Gelecek Çok Güzel Gelecek (1)

16.05.2017
494
Gelecek Çok Güzel Gelecek (1)

Gelecek Çok Güzel Gelecek

-Hocam gelişme olarak son dönemlerde en çok gördüğüm şey gözlerimi kapattığım anda karşıma çıkan bir kapı. Çevresi aydınlık, arkadan ışık sızan bir kapı. Kapı ayna gibi varaklı, süslü. Kapıya yakınım ama henüz açıp geçemedim, o orada hep öylece duruyor.

-Girdiğin anda bir merhale aşılacak demektir. Zikrinde sayıları vaktinin elverdiğince artır. Dikkatini teksif et. Ciğerinden sökülüp gelsin cümleler, dil ucundan değil. Açtır biiznillah o kapıyı. Işık orada. Kurtuluşun o kapının açılmasına bağlı. İste; isteğin verilmezse ölecekmişsin gibi iste.

-Anladım hocam, tamam. Az önce zikir çekerken de oldu hocam ve bir süredir oluyor… Az önce çok netti, iki elimin üzerinde de büyük, parlak, beyaz noktalar oluşuyor. Zikir bitince onlarda kayboluyor. Nurlar bunlar hocam, sizin yazılarınızdan öğrendiğim türden nurlar.

-Evet. Nurlardır. Mübarek olsun… Emeklerinin neticesi rabbimizin hediyesi nurlardır.

-Canım hocam, sizin emekleriniz, ödeyemem ki. Siz benim bir tanecik hocamsınız. Sizin çok öğrenciniz var ama benim bir tane hocam var, böylesine muhabbet beslediğim. Ben daha şanslıyım.

-Hocam bugün öğle namazındaki tecellide o kapı açıldı. Nur dolu, aşırı beyaz ışık, bir cami bu büyük, sanki taç mahal, orada bir zat; bediüzzaman olduğu hissettirilen, bir kuş, ışık hızı gibi çok nurlu, her yer o kadar beyaz nur ki, oda arkadaşım olmasa saatlerce oturur ağlardım. Sessizce gözümden yaşlar süzülüyor şu an… Kalbim kocaman, âlemlerde sadece Allah var, her yer Allah ve Nur.

-Maşaallah barikallah ne mutlu Zeynep can. Seni tebrik ederim. Ne kadar şükretsen az. Bütçene göre bir sadaka ver. Bir fakir öğrenci bul, sevindir.

-Yaparım hocam, hep yapıyorum.

-İnşaallah keşiflerin bu sayede gelişir, düzenli hale gelir. Sabır… Her şey güzel olacak… GELECEK ÇOK GÜZEL GELECEK.

-Tamam, sustum, sabredeceğim, sizi çooooooooooooook seviyorum canım hocam.

-ben de.

-Hoocaaammmm, kalbim ne diyor biliyor musunuz; biz sizinle çok güzel şeyler paylaşacağız. Birlikte çok şey yaşayacağız. Bizim beraber yaşayacağımız çok şey, belki çok sır var diyor. Hocam, kalbimin cümlesi bu, can hocam. Ne olacak bilmiyorum ama bazı olaylar olacak ve belki de ben sizin yanınızda olacağım. Böyle görüntüler görüyorum, parça parça kesitler, gelecekten. Bugüne kadar çok kişiyle Allah’ı konuştum, belki içimi döktüm ama hepsiyle bir süre sonra kopacağımı hissediyordum. Gördüklerim bir süre sonra doğru çıkıyordu, bir şekilde ayrılıyorduk. Ama kalbim sizin için tam tersini diyor. Siz benim hayatımda çok önemli bir yer edineceksiniz. Etkiniz bir ömür sürecek. Çok şey yaşayacaksınız sabret diyor, bekle ve gör diyor, kalbim. Çok değişik şeyler olacak can hocam, hayırlısıyla kalbim ilk kez sizin için öyle diyor, hep dua ettiriliyorum, bunun için.

– Evet, Zeynep can. Kalbin doğru söylüyor. Çok güzel bir gelecek seni, beni ve zikir ehli kardeşlerini bekliyor. O nedenle her birimine sıkı çalışın diyor ve ekliyorum; GELECEK ÇOK GÜZEL GELECEK.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.