ebeden. Ben çoktan da çok razıyım sizden. Sizi çok seviyorum, canımın içi hocam. ❤😘❤

-Selam es selame AzizeM. Yazdırılanlar bu kadar mı. Kutlamalar için teşekkür ederim. Müezzinliğin mübarek olsun.

Hocam bunlar telefon elime alıp öyle yazdırılıyor. İşlemler sırasında yazdırılanlar bazen aklımda kalmıyor. Özür dilerim. Ve eşim evde gözü üzerimde sürekli doğal olarak kendimi kasıyorum ne hikmetse bu sıralar daha bi asabi sustukça üstüme geliyor. Rabbim büyük be hocam başka bir şey umurumda değil.

-Allah yar ve yardımcımız olsun. Kendini zora sokacak davranışlardan sakın inşaallah. Hepimizin imtihanı ayrı. Celâl saldırgan…

Cümlemizin hocam biliyorum ki bir ben değilim bu durumda olan Şükrediyorum peygamber efendimiz zamanında sahabeler bile dinini rahat yaşamamış. Çok şükür hocam şikayet etme gibi bir lüksüm yok. İçim acıyor aksine biz bu zamanda öyle rahatız ki, utanıyorum bazen. Gündüz cemali ile gece celali ile sarıyor mevlam ne diyeyim şükür..

Bir de hocam mim leri uzat dendi. Secde halimi mi kasteddi namazlarımızı mı. Müsaadeniz olursa vitir kılmalıyım. En emine emanet ol canım hocam. pamuk şekerimsiniz benim, selam es selame❤ÇRŞ 03:38

-Secdeleri uzat dedi. Secdelerde tespihe ekleme yap, Subbuhun kuddusün rabbina ve rabbil melaiketi verruh. Oku üç kere.

*Eûzû bikelimetillahi’t tammeti min şerri ma halak Bismillâhirrâhmânirrâhım selam es selame canım hocam. Ne yapacağımı bilemediğim için size yazdım. İçimi bir şey, bir selamınız bile rahatlatacak diyor. Çok özür dilerim sizi rahatsız etmek değil amacım. İşlemlerde bugün resmen savaştıklarını hissettim. Nefsim zorluyor. Niye böyle hissettim bilmiyorum. Namazlarımızı efallerimi zamanında yapıyorum, içimde sağ ve sol tarafının bir biriyle savaştığını gördüm. Rabbim sana sığınırım yardım et deyip durdum.

-Evet. sağımız ile solumuz sürekli savaş halindedir, doğru görmüşsün. Daha düzenli ve geniş anlatabilsen keşke. Önemli olan sol yanını yani nefsini elinden geldiği kadar dizginlemek, geri planda tutmaktır. Solumuz nefsimizi yani cüz’i, sağımız ruhumuzu yani Allah’ın küll’i, bütünü temsil etmektedir.

*Korkuyordum, kendimi sakinleştirmeye çalıştım. Sakinleştim de. Allah dostlarına korku yoktur deyip durdum, direndim hocam.

-Ne zaman korku gelirse < e la inne evliyaallahu la havfün aleyhüm vela hüm yehzenün> ayetini okumak lazımdır.

*Yazdırılanlar oldu. Hatta celali ile karışıktı, hissettim göndermedim. Ardından bir daha yazdırıldı onu da tekrar okurken resmen kulağım çekildi niye gönderiyorsun diye. Bugün eşim gitti işe yalnızım diye rahatlıkla ibadetlerimi yapabilirim dedim. bir türlü nerden başlıcam karar veremedim. Hadis mi, Kur’an’ mı, meal mi derken ağlayarak rabbimden yardım istedim. Hadisle başladım, derken peygamber efendimizin hayatı, böyle devam etti. Saatin farkına bile varamadım, mutlu olmuştum, çünkü.

İşlemlerin çoğunluğu gözlerime yapılıyor. Bir şeyler görüyorum anlam veremiyorum ne olduğuna.

-Yazdırılanlar sırasında görüntü de oluyor mu.

Yok hocam olmuyor.

-Ses var mı

Uğultu var.

-Sadece elin mi çalışıyor.

Evet

-Sen ne yazdığını yazdığın sırada bilmiyor musun. Ne yazdığını sonra okuyunca mı anlıyorsun.

Biliyorum hocam. İnanın sizi yormak istemiyorum üzülüyorum.

-Daha önce böyle bir kızımızla çalıştık. Beynin ne yazdığını biliyor, kendin yazıyormuş gibisin. Aslında yazan sensin ama kendiliğinden yapmıyorsun bu işlemi. Beynin kendisi yazıyor muş gibi. Doğru tanımladım mı.

Evet sanki hocam biri söylüyor, ben de yazıyorum.

-Evet. Sıradan yazmalarda da öyle değil miyiz. Kendi mektuplarımızı fikirlerimizi yazarken sanki birileri söylüyor da biz yazıyoruz gibidir. Beyinler de kalpler de Allah’ın ya celalında ya cemalındadır ,yahut kemalının hükmü altındadır. Aslında biri söylüyor biz yazıyoruz ama buna kendimiz irademizle yazıyoruz diye biliyoruz.

Sıradan yazmaları düşünüyorum. Yazdırıldığında arka arkaya yazdırılıyor.

-Akıcı bir dil ile yazılıyor, doğru mu.

Evet.

-Güvenemediğin neler yazdırıldı da göndermedin. Hafız Hüseyin Kemal hocamı sen bilmezdin. Adını sanını ve benimle olan bağlarını biliyor muydun.

Hafız Hüseyin kemal hocamızın mı. Okuduğum kadarını biliyordum hocam. Hocanızın hocası olduğunu biliyordum, hepsi o kadar.

-Evet. Yazan kendisi imiş gibi yazmadı mı. Daha önce bir başka kızımız yoluyla da görüşmüştük hocamla. Söylediklerinden o olduğuna inandım, ben. Bu gün yazdırılanları gönderir misin.

Şimdi gönderiyorum, yazdırılanların hepsini. O yazarken ruhunu tamamen hissettim, bu konuda netim hocam. Hemen.

-Okuyalım bakalım işe celal karışmış mı, belki Allah’ın izni ile anlaşılır.

Bunlar yazdırıldı hocam: *’’Allah’ın sana bahşettiği zamanı zikir, ayet, siyer, hadis okuyarak harca. Senin adına ziyaret ediyoruz. Bildin mi şimdi Ayşe’m, niyet halis olunca kapılar ardına kadar açılıyor değil mi. Şimdi kalk ve abdest tazele, kendin bir şeyler ye, yada iç. Ne istersen, fazla olmamak şartıyla, yalnız. Akşam yemeği yemedin çünkü. Senin kendine iyi bakman gerek ki dikkatini toplayabil, değil mi. Bir de artık korkmadan hocana yazabilirsin.

Neden yazmadığını bilenim, sen bilmezsin içinde olanı yine yalnız ben bilirim, cenabı Allah. İlla ki ziynetlendin artık. Niyetlenme nedir biliyorsun değil mi, Güzel ahlak. İşte istediğin tek tek gerçekleşiyor. Bir gün bana öyle çok yalvarmıştın ki en güzeliyle beni ilminle, olmam gereken gibi, yüzümü güzel eğlediğin gibi, ahlakımı da güzel eyle. Niyetime, ilmime, haram sokmama izin verme. Sen den yine sana sığınırım. Cemalinle sarıp sarmala, her bir hücremi olmamı istediğin şekle büründür beni ve sevdiklerimi. Annemden, Babamdan, kardeşlerimden, eşimden, evlatlarımdan razıyım, sen de onlardan razı ol, demiştin.’’ (bunlardı hocam yazdırılanlar.)

*Eûzû billahimineşşeyidanirracim Bismillâhirrâhmânirrâhım Eşhedü Enla ilâhe illallâh ve Eşhedü Enne Muhammed’en abduhu ve Rasûluhu Selamüngavlemmirrabbirrahiym. *’’Allah’ın nimetleriyle nimetlenen kullarım arasında kim benim kuranıma, peygamberime itaat ederse Ayşe kuluma gösterdiğim gibi doğru yolu gösteririm elbet. Bilinsin ki burada olanlar arasında herkesin kendine özgü gücü vardır. Bilmediğiniz ise bu gücü yalnız benim iradem dışında kullananlara verdiğim cezalar.

İşte bir sınav daha size; haydi bilin bakalım da kim haklı kim haksız ortaya çıksın. Şimdi size söyleyeceğim şeyleri kendi aranızda değil de yalnız olarak düşünüp tefekkür edin bakalım da nasıl oluyormuş görelim. Ayşe’ye yazdırdığım cümlenin içinde celali ve cemali olanlar var. Bunları kendisi tefekkür ederek buldu. Hatta hocasına göndermek bile istemedi. Sebep içinde celali düşünceler var. Hocama zarar gelmesin istedi.

O bilmiyor ki aslında bu sizin içindi. Tefekkürünüzü artırmak ve celal ile cemal arasındaki farkı görmeniz içindi. İsterseniz cümleleri yazabilirsiniz. Sizin başınızda hocanız neci sanıyorsunuz, siz. Bildiklerinizle bilmediklerinizi sizden iyi bilen O. Bir bir çıkıyor işte hicretin yolcuları Alim. Cennetin çocukları gibi her biri birbirinden cevval MaşaAllah, BarikAllah.’’

Bugün yalnızım rahatla ibadetlerime yoğunlaşabilirim demiştim. Yatsıdan sonra ne okuyacağıma bir türlü karar veremedim, çok üzüldüm. Nefsimin engellemeye çalıştığını anladım. Rabbime yalvardım. Beni sevip kalbime güvenmem gerektiğini söyledi. Derin bir nefes aldım. Ve hadisle başladım gerisi geldi zaten. Sonra da gönderdiklerim yazdırıldı.

-Maşaallah barikallah … Yazmaya devam et azizem. Keşiflerine maşaallah barikallah. Cemal kemaldir elhamdülillah, yazdıkların. Bu yazdıkların içinde nefsine ait ne olabilir ki. Ben öyle bir şey sezmedim. Maşaallah barikallah cemal kemal bilgiler. Bizi ve seni doğru işlere ikna etmeye çalışılan cümleler.

*Hocam nefsimin savaşını çok derinden hissediyorum, biliyorum ve direniyorum. Uymayacağım sana deyip eûzû besmele çekiyorum. Biraz zaman sonra normale dönüyor. Hocam kardeşlerim benim nasıl dua ettiğimi ne tür cümleler kurduğumuz nerden bile bilir doğru değil mi. Dua ederken kullandığım cümleler var içlerinde benim sözüm olmayanlarda var.

-Elbette. Sadece Allah’ın ve senin bildiğin duanı sana bildirdiğine göre daha nasıl ispat edilsin ki. İnşaallah hep beraber rabbimize tevekkül ederek yol alacağız.

*Evkatlarla ilgili yazı namaz vakitleri için miydi hocam. Söylediğiniz gibi hocam benim zamanım yetmiyor ki ibadet için.

-İlim sınırsız. Evkatlar ile yapılan hizmetler var. Onun çok zor iş olduğunu anlatmak istedim.

*Evet anladım. Evet hocam çok zor. Şu anda bile zor. Sadece efalleri o saatlerde yaptığım halde. Tövbeyi ve şükrü hiç bırakmadım her gün kılıyorum.

-Yaptığımız iş de kolay değil. Herkes beş vakit namazı kılmaya zorlanıyor. Zikir yapmak ve her gün yedi sekiz vakit ibadet etmek her yiğidin karı değil. Ama evkatlarla ibadet kimsenin karı değil. Ancak sadece ibadet yapmak isteyen çelik gibi irade, müslüman bir nefis ile yiğit bir çevre ister ki işimizi kolaylaştırsınlar. İki ibadetin arası üç saati geçmemeli ki bir olumsuzluk olmasın. Zikir yapmak ve her gün yedi sekiz vakit ibadet etmek her yiğidin karı değil. Anlatması bile dinleyeni korkutur benim dediğim işin.

*Çok lezzetli hocam çok seviyorum ibadet yapmayı dua ederken vücudumun sarsılması elektrik çarpar gibi etkisi deprem gibi sallaması daha çok bağlıyor kendine beni.

-Maşaallah barikallah bu halinle devam et. rabbim senden razıdır inşaallah ki seni bize yardımcı kıldı .

*Hiç bir şey bilmediğim aşikar hocam. Rabbim ne isterse onu yapıyorum. Ne bildirirse o. Başka bir şey bilmiyorum. Sadece çok severek yapıyorum.

-İnşaallah daha güzel günlere ilerlemek daha kolay olur.

*İnşallah hocam. Şükür rabbimize. Çok özür dilerim, kendimi tam ifade edemiyorum. Bu da sizi yoruyor canım hocam.

-Şimdi istirahat edebilirisin. Ben bu yazdıklarımızı yarın bir kere daha okur temizlerim hayırlı seherler.

*Hayırlı seherler canım hocam ❤ ÇRŞ 16:24

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.